[PSX] Metal Gear Solid

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: Robin » 5 sie 2013, o 20:37

Nie mogę nic obiecać, ale gość od tego rosyjskiego tłumaczenia MGSa (Bizin) jest skłonny mi dać narzędzia w zamian za zestaw tooli do FFX-a (jak już je skończę :P). Ale tool i tak nie zadziała wszędzie, bo z jego maila wynika, że w wielu miejscach zmieniał coś ręcznie i grzebał w asemblerze, by działało.
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: GimmyBreaker » 5 sie 2013, o 20:53

Czyli nadal będzie mały problem :)
Jest już parę osób chętnych podjąć się tłumaczenia, pociśnij go :)
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

Heviro
Posty: 7
Rejestracja: 4 sie 2013, o 02:17

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: Heviro » 6 sie 2013, o 00:28

Sam chciałbym wspomóc to tłumaczenie, bo uwielbiam tą grę . Dlatego mam nadzieje ,że rusek podzieli się narzędziami , a co do dubbingu zawsze można spróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie .

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: Plaski » 21 wrz 2013, o 13:51

A tak przy okazji to cy MGS2 został przetłumaczony na jakiś język przez fanów...
Chodzi mi o drugą część MGS'a
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...

foxhound511
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:49

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: foxhound511 » 17 paź 2013, o 23:55

Szkoda ze porzucone bo mecze się odpaleniem PL wersji na PC, i analog mi w padzie nie działa.
Do dubbingu mógłbym też się przyłożyć chociaż zmiana głosu Hayter'a to raczej nie zbyt fortunny pomysł ^^

szen2
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2014, o 16:16

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: szen2 » 8 lip 2014, o 22:28

Witam
Jest jeszcze jakaś szansa że wznowią ten projekt ?
Czy już jest całkiem stracony, dużo osób czeka na to spolszczenie bo to jest boska gra ale niestety bez języka polskiego, a nie każdy zna język angielski na takim poziomie żeby zrozumieć fabułę gry :(

Pietrek
Posty: 7
Rejestracja: 1 lip 2013, o 12:28

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: Pietrek » 27 cze 2015, o 09:36

Swego czasu próbowałem zabrac się za tłumaczenie Shenmue, ale to zbyt wielki projekt na jedną osobę. Ogarnąłem całe technikalia. A skąd brałem narzędzia? Kontakt z ich twórcami... Próbujcie, spamujcie, kontaktujcie się, a może wspólnymi siłami coś osiągnięcie.

Awatar użytkownika
Gnapek
Posty: 34
Rejestracja: 26 sie 2008, o 16:48

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: Gnapek » 8 sty 2019, o 22:12

Hej!

W sieci zauważyłem, że Rosjanie w 2009 roku ukończyli tłumaczenie MGS. Przetłumaczyli praktycznie każdy możliwy tekst jaki jest w grze. Udostępnili dokument w którym zawarte są informacje o tłumaczeniu (m. in. jakich programów/narzędzi używali). Myślę, że można by było napisać do Sergeya Bizina (bsv798@gmail.com) z prośbą o użyczenie narzędzi które zresztą sam napisał :)

Oficjalny blog rosyjskiego tłumaczenia:
http://blog.megaten.ru/perevody/metal-gear-solid

Dokumentacja:
https://docviewer.yandex.ru/view/0/?*=8 ... ODUxMH0%3D

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: dudo66 » 9 sty 2019, o 07:43

Z tego co pamiętam ogrywałem na PC.Nie wiem czy był to jakiś konwert czy coś ,ale znalazłem spolszczenie.

Awatar użytkownika
Gnapek
Posty: 34
Rejestracja: 26 sie 2008, o 16:48

Re: [PSX] Metal Gear Solid

Postautor: Gnapek » 10 sty 2019, o 19:16

Sami autorzy przyznawali się do bardzo slabego tłumaczenia, usuwając oficjalny temat na jednym z forum MGS.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości