[WII] Nowe spolszczenie NSMB

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

[WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: maximo » 5 lis 2012, o 13:26

Nowe spolszczenie New Super Mario Bros.

Witam. Mam przyjemność zaprezentować nowe, (poprawione) spolszczenie do gry
New Super Mario Bros na konsolę Nintedno Wii. Swego czasu nie podejmowałem się
retranslacji ponieważ były drobne problemy techniczne.
Co zatem poprawiłem;

Poprawiono wszystkie fonty, (w poprzedniej wersji wyświetlały się nieprawidłowo), dodano resztę polskich znaków. Cały plik tekstowy został na nowo wyedytowany i przetłumaczony.
Poprawiono skrypt oraz grafikę do pliku Home-menu jako dodatek do spolszczenia.
Sporządzono nową grafikę do paska nadgarstkowego (wiistrap), oraz
nowe tłumaczenie wiistrapa, które wykonał Skraaj. Od tej chwili pod dojściu do celu
będzie się ukazywał polski napis.

Z moich uwag:

Ponieważ był mały zamęt ze słówkiem - "Hint Movies"
..aby obejrzeć filmiki instruktażowe/filmiki z podpowiedziami/ filmiki ze wskazówkami.
filmik instruktażowy' brzmi nieźle : niebrzydki, stosowany czesto termin. Co wiecej, 312.000 trafień u wujka Google'a.

Pacz polonizujący waży teraz 12.3mb
Spolszczenie do wersji w Pal.

Polska czionka: 100%
Grafiki: 100%
Tekst: 99%
Zmodyfikowano główny ekran oraz wiistrap
Nadano im nowy wizerunek

Podziękowania dla:

- Skraaj za przetłumaczenie paska nadgarstkowego (wiistrap)

Technikalia:
Tłumaczenie można nałożyć na stałe, na przykład za pomocą programu
PPF-O-MATIC3PLv12 i zainstalować na dysk twardy HD lub dowolny klucz usb.
(Spolszczenia nie wypalać na płytę DVD R- bo nie zadziała). Projekt z założenia był przygotowywany dla
Riivolution i tylko na takim (specjalnym) patchu miał funkcjonować.

PS. Mała prośba do administratorów:
proszę usunąć z pobieralni starą łatkę NSMB;-)

Galeria zdjęć NSMB -
Spoiler!
Obrazek
Pacz polonizujący można pobrać stąd: tutaj - https://www.mediafire.com/file/e841dbj2 ... i.rar/file
Miłego grania.

appaloosa
Posty: 3
Rejestracja: 5 gru 2012, o 07:36

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: appaloosa » 9 gru 2012, o 15:08

Łatka nie działa - płyta nie odpala - sprawdzałem DVD i cfg backup managerem

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: maximo » 9 gru 2012, o 15:55

Spolszczenia NSMB nie wypalaj na płytę, bo nie zadziała;]
Musisz zainstalować obraz gry (ISO) spolonizowane na WBFS Manager 3.0 (oczywiście na dysk twardy).
Ważna informacja dla wszystkich:

To spolszczenie funkcjonuje na konsoli jedynie po instalacji na USB- Dysk twardy oraz klucze.
Na dowolnym loaderze odpalimy spolszczenie bez mniejszych problemów. Polecane softy to: 4.2 / 4.3
Wspomnę informacje jakie już przekazałem na innym forum;

Spolszczenie na 100% funkcjonuje z oryginalną wersją gry, a więc musiałbyś posiadać oryginalną NSMB - Pal unscrubbed/no scrubbed. Grę posiadam oryginalną, zakupioną w sklepie i na jej podstawie sporządziłem spolszczenie. Na necie zdaje się, że są (New Super Mario Bros Wii v1 02 PAL by Lakitu), New.Super.Mario.Bros [ScRuBBeD]. Wii New Super Mario Bros PAL FIXED, (są także spatchowane wersje pod Wiikeya). Tych wersji nie sprawdzałem. Poza tym na kopiach NSMB (z neta) zwyczajnie nie testowałem, bo nie piracę. Po nałożeniu łatki menadżery u mnie działają, a gra funkcjonuje na HD bez najmniejszych problemów. Na chwilę obecną Tylko spolszczenie do Tenchu 4 funkcjonuje na płytach dvd oraz z każdą wersją PAL. Dokładnie nie wiem, co jest przyczyną tego, że nowe spolszczenie NSMB nie funkcjonuje na płytach DVD R- Być może po modyfikacji plików wykonywalnych nastąpił błąd w sektorach albo gra ma zabezpieczenie. Dopóki użytkownik leander nie opublikuje patcha pod Riivolution, (który wymaga oryginalnej gry) tak na chwilę obecną można instalować spolszczenie na Hd albo klucze usb - lub w innym wypadku pograć na emulatorze dolphin.

appaloosa
Posty: 3
Rejestracja: 5 gru 2012, o 07:36

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: appaloosa » 11 gru 2012, o 10:21

Nie za bardzo zrozumiałem - te które wymieniłeś (New Super Mario Bros Wii v1 02 PAL by Lakitu), New.Super.Mario.Bros [ScRuBBeD]) nadają się do nakładki językowej czy też nie? Czy jest jakaś inna metoda nałożenia patcha językowego na obraz? Jakieś rozpakowanie obrazu i spakowanie z nakładką polonizującą?

Zależy mi na tym bo mam syna 6 lat który już trochę czyta i w Mario mógłby pograć samodzielnie :-)

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: maximo » 11 gru 2012, o 12:30

Prawdopodobnie nie będą się nadawać. W końcu oznaczenia v 02 oraz ScRubbed mają jakieś znaczenie.
To mogą być wersje już spathowane (wygrzebane), tak więc można je z kibla spuścić.
Ty potrzebujesz wersji New SUPER MARIO BROS Wii-PAL-MULTI 5. tylko i wyłącznie w wersji PAL.
Istnieją dwie możliwości nałożenia spolszczenia;

1. Pierwszą z nich jest banalna instalacja na dysk twardy albo na kartę pamięci SD/SDHC.
Dysk twardy - 2.5 cal. urządzenie przenośne podłączane do Pc, a dokładniej złącza USB.
http://www.pixmania.pl/pl/pl/10221/xx/x ... play-list/
Ty korzystasz z mocno przeterminowanej metody - wypalasz gry na płyty DVD R- w rezultacie niektóre gry podczas dem/animacji będą ci lagować, a gry doczytują o wiele wolniej niż na hd.
2. Drugą metodą jest instalacja kanału Riivolution w menu konsoli, albo w kanale Homebrew Channel.
Instalacja jest banalna, wklejamy dwa foldery na kartę SD, wkładamy oryginalną grę NSMB do konsoli i instalujemy kanał Riivolution. W rezultacie program Rivolution będzie nam odczytywał wszystkie zmodyfikowane pliki w (locie). Konsola czyta oryginalną grę ale i nasz zmodyfikowany patch, który znajduje się na karcie pamięci SD. Specjalny patch do Riivolution właśnie już przygotowałem. Niebawem opublikuję plik oraz sporządzę stosowną informację, gdzie wkleić 2 foldery.
Do instalacji niezbędna jest oryginalna gra NSMB oraz zainstalowany kanał Riivolution
-- File Replacement System For Wii Games--

appaloosa
Posty: 3
Rejestracja: 5 gru 2012, o 07:36

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: appaloosa » 11 gru 2012, o 16:38

Ja korzystam z zewnętrznego dysku i cfg usb loadera (który odpala też gry z gamecube z hdd) , ewentualnie z Wiiflow. Wypaliłem na dvd bo programy do wrzucania na dysk odmawiały wrzucenia zpatchowanego obrazu.

Czekam na plik do Riiwolution

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: maximo » 11 gru 2012, o 18:30

Odmawiały ponieważ używałeś niewłaściwej wersji.
Gdybyś miał oryginał - New SUPER MARIO BROS Wii-PAL-MULTI 5. to z pewnością nie miałbyś najmniejszych problemów z instalcją gry na dysk twardy;]

Przechodząc do rzeczy:

Riivolution
-- File Replacement System For Wii Games --

Obrazek

Postarałem się napisać specjalny path pod Riivolution oraz w miarę przyzwoicie prosty sposób napisać, jak to zainstalować. Polecam także instalacje kanału Riivolution w wersji 1.04 poprzez HBC-Homebrew channel. Podstawą uruchomienia gry w wersji polskiej jest posiadanie oryginalnej gry w wersji PAL oraz instalacja kanału Riivolution. Możemy go sobie ściągnąć z internetu albo wygoglować gotowy plik w postaci wad.

Instalacja patcha do Riivolution:

1. Wypakowywujemy archiwum
2. Po rozpakowaniu archiwum ukażą nam się dwa foldery
3. Folder o nazwie riivolution wklejamy na kartę SD bezpośrednio na roota (luzem).
4. W kolejnym etapie otwieramy folder "apps" i zawarty w nim folder "riivolution" wklejamy
do katalogu apps.
5. Do napędu konsoli wkładamy oryginalną grę NSMB PAL. (gra musi znajdować się w konsoli).

Co nam będzie potrzebne?
Oryginał + kanał Riivolution + patch Riivolution -
Obrazek

Link do łatki Riivolution - http://www.mediafire.com/download/r2g2n ... Wii.PL.rar

Test funkcjonalności - http://www.youtube.com/watch?v=zeckNu-PiPI
PS. Miłej zabawy! ;)

kcp16
Posty: 6
Rejestracja: 7 sty 2013, o 16:37

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: kcp16 » 7 sty 2013, o 21:05

Ładnie wykonane spolszczenie, pokusiłbym się jednak o dokonanie pewnych zmian, tj.:

"Dodaj/Usuń Graczy"

Powinno być:

"Dodaj/usuń graczy"

"Szybki Zapis" - "Szybki zapis", itp.

Rozumiem, że w języku angielskim tytuły piosenek, filmów, płyt, itd. zapisujemy wielkimi literami, niemniej w tym przypadku mamy do czynienia z polszczyzną. W związku z tym wypadałoby zapisać je w sposób zaprezentowany powyżej.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: maximo » 1 wrz 2013, o 17:52

Zmiany zostały dokonane. Przy okazji zrobiłem korektę do paska nadgarstkowego oraz kilku zdań.
Odnośnie programu Riivolution - co to takiego dokładnie jest i do czego służy?

Program Riivolution jest to tkzw. game patcher, który pozwala użytkownikom na umieszczanie swoich treści na karcie SD lub urządzeń USB, które odczytywane są za pośrednictwem oryginalnej gry.
Tak więc wszystko co zmodyfikujemy - poziomy, muzykę, tekstury, lub własne spolszczenia będą funkcjonować w 100%

icceland
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2019, o 03:03

Re: [WII] Nowe spolszczenie NSMB

Postautor: icceland » 23 kwie 2019, o 05:31

Bardzo się ucieszyłem, że jest spolszczenie. Spróbowałem, jak to wygląda ale, ale nie znalazłem w Internecie żadnego obrazu, który po spatchowaniu PPF-em, przy pomocy załączonego programu, działby w dalszym ciągu na Dolphinie. Może jakaś sugestia?
Wiem - kup płytę. Ale jeśli obraz płyty PAL nie działa, to co mi po płycie.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości