[PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
wacekplacek
Posty: 9
Rejestracja: 4 sty 2009, o 13:08
Grupa: Żadna

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: wacekplacek » 31 mar 2013, o 10:19

OK, trochę mi sie rozjaśniło. Ale odnośnie Ludwika:
Spoiler!
Rozumiem, ze ostatecznie nie został przemieniony w wilkołaka? W grze było wspomniane, że lubił włóczyć się po lasach czy coś w tym stylu. I to mnie nieco zastanawia.
Nie rozumiem tez tej sceny (równo 15 minuta):
http://www.youtube.com/watch?v=jRzmROU9RO8

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 9 kwie 2013, o 18:01

---------------------------------------------31.03.2013r.---------------------------
Spoiler!
Nie jestem aż takim Gabrielologiem, ale wydaje mi się, że okresowo przemieniał się w wilkołaka (mógłby tego dowodzić sen Grace), ale - to są impresje, na zasadzie - "szczebel z drabiny, która śniła się św. Jakubowi". Z tej sceny na YT mogłoby wynikać, że Ludwik zabił doktora, a potem się utopił/utonął. Nie jest to jednak stuprocentowo pewne, bo to też sen/impresja, tym razem Gabriela.
----------------------------------------------9.04.2013r.----------------------------


Spolszczenie zostało opublikowane w "odświeżonej" wersji.

Pobieranie.

Prezentacja "instant".

Zmianie uległa polska czcionka wyświetlana w napisach pod kwestiami mówionymi, czcionki w tytułach filmików i nazwach lokacji, oraz czcionki odpowiedzialne za komunikaty gry. Część grafik (dokładnie dziewięć) została poddana ponownej obróbce.

Zdecydowałem się na taki krok po kolejnym wybryku twiga (tym razem pod postacią multivaca), który w reakcji na mój wpis, stwierdzający "moje spolszczenie" (przypominam, że tłumaczenie było i jest całkowicie moje), napisał na Krzykaczu GPP "nasze spolszczenie, misiu :*". Teraz już nie może tego napisać - zrobiłem nową czcionkę i przerobiłem wszystkie grafiki, które mi udostępnił.
N.E.M.O.

smoku
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 20:54

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: smoku » 19 sie 2013, o 10:13

Witam.
Mam problem ze spolszczeniem w wersji PLAY.
Sama gra zainstalowała się bez problemu (Windows 7) plik instalacyjny otwieram jako administrator i gra instaluje się w wersji windows i działa z DVD.
Natomiast po wrzuceniu plików spolszczających gra nie chce się uruchomić.
Podczas wrzucania plików następuje podmiana kilku plików i może to jest przyczyną problemów.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 19 sie 2013, o 16:30

Spolszczenie ma dwie wersje - dla Windows i dla DOSBox. Skoro chcesz grać pod Windows, przejrzyj instrukcję i zastosuj się do porad, jak nałożyć spolszczenie dla tej wersji.
N.E.M.O.

smoku
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 20:54

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: smoku » 20 sie 2013, o 19:04

Grę jednak musiałem odinstalować. Z płyty Play przerzuciłem wszystko na dysk (pliki dysków 1-6 ,plus plik exe, ale ten który jest oddzielnie na płycie). Wszystko wrzuciłem do jednego folderu i zainstalowałem bezpośrednio z dysku. Zgodnie z Twoją instrukcją podmieniłem pliki i wszystko jak na razie jest o.k. Gra chodzi bez płyty DVD w napędzie.
P.S. Wykonałeś kawał świetnej roboty.

-- 25 sie 2013, o 21:59 --
dotychczas zauważone błędy:
Końcówka AKTU 3 -rozmowa Gabriela w klubie łowieckim z Preissem.
Pierwszy fragment odpowiedzi Preissa o von Zellu jest bez wyświetlanego tekstu. Dwa pozostałe fragmenty są już z tłumaczeniem.

AKT4 -muzeum w Herrenchiemse ,gablota z dużą czerwoną szatą.
Tekst w opisie : Szafa Ludwika ,powinno być chyba Szata Ludwika

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 26 sie 2013, o 17:53

Odnośnie braku napisów pod wypowiedziami postaci (opisałem to, choć nie tak szczegółowo jak poniżej w pliku 'Czytajto'), są cztery miejsca w których ich brakuje:

1. Gdy Gabriel zalewa odcisk łapy cementem w Akcie I.

2. Gdy Grace podchodzi do 'okienka' burmistrza po raz drugi i każdy kolejny w Akcie II.

3. Gdy Gabriel pyta von Preissa o von Zella po raz pierwszy w Akcie III.

4. Podczas filmu kończącego Akt V (choć, o dziwo, pojawiają się one w późniejszych reminiscencjach tej sekwencji).

Istnieje metoda pozwalająca na wyświetlenie tych napisów - opisałem ją w pliku 'Nieczytajmnie'. Przyczyną takiego zachowania gry jest prawdopodobnie konflikt pomiędzy 'silnikiem' gry a łatką z podpisami - dotyczy wszystkich łatek, oprócz najstarszej hiszpańskiej z 2003 roku. Wygląda na to, że usunięcie 'przeplotu' w filmach spowodowało takie właśnie konsekwencje - i wątpię, abym kiedykolwiek znalazł rozwiązanie tego problemu.

Co do "szafa" w miejsce "szata" - aż to sprawdzę, bo mam wrażenie, że w oryginale było "wardrobe". Jeżeli jednak się pomyliłem, to dopiszę to do listy błędów w tym temacie viewtopic.php?f=7&t=1945 jako czwarty już błąd znaleziony po wydaniu spolszczenia. Smoku - Dzięki za zgłoszenia i proszę o więcej :D

-- 26 sie 2013, o 22:33 --

Oryginał:
Ludwig's Grand Master wardrobe from the Knights of St. George. The order was dedicated to noble acts.
przekład:
Szafa Ludwika, Wielkiego Mistrza Zakonu Rycerskiego Św. Jerzego. Zakon powołano do pełnienia funkcji reprezentacyjnych w trakcie doniosłych uroczystości.
Oprócz błędu mniejszej kategorii (Św. w miejsce św.), tłumaczenie oddaje sens oryginału. Zastanawiałem się nawet nad użyciem terminu 'garderoba' - ale to (prawie) tak samo niezręczne, jak szafa.
N.E.M.O.

smoku
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 20:54

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: smoku » 27 sie 2013, o 21:37

Masz rację nie sprawdzałem oryginalnej wersji tekstu , tylko wydawało mi się że to zwykła literówka.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 11 lis 2013, o 13:19

-- 16 paź 2013, o 18:34 --

Zmusiłem się i w końcu nagrałem poszerzoną prezentację spolszczenia GK2: Bestia w ludzkim ciele bez tajemnic. Mam nadzieję, że wyczerpuje ona wszystkie zagadnienia związane z "niedomaganiami" spolszczenia.

Chciałbym także poinformować, że kilkanaście dni temu dokonałem aktualizacji plików spolszczenia do najnowszej wersji, eliminując wszelkie znalezione od momentu premiery błędy.

-- 11 lis 2013, o 12:40 --

Parę tygodni temu pojawił się w sieci materiał o GK2 i o spolszczeniu do GK2, autorstwa NRGeeka:

Bestia kąsa po polsku
N.E.M.O.

Robinus
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2019, o 16:08

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: Robinus » 13 maja 2019, o 16:11

Po tych kilku latach (a przynajmniej tak się domyślam) pojawił się problem z wersją GOG.

Nie wyświetlają się napisy pod filmami, tym samym nie wyświetlają się również te spolszczone.

Jeżeli ktoś wie jak temu zaradzić - proszę o pomoc.

Robinus
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2019, o 16:08

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: Robinus » 13 maja 2019, o 16:54

Okazało się, że problem stanowi nowa wersja SCUMMVM 2.0 (emulatora DOS instalowanego wraz z wersją GOG).

Powoduje problem nie tylko z napisami, ale i z samym spolszczeniem (nie dopuszcza podkatalogu SUBPATCH).

Rozwiązaniem tymczasowym jest:
1. instalacja DOSBOXa w wersji 0.74
2. instalacja SUBTITLE PATCH - łatki dodającej angielskie napisy (http://www.sierrahelp.com/Patches-Updat ... Patch.html)
3. instalacja spolszczenia wg instrukcji z README (SUBPATCH przegrany do katalogu gry + podmiana pliku resources.cfg)

Grę uruchamiamy poprzez DOSBOX'a (nie z GOGowego "launchera")

*dla wygody można utworzyć skrót (prawy klawisz myszy + utwórz skrót) z odpowiednimi katalogami:
"C:\Program Files (x86)\DOSBox-0.74-2\DOSBox.exe" "C:\!GOG\Gabriel Knight 2\sierra.exe"


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości