[PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Hebemus
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2013, o 21:57

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Hebemus » 31 gru 2013, o 22:06

Spoiler!
Jak są opcje dotycząca karmienia psa to wydaje mi się że ta pierwsza jest dwuznaczna: "tylko jedna porcja" można zrozumieć w dwójnasób: :" no dobrze, ale tylko jedna porcja - proszę" albo "to tylko jedna porcja, więc ci nie dam". W każdym razie ja zrozumiałem to jako to pierwsze no i się nieco zdziwiłem.
Poza tym wszystko elegancko i wielkie dzięki za pracę :)

Argon89
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 19:15

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Argon89 » 31 gru 2013, o 22:55

Dzięki za pracę, którą włożyliście w tłumaczenie. Jedyna moja drobna uwaga to...
Spoiler!
Po załatwieniu szwędacza w szopie mamy do wyboru opcję "Ugryzł mnie pies". W oryginale było "Im. Still. Not. Bitten". Osobiście przetłumaczyłbym to na coś w rodzaju "Wciąż nie jestem zakażona" czy coś w tym stylu, po prostu bardziej zgadza się to z tym, co powie Clem (a co swoją drogą brzmi bardziej badass ;)).
Ale to tylko moje biadolenie. Doskonała robota.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Norek » 1 sty 2014, o 11:21

Rozumiem, że epizody 2-5 też będą ? I ile trwa tak orientacyjnie tłumaczenie jednego epizodu?
Tak, planujemy zająć się także pozostałymi epizodami, o ile nic nie stanie nam na przeszkodzie.
Mieliście przykład, ile może trwać ukończenie spolszczenia do jednego epizodu (uwinęliśmy się w 2 tygodnie:P), co nie znaczy, że kolejne spolszczenia też będą wychodzić po 2 tygodniach. 2-3 tygodnie to taki całkiem rozsądny termin, żeby nie zajechać się podczas pracy.
A jeśli pytałeś o samo tłumaczenie - 3-5 dni, chociaż zapewne gdyby wszyscy rzucili się jak dzicy na pliki, dałoby radę skończyć w jeden dzień :D
Spoiler!
Jak są opcje dotycząca karmienia psa to wydaje mi się że ta pierwsza jest dwuznaczna: "tylko jedna porcja" można zrozumieć w dwójnasób: :" no dobrze, ale tylko jedna porcja - proszę" albo "to tylko jedna porcja, więc ci nie dam". W każdym razie ja zrozumiałem to jako to pierwsze no i się nieco zdziwiłem.
Spoiler!
Sprawdziłem oryginał i nasze tłumaczenie:
BRAK
There's only enough for one.
BRAK
To tylko jedna porcja.

Jak dla mnie jest to dość zrozumiałe i zgodne z oryginałem, więc nie planuję tego zmieniać, no chyba że mnie ktoś do tego odpowiednio przekona.
Dzięki za uwagę :)
Dzięki za pracę, którą włożyliście w tłumaczenie. Jedyna moja drobna uwaga to...
Spoiler!
Po załatwieniu szwędacza w szopie mamy do wyboru opcję "Ugryzł mnie pies". W oryginale było "Im. Still. Not. Bitten". Osobiście przetłumaczyłbym to na coś w rodzaju "Wciąż nie jestem zakażona" czy coś w tym stylu, po prostu bardziej zgadza się to z tym, co powie Clem (a co swoją drogą brzmi bardziej badass ;)).
W tym przypadku sprawa wygląda tak:
Spoiler!
Mieliśmy tutaj nie tyle zagwozdkę, co było to dość problematyczne. Przecież w oryginale mówi, że nie jest ugryziona, a jest - tylko nie przez trupka, a przez psa. "Wciąż nie jestem zakażona" można by zrozumieć jako "ale poczekajcie, niedługo będę";) Uważam, że to, co zaproponowaliśmy, bardzo dobrze wpisuje się w szerszy kontekst tej rozmowy i nie jest mylące.
W każdym razie Tobie także dziękuję za komentarz, jeszcze to przemyślę :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Bozena22
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2014, o 11:52

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Bozena22 » 1 sty 2014, o 11:56

Witam. Zainstalowałam dzisiaj The Walking Dead Season 2 do folderu w którym posiadałam ukończone wszystkie wcześniejsze episody gry. Jednak po pomyślnym zainstalowaniu nie mogę ukończyć polonizacji gry. Pokazuje się dany problem :

http://zapodaj.net/792803920a07d.png.html

Mam z nim styczność pierwszy raz i nie mam pojęcia jak to naprawić. Wpisywałam ścieżkę własnoręcznie (jak było zalecane) oraz na inne sposoby i nic nie pomaga. :(

Drugi problem : gdy wchodzę do gry mam zablokowaną opcję " My Choices '' mimo że sezon jest zainstalowany do poprzedniego w którym posiadam save gry razem z ukończeniem 5 episodu 1 sezonu (oraz dodatku DLC). Próbowałam odinstalować i zainstalować w osobnym folderze Sezon 2 ale to i tak nie pomaga przy tych obu problemach.

Z góry dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
PaNxRybA
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2013, o 11:28

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: PaNxRybA » 1 sty 2014, o 12:56

Witam. Zainstalowałam dzisiaj The Walking Dead Season 2 do folderu w którym posiadałam ukończone wszystkie wcześniejsze episody gry. Jednak po pomyślnym zainstalowaniu nie mogę ukończyć polonizacji gry. Pokazuje się dany problem :

http://zapodaj.net/792803920a07d.png.html

Mam z nim styczność pierwszy raz i nie mam pojęcia jak to naprawić. Wpisywałam ścieżkę własnoręcznie (jak było zalecane) oraz na inne sposoby i nic nie pomaga. :(

Drugi problem : gdy wchodzę do gry mam zablokowaną opcję " My Choices '' mimo że sezon jest zainstalowany do poprzedniego w którym posiadam save gry razem z ukończeniem 5 episodu 1 sezonu (oraz dodatku DLC). Próbowałam odinstalować i zainstalować w osobnym folderze Sezon 2 ale to i tak nie pomaga przy tych obu problemach.

Z góry dziękuje za pomoc
Pewnie problemy z piratem.

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: GimmyBreaker » 1 sty 2014, o 14:57

Witam. Zainstalowałam dzisiaj The Walking Dead Season 2 do folderu w którym posiadałam ukończone wszystkie wcześniejsze episody gry. Jednak po pomyślnym zainstalowaniu nie mogę ukończyć polonizacji gry. Pokazuje się dany problem :

http://zapodaj.net/792803920a07d.png.html

Mam z nim styczność pierwszy raz i nie mam pojęcia jak to naprawić. Wpisywałam ścieżkę własnoręcznie (jak było zalecane) oraz na inne sposoby i nic nie pomaga. :(

Drugi problem : gdy wchodzę do gry mam zablokowaną opcję " My Choices '' mimo że sezon jest zainstalowany do poprzedniego w którym posiadam save gry razem z ukończeniem 5 episodu 1 sezonu (oraz dodatku DLC). Próbowałam odinstalować i zainstalować w osobnym folderze Sezon 2 ale to i tak nie pomaga przy tych obu problemach.

Z góry dziękuje za pomoc
Uruchom instalator jako administrator.
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

theobiwan585
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2013, o 22:13

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: theobiwan585 » 1 sty 2014, o 15:30

Witam. Zainstalowałam dzisiaj The Walking Dead Season 2 do folderu w którym posiadałam ukończone wszystkie wcześniejsze episody gry. Jednak po pomyślnym zainstalowaniu nie mogę ukończyć polonizacji gry. Pokazuje się dany problem :

http://zapodaj.net/792803920a07d.png.html

Mam z nim styczność pierwszy raz i nie mam pojęcia jak to naprawić. Wpisywałam ścieżkę własnoręcznie (jak było zalecane) oraz na inne sposoby i nic nie pomaga. :(

Drugi problem : gdy wchodzę do gry mam zablokowaną opcję " My Choices '' mimo że sezon jest zainstalowany do poprzedniego w którym posiadam save gry razem z ukończeniem 5 episodu 1 sezonu (oraz dodatku DLC). Próbowałam odinstalować i zainstalować w osobnym folderze Sezon 2 ale to i tak nie pomaga przy tych obu problemach.
Z góry dziękuje za pomoc
Tak, jak napisał ci GimmyBreaker, uruchom instalator jako administrator. A co do save z 1 sezonu to ciężko włączyć nową grę, dopiero wtedy ci pisze że zostaną uruchomione(?) save z 1 sezonu, no, ale jasne, najlepiej pisać od razu zamiast najpierw sprawdzić, tak samo z spolszczeniem przecież pisało tam że jak nie zadziała to uruchom instalator jak administrator....

lathelus
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2014, o 16:51

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: lathelus » 1 sty 2014, o 16:55

Sprawdziłem oryginał i nasze tłumaczenie:
BRAK
There's only enough for one.
BRAK
To tylko jedna porcja.

Jak dla mnie jest to dość zrozumiałe i zgodne z oryginałem, więc nie planuję tego zmieniać, no chyba że mnie ktoś do tego odpowiednio przekona.
Spoiler!
Ja bym to przetłumaczył na coś w stylu "Starczy tylko dla jednego" ale to tylko sugestia, nie mam doświadczenia z tłumaczeniem, po prostu ja to tak rozumiem. Powinno to być wtedy łatwiejsze do zrozumienia, bynajmniej w moim odczuciu.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Norek » 1 sty 2014, o 17:57

Spoiler!
Ja bym to przetłumaczył na coś w stylu "Starczy tylko dla jednego" ale to tylko sugestia, nie mam doświadczenia z tłumaczeniem, po prostu ja to tak rozumiem. Powinno to być wtedy łatwiejsze do zrozumienia, bynajmniej w moim odczuciu.
Nie trzeba mieć doświadczenia w tłumaczeniu, żeby sugerować, że coś zostało źle przetłumaczone, albo że można to zrobić lepiej :)
Spoiler!
W sumie "Starczy tylko dla jednego" dobre by było, gdyby mówił to facet, przynajmniej w moim odczuciu. Ponieważ jest to Clem i pies (a nie suka), to mnie osobiście raziłoby takie połączenie; gdyby była Clem i suczka, można byłoby dać "Starczy tylko dla jednej", chociaż jak dla mnie to, co jest w tłumaczeniu jest odpowiednie. Rozumiem jednak, że możesz mieć inne zdanie. W moim odczuciu stwierdzenie "To tylko jedna porcja" jest dostatecznie wyraźne i mówi wprost, że starczy albo dla Clem, albo dla Sama.

Poza tym - bynajmniej =/= przynajmniej :)
Mam nadzieję, że ten wątek możemy uznać za zakończony, ponieważ nie uważam, żeby to, co w tym miejscu jest w tłumaczeniu, było nieodpowiednie. Ale gdybyś miał jeszcze jakieś sugestie, z chęcią się z nimi zapoznam.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Tukan29
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2012, o 07:36

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Tukan29 » 1 sty 2014, o 23:42

naprawdę dobre tłumaczenie, gratuluje ekipie, jeżeli musiałbym się do czegoś doczepić, to byłby to motyw o którym napisał Argon89. Wasza wersja nie jest zła, pasuje do sytuacji, ale znając angielski i słysząc "Im. Still. Not. Bitten" chciałoby się przeczytać dosłowne tłumaczenie (i uważam, że "wciąż nie jestem zarażona" nie brzmi wcale tak słabo, ale to tylko moje zdanie : P). Ale i tak gratuluje, dobra robota, szybko żeście się uwinęli, mam nadzieję, że utrzymacie takie tempo przy drugim sezonie. :D


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości