Znalezienie plików tekstu - Unity

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
piotrek2408
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 19:09

Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: piotrek2408 » 11 kwie 2015, o 18:21

Witam.
Z pomocą poradnika dotyczącego tłumaczenia gier stworzonych na silniku Unity i dwoma programami w nim zawartym przeczesałem wszystkie pliki *.assets.
Znalazło się parę plików odpowiadających za dźwięk, dużo tekstur, kilka plików z czcionkami.
Brak jednak tekstu. Czy ktoś wie, jak skutecznie go odnaleźć, pod jakimi rozszerzeniami może się kryć? Nie było żadnych txt, xml, ani nic takiego.
Znalazłem czcionki w formacie *.fnt. Czy ktoś wie jak je edytować?
Poza tym było od groma rozszerzeń typu *.90 lub *.150. Co one przechowują?
Odkąd sięgam pamięcią, to te klapy zawsze opadały. A dlaczego? Bo przez dziesiątki lat jedni bezmyślni kretyni pod kierunkiem innych bezmyślnych kretynów umieszczają muszle klozetowe w pociągach tak blisko ściany, że klapa po podniesieniu nachylona jest ku muszli i puszczona musi opaść.

Awatar użytkownika
ridzio
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:07

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: ridzio » 11 kwie 2015, o 18:22

Jaka to gra?

piotrek2408
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 19:09

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: piotrek2408 » 11 kwie 2015, o 22:18

Kerbal Space Program

Wiem, że niektóre teksty są dostępne w niezakodowanych plikach bodaj o rozszerzeniu cfg (już je przetłumaczyłem), ale to ciągle bardzo mało, większość gry jest wciąż po angielsku.

P. S. Podobnie sytuacja ma się w grze Besiege. Jeden plik czcionki (tym razem otwieralny i hurra! są polskie znaki), pełno plików typu 90 i 150 i zero plików tekstu.
Do tej pory moje tłumaczenie polegało na tym, że dostawałem tekst, tłumaczyłem i odsyłałem. To pierwsze projekty, w których muszę coś sam wydobyć, więc liczę na Waszą pomoc, która pomoże mi w zdobyciu doświadczenia :)

-- 12 kwi 2015, o 22:07 --

Na prawdę, nikt nie potrafi mi pomóc?
Odkąd sięgam pamięcią, to te klapy zawsze opadały. A dlaczego? Bo przez dziesiątki lat jedni bezmyślni kretyni pod kierunkiem innych bezmyślnych kretynów umieszczają muszle klozetowe w pociągach tak blisko ściany, że klapa po podniesieniu nachylona jest ku muszli i puszczona musi opaść.

Awatar użytkownika
ridzio
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:07

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: ridzio » 12 kwie 2015, o 22:11


Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: seraf5 » 15 kwie 2015, o 12:37

W niektórycy grach na Unity nie będzie pliku xml, tylko plik .49.

piotrek2408
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 19:09

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: piotrek2408 » 17 kwie 2015, o 15:56

Niestety znowu pudło. Postanowiłem przejrzeć trzecią swoją grę (też Unity) - Stranded deep. Też nie znalazłem ani jednego słowa, ani jednej linijki, którą można by przetłumaczyć. Czy robię coś źle czy wybieram sobie takie gry, w których autorzy zakodowują tekst na amen? Nie mam pojęcia gdzie mógłbym jeszcze szukać.
Czy tekst może kryć się w plikach *.dll?
Odkąd sięgam pamięcią, to te klapy zawsze opadały. A dlaczego? Bo przez dziesiątki lat jedni bezmyślni kretyni pod kierunkiem innych bezmyślnych kretynów umieszczają muszle klozetowe w pociągach tak blisko ściany, że klapa po podniesieniu nachylona jest ku muszli i puszczona musi opaść.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: ikskoks » 17 kwie 2015, o 21:37

Odpowiedziałem ci na forum PlayLoc. Mój sposób nie działa?

-- 17 kwi 2015, o 22:01 --

Nie działa. Właśnie sprawdziłem.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: bemberg » 18 kwie 2015, o 08:04

Na playlocu bzdury wypisują. Szukaj informacji na forum xentax, albo załóż tam temat.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Znalezienie plików tekstu - Unity

Postautor: ikskoks » 18 kwie 2015, o 08:17

Na playlocu bzdury wypisują.
Niepotrzebna opinia, którą ostatnio wszędzie wciskasz. Zwykły offtop.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość