Czcionka i grafiki

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:01

Re: Czcionka i grafiki

Postautor: Vader » 7 paź 2009, o 16:39

twig - mógł byś mi zdradzić, jakim programem otworzyłeś tą czcionkę?

twig

Re: Czcionka i grafiki

Postautor: twig » 7 paź 2009, o 17:41

Żadna to tajemnica - użyłem mojego ulubionego hexedytora - Hex Workshopa. Przeanalizowałem plik (w tym przypadku nie było niczego skomplikowanego - żadnych fajerwerków z mapowaniem znaków itp.) i napisałem program, który zrzucał czcionkę do zwykłego pliku bmp (wynik widać w postach). Na koniec dopisałem opcję zamiany bitmap poszczególnych znaków na inne (nie chciało mi się pisać niczego bardziej wymyślnego) i zapisu zmienionej czcionki do pliku *.font.

nikita250996
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2017, o 11:58

Re: Czcionka i grafiki

Postautor: nikita250996 » 17 cze 2017, o 12:01

Żadna to tajemnica - użyłem mojego ulubionego hexedytora - Hex Workshopa. Przeanalizowałem plik (w tym przypadku nie było niczego skomplikowanego - żadnych fajerwerków z mapowaniem znaków itp.) i napisałem program, który zrzucał czcionkę do zwykłego pliku bmp (wynik widać w postach). Na koniec dopisałem opcję zamiany bitmap poszczególnych znaków na inne (nie chciało mi się pisać niczego bardziej wymyślnego) i zapisu zmienionej czcionki do pliku *.font.
Hello. May I ask you to upload your programme again? I was trying do work with these files using your favourite HEX editor, but it's totally like a firework of symbols for me.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości