Polskie znaki

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Ninja10dan
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2009, o 09:49

Polskie znaki

Postautor: Ninja10dan » 6 mar 2009, o 23:27

potrzebna pomoc. taki przypadek:
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=abNpZ8wk

chodzi o to ze litery niemieszcza sie w tile kto mi opisze co powiniennem z tym zrobić

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Polskie znaki

Postautor: mziab » 6 mar 2009, o 23:44

A próbowałeś przesunąć się parę bajtów do przodu albo do tyłu? Wydaje mi się, że ten font ma 8 pikseli wysokości, tylko jest przesunięty o 3 piksele do góry, bo źle ustawiłeś adres. Widzę, że to 4bpp. Spróbuj więc przesunąć się 12 bajtów wstecz albo do przodu.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Ninja10dan
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2009, o 09:49

Re: Polskie znaki

Postautor: Ninja10dan » 7 mar 2009, o 09:58

dzieki za wyjasnienie. teraz juz wszystko jest na swoim miejscu

Snakedot
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2009, o 17:53

Re: Polskie znaki

Postautor: Snakedot » 31 maja 2009, o 17:56

Witam!
Próbuję wprowadzić polskie znaki do gry Metal Gear Solid 2. Otóż, znalazłem w plikach czcionkę:

http://img46.imageshack.us/my.php?image=gggl.png

Lecz gdy zastąpię jakiś znak literą z polskimi znakami, tudzież dorysuję ogonek, w grze i tak jest tak samo, jak przedtem. Jakieś propozycję. Dodam, że grę Metal Gear Solid 2 stworzyło KONAMI.

Awatar użytkownika
Tobi
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2009, o 09:39

Re: Polskie znaki

Postautor: Tobi » 31 maja 2009, o 18:24

Nie znam się na tym, ale spytam się z ciekawości czy to MGS2 z PC czy PS2.
Kiedyś nie wierzyłem w kobiecą miłość i jednorożce.

Snakedot
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2009, o 17:53

Re: Polskie znaki

Postautor: Snakedot » 31 maja 2009, o 18:27

PC
Ktoś wie jak wklepać tam polskie znaki?

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: Polskie znaki

Postautor: Robin » 31 maja 2009, o 20:49

Witam!
Próbuję wprowadzić polskie znaki do gry Metal Gear Solid 2. Otóż, znalazłem w plikach czcionkę:

http://img46.imageshack.us/my.php?image=gggl.png

Lecz gdy zastąpię jakiś znak literą z polskimi znakami, tudzież dorysuję ogonek, w grze i tak jest tak samo, jak przedtem. Jakieś propozycję. Dodam, że grę Metal Gear Solid 2 stworzyło KONAMI.
Skoro zastąpiłeś znak literą z polskim znakiem, zapisałeś plik, wrzuciłeś z powrotem do gry i nie działa, to wg mnie oznacza, że to nie ten plik. Np. w FF8 też miałem parę różnych plików z fontami, z czego działa jeden. ;)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Polskie znaki

Postautor: Berion » 1 cze 2009, o 17:29

W Tenchu SA np. były cztery, a tylko jeden jest tym jedynym i słusznym. ;)

"Wielokrotne powtórzenie" to nic szczególnego i nowego w grach. Podobno developerzy tak je duplikują aby mieć np. na płycie szybszy do nich dostęp, nie wiem czy te kilka mili sekund gra jaką kolewiek rolę. Wg. mnie chcą nam tylko zatruć życie... ;)
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości