[PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 6 gru 2017, o 21:10

Innych pomysłów nie mam. U mnie na dwóch komputerach (stacjonarny - Windows 8.1 i laptop - Windows 10) wszystko działa bez problemu (także wersja 1.4 i wersja 1.5, oraz pliki nadesłane przez forumowicza Virusek).

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 7 gru 2017, o 00:46

Język koniecznie musi być ustawiony na Default (nie English lub inny). Proszę uruchomić grę i sprawdzić, czy jest wybrany domyślny język gry (Options-Audio-Language-Default). W przeciwnym wypadku nawet jak w rejestrze jest wpis:
g_languageId"=hex:07,00,00,00, znaki są przesunięte. Dopiero, gdy jest ustawiony język na Default, a w rejestrze pojawi się:
g_languageId"=hex:FF,FF,FF,FF.
proszę jeszcze raz uruchomić plik: Deus Ex Human Revolution PL.reg. W rejestrze powinno pojawić się:
g_languageId"=hex:07,00,00,00.

UWAGA!!!
Za każdym razem, gdy zmieniamy ustawienia Języka na inny niż Default (w grze pojawia się komunikat: Zmiana języka tekstów. Aby wprowadzić zmiany musisz ponownie uruchomić grę.) Gdy znaki są przesunięte, a jest ustawiony język na Default po uruchomieniu gry, uruchamiamy plik: Deus Ex Human Revolution PL.reg

W załączniku jest poprawiona nazwa pliku reg, przywracająca język domyślny w grze (Default): Deus Ex Human Revolution Language Default.reg, wraz z całym modem dodającym język polski do gry.
Załączniki
Deus Ex Human Revolution Director's Cut PL.zip
Poprawiona naz wa dla pliku: Deus Ex Human Revolution Language Default.reg.
(1.87 MiB) Pobrany 14527 razy

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 7 gru 2017, o 01:48

nie mam czegoś takiego jak default language, standardowo jest English i kilka innych, Default brak
07 00 00 00 lub ff ff ff ff nie daje absolutnie żadnej róźnicy

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 7 gru 2017, o 10:45

W grze musi być ustawione na Default. Jak to nie ma takiego ustawienia? Uruchamiasz grę. Potem wchodzisz w Opcje - Dźwięk - Język i ustawiasz Default. powinien pokazać się komunikat o zamianie języka tekstów w grze. (Wcześniej pisałem o tym kilka razy, wystarczy poczytać, gdzie nalezy ustawić ten język: (Options-Audio-Language-Default). W Ustawieniach gry na Steam we Właściwościach nie ma języka domyślnego, bo tam wybiera się konkretny język. Tam ma być wybrany język Angielski i nie należy tego zmieniać.
Po wyjściu z gry i ponownym uruchomieniu znaki będą przesunięte. Należy zamknąć grę i uruchomić plik: Deus Ex Human Revolution PL.reg.
Ile razy można pisać to samo? Już prościej wytłumaczyć nie potrafię. A z tym, że wielu osobom nie działa spolszczenie to dlatego, że nie potrafią dokładnie przeczytać instrukcji i do nie się zastosować. Spolszczenie pobrano kilkanaście tysięcy razy, a problemy zgłaszało tylko kilka osób, więc to mówi samo za siebie.
Załączniki
DXHRDC Tekst z poprawnymi czcionkami.jpg
DXHRDC Komunikat zmiany języka tekstów w grze.jpg
DXHRDC Default language.jpg

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 8 gru 2017, o 06:39

serio, nie mam żadnego "Default", wersja gry również taka sama (2.0.0.0), nie moja wina więc że coś nie działa bo wymaga DEFAULT, kiedy go nie ma ;/

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 14 gru 2017, o 01:42

W takim razie pozostaje gra na wersji, bez poprawionej czcionki. W większości przypadków mod działa bez problemów, ale jak widać są wyjątki. Nic na to nie poradzę.

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 23 gru 2017, o 19:40

następnym razem propunuję podmienić jakiś konkretny język (choćby angielski) na polski a nie polegać na default.. tak jak to powinno być zrobione

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 26 gru 2017, o 12:50

następnym razem propunuję podmienić jakiś konkretny język (choćby angielski) na polski a nie polegać na default.. tak jak to powinno być zrobione
Znalazł się mądrala. Wystarczy poczytać temat, oraz wpisy "viruska" i moje. Ale może czytać się nie chce? Po podmianie na język angielski jest właśnie problem z przesuniętą czcionką. I spolszczenie w pierwotnej wersji podmienia właśnie język angielski. Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Kilku tysiącom graczy działa wersja z modyfikacją nadesłana przez forumowicza "virusek". U mnie tez działa na dwóch komputerach. Nie jestem w stanie sprawdzić, dlaczego akurat Radi84 ma problem z modem dodającym język polski do gry. A mod od "viruska" też podmienia konkretny język, tyle że hiszpański, a dodatkowo jego plik wyłącza sprawdzanie przez grę jaki jest ustawiony język i nie aktywuje hiszpańskiego tylko polski.
viewtopic.php?f=10&t=2253&start=30#p22800

UWAGA: plfont.dll zamienia ostatnie sprawdzenie, tj. sprawdzenie na język hiszpański, na polski.

POLISH.000 przepakowałem, teraz używa domyślnego ID FFFFFDE0, tj. nie trzeba już podmieniać za język angielski (co z w większości przypadków w grach powoduje problemy z strona kodowa czcionek)

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 29 gru 2017, o 01:41

nie moja wina że namieszane jest z tymi wersjami, 1.2 1.3 1.3a 1.4.. tak samo to że urodziłem sie taki wypaczony ;) chaotyczne to wszystko nieco...
Pogubiłem się już i mam problem z tym która wersja będzie działać (wraz z polskimi czcionkami i wszystkimi tekstami przetłumaczonymi) pod ENGLISH który mam ustawiony jako standardowy, DEFAULT brak. Wybacz ale już zdaje sie próbowałem każdej z tych wersji

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 30 gru 2017, o 00:12

Więc proszę grać na wersji, która działa i nie zaśmiecać tematu niepotrzebnymi dyskusjami. A tak naprawdę wersje są tylko dwie, które połączyłem je w całość więc jest możliwość wyboru wersji, która działa. Poprawiłem opis instalacji. Może teraz będzie bardziej zrozumiały.

Opis instalacji.

Wypakować archiwum: Deus Ex Human Revolution Director's Cut PL.zip
Wszystkie pliki i folder MODS z folderu: Deus Ex Human Revolution Director's Cut skopiować do folderu z grą (Deus Ex Human Revolution Director's Cut) i zamienić istniejące pliki!
Spolszczenie zawiera dwie wersje z najnowszymi poprawkami tekstów połączone razem: wersja 1.2 bez poprawionej czcionki oraz 1.4a z poprawioną czcionką.
Aby używać wersji 1.2 (lekko przesunięte polskie znaki diakrytyczne) nie trzeba nic więcej robić.

Aby używać wersji 1.4a należy uruchomić jeszcze plik:
Deus Ex Human Revolution PL.reg

UWAGA:

W przypadku, gdy wcześniej była instalowana inna wersja spolszczenia lub spolszczenie nie działa należy przywrócić domyślny język napisów (default) za pomocą pliku: (dodać wpis do rejestru):
Deus Ex Human Revolution Default Language.reg

Należy pamiętać o tym, żeby włączyć napisy w opcjach, bo gra jest tylko z polskimi napisami.

Historia wersji i dodatkowe informacje w pliku ReadMe.txt ze spolszczeniem.
Załączniki
Deus Ex Human Revolution Director's Cut PL.zip
(1.87 MiB) Pobrany 1330 razy


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości