Z: STEEL SOLDIERS PL

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
Psud

Z: STEEL SOLDIERS PL

Postautor: Psud » 25 lut 2018, o 13:58

Szanowni tłumacze :)

Wczoraj kupiłem sobie tą starą i zapomnianą, ale ciągle grywalną i klimatyczną grę na platformie steam (promocja, za 4zł). Nowa wersja jest zremasterowana (rozdzielczość podbita do HD). Niestety wersja na stemie jest tylko w 4 językach w tym brak polskiego. Niby nie przeszkadza, angielski znam nawet dobrze, ale wersja polska była wyjątkowa ze względu na swój klimat tworzony dzięki dubbingowi i kilku pomniejszym smaczkom.

Postanowiłem trochę popróbować, ściągnąłem stareńką wersje z dubbingiem PL (dostępna na portalu z sympatycznym gryzoniem w nazwie). Niestety jakbym sie nie nagimnastykował- nie działa na nowych systemach operacyjnych, nie wspominając już o karcie graficznej, sterownikach itd.


Zacząłem więc mieszać w plikach. Dubbingowane filmy ze starej wersji są w formacie bink, a w wersji "steamowej" HD- w formacie MP4 - tu nie ma problemu- przekonwertowałem formaty i filmiki po polskiemu hulają elegancko w nowej wersji.

Schody zaczynają się przy reszcie plików z fontami, napisami i dźwiękami w samej grze oraz przerywnikach. Drzewko folderów w nowej wersji gry wygląda inaczej, ale zauważyłem że formaty i nazwy plików są w znacznej części takie same. Wulgarne wklejenie katalogu "pol" i przekopiowanie połowy plików powoduje wywalenie gry już na etapie menu (co mnie specjalnie nie zdziwiło). Kombinowałem tak z 5h i niestety nic nie wymyśliłem. Może jest tu jakaś osobistość będąca w stanie coś uczynić w kierunku ponownej polonizacji zremasterowanego tytułu?

Jestem w stanie nawet zapłacić jakiś piniądz za taką usługę, bo dzięki tej grze znowu poczułem się jakbym miał te 12 lat, a polski dubbing podbiłby wrażenie niesamowicie :)

FateSick
Posty: 31
Rejestracja: 8 maja 2017, o 22:09

Re: Z: STEEL SOLDIERS PL

Postautor: FateSick » 26 lut 2018, o 08:40

Dawaj pan co tam masz. Zobaczymy, co da się zrobić!

rzymianin4

Re: Z: STEEL SOLDIERS PL

Postautor: rzymianin4 » 3 kwie 2019, o 18:25

I jak? Udało Wam się cokolwiek zdziałać? też byłbym zainteresowany jakąś instrukcją.


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości