[PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

[PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: Serech Sken » 23 sty 2012, o 17:53

Spolszczenie popełnili trzej użytkownicy forum KOTOR2.PL w składzie: Daniel "Jedi_Ramir_Wolfe" Ciesielski, Michał "Serech Sken" Szczepański, Sebastian "CoVert" Żywicki, notabene red. naczelny strony http://hitman.gram.pl. Spolszczenie powstawało w wielkich bólach, o historii pisać nie będę, bo jak ktoś śledził proces powstawania to o wszystkim wie, a jak nie, to zapraszam do wątku „RC spolszczenie prace rozpoczęte”na forum. Spolszczenie to, na chwilę obecną nie posiada czcionki polskiej, niemniej w lutym, czcionkę spróbuje zrobić admin forum KOTOR2.PL – Żółwik (pozdrowienia). Chcecie pewnie wiedzieć, kto i za co odpowiadał, cóż, tutaj to trochę skomplikowane, otóż za tryb Multi w całości Wolfe, single - ja oraz CoVert. Menu to moja robota w całości. Korekta lokalizatorska Wolfe (z moimi wtrętami, bo np. czegoś nie chciałem zmienić), korekta błędów j. polskiego jest mojego autorstwa. Instalator autorem jest Wolfe, który praktycznie zrobił cały, ja tylko go złożyłem, bo siadła mu poczta. Pewne rzeczy nie zostały przetłumaczone, np. wskazówki w czasie gry, czy przyciski w menu, to już nie jest nasza wina, to taka specyfika plików. A nie chcemy przerabiać plików gry, które mogłyby być jej plikami źródłowymi. Poza tym zrobiliśmy tyle na ile pozwalał na to nam nasz stan wiedzy. Jeśli chodzi o poprawki będę zbierać oraz tworzyć listę błędów w miarę możliwości i zaimplementuje je potem razem z czcionką, także w razie czego proszę o cierpliwość. Proszę także o powstrzymanie się od ewentualnych komentarzy typu „czemu to nie jest zrobione, a to nie”. Zależy mi na wyłącznie konstruktywnej krytyce i tylko na taką będę starał się jak najbardziej wyczerpująco odpowiedzieć. Jeśli macie pytania zapraszam do dyskusji. Spolszczenie można pobrać za darmo ze strony:
http://kotor2.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=55983


PS. odezwę się za dwie godziny.

orlano
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2010, o 19:39

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: orlano » 30 sty 2012, o 20:01

Na stronie forum zamieściliście zrzuty ekranu w których widać spolonizowane ustawienia graficzne gry (zamieszczony poniżej). Ściągnąłem przygotowaną przez Was polonizację i okazuje się, że u mnie wszystkie napisy w menu oraz niektóre komunikaty na początku gry (dalej nie grałem, czekam cierpliwie na ostateczną wersję polonizacji) nie są spolonizowane, dialogi owszem, o ile mnie pamięć nie myli również spolonizowana była odprawa przed pierwszą misją. Posiadam wersję DVD domyślnie połataną na amen.
Obrazek

bolgeras
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2012, o 00:41

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: bolgeras » 30 sty 2012, o 21:09

Wpisałem w wyszukiwarkę "projektory ustawienia graficzne" i wyskakują tylko projektory do wyświetlania filmów. Nigdy nie widziałem takiej opcji w menu ustawień, co ona oznacza?

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: Serech Sken » 31 sty 2012, o 12:02

Już naprawiłem problem z polskim menu, co do projektorów, to dosłowne tłumaczenie i nie chcę go na razie zmieniać, niemniej dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: Manuel Czaszka » 31 sty 2012, o 12:13

A mógłbyś wkleić oryginał i dodatkowo co zmienia ta opcja?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

orlano
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2010, o 19:39

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: orlano » 31 sty 2012, o 17:11

Już naprawiłem problem z polskim menu (...)
Dużo lepiej, powodzenia w dalszych trudach waszej pracy.

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: Serech Sken » 31 sty 2012, o 18:47

Poprostu nie dodałem pliku z menu w instalce (sorry mój błąd oops), co do projektorów to sam nie wiem co to jest, w oryginalnym menu to było słowo projectors.

amortadella
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2012, o 12:52

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: amortadella » 3 lut 2012, o 12:36

Proszę także o powstrzymanie się od ewentualnych komentarzy typu „czemu to nie jest zrobione, a to nie”. Zależy mi na wyłącznie konstruktywnej krytyce i tylko na taką będę starał się jak najbardziej wyczerpująco odpowiedzieć.
Ja albo jestem zbyt tępy albo nie kumam ludzi, podziwiam i szanuję tych którzy tłumaczą gry, bo logicznym jest że znają angielski w takim stopniu jaki pozwala grać płynnie rozumiejąc o co chodzi. Tłumaczą dla osób które same są zbyt ograniczone by angielski opanować w wystarczającym stopniu, również dla mnie bo też się do nich zaliczam choć nieco z innego powodu - w moich latach uczono rosyjskiego w szkołach. Powinniśmy się cieszyć z każdej wersji, a to czy są polskie ogonki czy nie to imho questia mało istotna ponieważ sens zdania bez najmniejszego problemu da się zrozumieć więc o co chodzi ?
Niniejszym pozdrawiam i dziękuję za Waszą prace, ponieważ to co robicie umożliwia mi grę w pozycje w innej sytuacji niemożliwą lub uniemożliwiającą normalną zabawę.

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: Serech Sken » 3 lut 2012, o 20:39

W imieniu swoim i kolegów dziękuję za słowa uznania, bardzo nam miło, postaramy się dopracować te spolszczenie do perfekcji, lecz to potrwa, z powodów: praca/studia. A co do języków ja też miałem w podstawówce rosyjski, potem niemiecki.

-- 9 wrz 2012, o 18:09 --

Aktualizacja spolszczenia http://kotor2.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=55983

-- 22 kwi 2016, o 11:37 --

W związku z brakiem działania strony i forum Kotor2.pl zostało zlikwidowane jedyne oficjalne źródło pobierania spolszczenia Komandosów Republiki, postanowiłem więc umieścić w załączniku jego najnowszą wersję - 1.2a. Są w niej poprawione błędy które wykryłem od czasu ostatniego uploadu na forum Kotor2.pl.
Moderatorów i Adminów proszę, o ile jest taka możliwość o umieszczenie tego spolszczenie w pobieralni na stronie głównej.
Załączniki
RCPL1.2a.7z
(737.73 KiB) Pobrany 265 razy

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: [PC] Spolszczenie Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki.

Postautor: Serech Sken » 16 gru 2018, o 21:36

Aktualizacja spolszczenia
--16 grudnia 2018--
Poprawiony 1 błąd, jaki odnalazłem w jednym z tekstów na Geonosis.
RCPL 1.2.b.7z
(737.51 KiB) Pobrany 452 razy

W razie wykrycia kolejnych piszcie.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości