[PS2] Final Fantasy X

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: szczuru » 15 sie 2017, o 14:20

@Robin, a w jakich plikach siedzi tekst? Nie pytam o całość a jedynie np o pietwsze teksty z początku gry w Zanarkandzie. Spróbował bym podmienić.
by Szczuru

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Robin » 15 sie 2017, o 17:20

Ognisko i "Listen to my story": znkd0600
Podanie imienia i sam początek w Zanarkand: znkd1000

Co do grafik - w wersji steamowej "phyre" to była tylko baza, w środku był normalny DDS, tylko nagłówek podmienili na inny.
Fonty w paczce ze spolszczeniem są tu: ffx_data\gamedata\ps3data\menu_us\base_ftc\d3d11

Spróbuj je je porównać z tymi: FFX_Data\GameData\PSVitaData\menu_us\base_ftc\GXM\
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: szczuru » 15 sie 2017, o 18:53


Spróbuj je je porównać z tymi: FFX_Data\GameData\PSVitaData\menu_us\base_ftc\GXM\
Inny nagłówek, ale pokombinuję :)
by Szczuru

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Robin » 15 sie 2017, o 19:38

Spróbuj przekleić wszystko, co jest po "DXT". ;)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: szczuru » 16 sie 2017, o 21:39

@Robin, mamy postęp :D
Obrazek

Obrazek

Jednakże po przeszczepieniu pliku czcionki (wszystko po DXT5) do czcionki Vitowej cała konsola się wykrzacza (coś na wzór Blue Screen of Death odnośnie błędu sterownika graficznego). Być może ma to związek z tym, że czcionka ze spolszczenia jest sporo większa (~515kb na plik) a w wersji na Vitę jest to ledwo 132kb na plik.
by Szczuru

Smasher
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2014, o 11:58

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Smasher » 3 lis 2017, o 12:44

:) z chęcią bym pograł w PL. można jakieś FAQ? :) Skopiowałem zawartość "PCSB00395" na PC. posiadam też Wasze spolszczenie w wersji stream :) ...jednak podmianka to dla mnie zbyt duże słowo w tym wykonaniu? :) Różne formaty plików etc...

Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć co i jak? :) byłbym bardzo wdzięczny

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Robin » 5 lis 2017, o 16:12

:) z chęcią bym pograł w PL. można jakieś FAQ? :) Skopiowałem zawartość "PCSB00395" na PC. posiadam też Wasze spolszczenie w wersji stream :) ...jednak podmianka to dla mnie zbyt duże słowo w tym wykonaniu? :) Różne formaty plików etc...

Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć co i jak? :) byłbym bardzo wdzięczny
Do PS Vity na razie nie ma spolszczenia. Skończę parę spraw i wtedy spróbuję coś wymyślić. Wg tego, co sprawdzał Szczuru, nie wszystkie pliki dialogów są tam 1:1, więc trzeba każdy plik porównać. Do tego grafiki trzeba przerobić. Możliwe, że to jakiś tydzień roboty, tylko trzeba się w to porządnie zagłębić i napisać jakiś program, który pomoże w niektórych sprawach.
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: szczuru » 5 lis 2017, o 16:28

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że gra działa i główną linię fabularną zaliczyłem bez problemu i żadnego crasha :D
Co do dialogów to tak, niektóre są pomieszane ale listy nie robiłem bo gdzieś w połowie fabuły "zundubowałem" sobie grę a japońskiego nie znam :D
by Szczuru

Bekon241
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2019, o 19:55

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Bekon241 » 4 mar 2019, o 20:54

Dobra mam FFX wymasowane all 255 i 100% gry z wszystkimi sekretai. Ale pobiorę to spolszczenie i zacznę od nowa mój save 360h stanie się bez użyteczny :D

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Robin » 4 mar 2019, o 21:04

Zapisy działają. Jedyne co, to nazwa miejsca w danym zapisie jest nieprzetłumaczona, bo jest tam na sztywno zapisywana. ;)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości