[PC] Hollow Knight

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
witek666
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:59

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: witek666 » 6 mar 2019, o 08:14

Też dziękuje za spolszczenie oraz trzymam kciuki za spolszczenie do Hollow Knight: Silksong

Certez
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2019, o 17:24

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Certez » 6 mar 2019, o 17:31

Gdzie tu jest jakiś link do tego spolszczenia czy coś? Bo jedyne co tu widzę to dyskusje... :/

matiko13
Posty: 178
Rejestracja: 1 mar 2015, o 18:38

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: matiko13 » 7 mar 2019, o 20:08

Gdzie tu jest jakiś link do tego spolszczenia czy coś? Bo jedyne co tu widzę to dyskusje... :/
strona wcześniej ;)

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: blackwaterpark » 9 mar 2019, o 13:47

Witam wszystkich,
wrzucam finalną wersję spolszczenia do gry Hollow Knight. Jest to ostateczna wersja, którą zweryfikowałem w całości i której już nie będę zmieniał (chyba, że ktoś znajdzie coś jeszcze do poprawy).

Wersje Steam i GOG na Windows są przygotowane w formie instalatora.

[...]
Kolejne podziękowania z mojej strony.

Prośba/pytanie: czy równolegle do wersji instalacyjnej spolszczenia (Steam/GOG), mógłbyś udostępnić nam tradycyjne wersje w postaci plików? (jeśli nie, to trudno - ale jakoś zawsze wolę sam kontrolować, co, gdzie i jak się kopiuje)

Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Pudi
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2019, o 20:29

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Pudi » 9 mar 2019, o 20:39

Dzięki za spolszczenie. Kawał dobrej roboty zrobiłeś. Powodzenia w spolszczeniu Hollow Knight: Silksong, na które będę czekał :)

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 10 mar 2019, o 13:04

Prośba/pytanie: czy równolegle do wersji instalacyjnej spolszczenia (Steam/GOG), mógłbyś udostępnić nam tradycyjne wersje w postaci plików? (jeśli nie, to trudno - ale jakoś zawsze wolę sam kontrolować, co, gdzie i jak się kopiuje)
Możesz po prostu zainstalować np. do jakiegoś folderu na pulpicie. Instalator tylko wkleja pliki do wskazanego folderu (automatycznie wykrywa ścieżkę instalacji gry). I z tymi plikami możesz później robić, co chcesz :)

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: blackwaterpark » 10 mar 2019, o 17:12

Prośba/pytanie: czy równolegle do wersji instalacyjnej spolszczenia (Steam/GOG), mógłbyś udostępnić nam tradycyjne wersje w postaci plików? (jeśli nie, to trudno - ale jakoś zawsze wolę sam kontrolować, co, gdzie i jak się kopiuje)
Możesz po prostu zainstalować np. do jakiegoś folderu na pulpicie. Instalator tylko wkleja pliki do wskazanego folderu (automatycznie wykrywa ścieżkę instalacji gry). I z tymi plikami możesz później robić, co chcesz :)
OK, dzięki za odpowiedź - spróbuję tego sposobu. :)

Przewoźniki21
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2018, o 21:19

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Przewoźniki21 » 10 cze 2019, o 06:55

Ja także bardzo dziękuję, kawał dobrej roboty 👌

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: dudo66 » 10 cze 2019, o 17:24

Świetna robota ! Dziękuję :)

Paw79
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2016, o 08:43

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Paw79 » 24 lip 2019, o 21:06

Witam wszystkich,

wrzucam finalną wersję spolszczenia do gry Hollow Knight. Jest to ostateczna wersja, którą zweryfikowałem w całości i której już nie będę zmieniał (chyba, że ktoś znajdzie coś jeszcze do poprawy).

Wersje Steam i GOG na windows są przygotowane w formie instalatora.
Czy przy pomocy tego instalatora można bezpiecznie "nadpisać" spolszczenie z nieco wcześniejszej wersji (HK_1.4.3.2_PL_Steam_Windows z 10.2018r.).
Od tej pory było chyba jeszcze kilka drobnych poprawek.
Jestem przy końcu gry i nie chciałbym narażać postępu... :)

Dodam że przez całą rozgrywkę z ww. wersją spolszczenia wychwyciłem może 2-3 drobne błędy (męska odmiana w sformułowaniach wygłaszanych przez niektóre żeńskie postacie po uderzeniu ostrzem snów).
Proszę moderatora forum o przeniesienie tematu do sekcji projektów ukończonych.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy spolszczenia w fazie testów i korekty oraz udostępnili pliki źródłowe dla każdej z wersji.
No właśnie- czy istnieją jakieś powody dla których spolszczenie nie pojawiło się jeszcze w projektach ukończonych i na głównej stronie?
Autorowi należą się wielkie podziękowania, bo tekstu do przełożenia miał sporo- do tego pisanego w specyficznym, niełatwym do przetłumaczenia języku.
Jak dla mnie udało się zachować 100% klimatu oryginału.

Może nawet warto byłoby skontaktować się z Team Cherry, celem dorzucenia spolszczenia do oficjalnej gry na Steam i Gog?
Moim zdaniem nie odbiega jakościowo od wielu profesjonalnych tłumaczeń.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości