[PC] Resident Evil Village

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

[PC] Resident Evil Village

Postautor: Viuys » 6 maja 2021, o 23:50

Obrazek
Witam.
Chciałbym przedstawić wam pełne spolszczenie do gry Resident Evil Village wraz z dodatkiem Winters' Expansion. Gra została w 100% przetłumaczona na język polski (pomijając tekstury).

Jedyny tekst nie przetłumaczony w grze to tekstury, w które wliczają się (napisy z ekranów wczytywania i jeden końcowy tekst), DLC Tragedy of Ethan Winters - Concept Art i Baker Incident Report oraz napisy dla niesłyszących.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek błędy, prosiłbym o zgłaszanie ich w tym temacie lub na PW (choć preferujemy rzucanie ich w temacie, dzięki temu kilka osób nie będzie nam zgłaszać tych samych błędów).

Uwaga!
Do użycia spolszczenia wymagany jest Mod Manager autorstwa FluffyQuack. Pobrać możecie go stąd:
Fluffy Manager 5000

Instalacja:
Wypakuj Mod Manager gdzie chcesz, następnie włącz Mod Manager plikiem "Modmanager.exe" i wybierz z listy gier "Resident Evil Village". W tym momencie Mod Manager powinien odczytać pliki gry (co może chwile zająć). Gdy już skończy sprawdzać pliki wejdź w "Options", a następnie "Open mods folder" i wypakuj zawartość Resident Evil Village - Spolszczenie.rar do tego folderu. Gdy już to zrobisz wróć do Mod Managera i kliknij "Mod list", a następnie "Refresh mod list". Powinien pojawi się teraz w liście "Spolszczenie do Resident Evil Village", kliknij na to. Po tym możesz wcisnąć "Launch Game" albo zamknąć i odpalić grę normalnie z biblioteki steam.
W razie gdyby ta instrukcja nie była zbyt jasna, tutaj jest filmik od Fluffy Quacka:
https://www.youtube.com/watch?v=dt_lSMPMQI4

Linki do pobrania
Pobierz spolszczenie
[Aktualna wersja: 2.0]

Jeśli chcecie nas wesprzeć lub nam podziękować wysyłając jakieś grosze, to możecie to zrobić tutaj:
https://www.paypal.me/viuys

Autorzy
  • Viuys - Tłumaczenie, Sprawy techniczne
  • Amelanduil - Tłumaczenie, Korekta
  • Nan3k - Pomoc w tłumaczeniu

stach122
Posty: 142
Rejestracja: 22 sty 2018, o 01:00

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: stach122 » 7 maja 2021, o 10:59

Jeżeli polskie znaki sa to znaczy ze chyba musieli nasz jeżyk olać w ostatniej chwili

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: seraf5 » 7 maja 2021, o 11:54

Jeżeli polskie znaki sa to znaczy ze chyba musieli nasz jeżyk olać w ostatniej chwili
Ktoś w to wątpił? Ja ciągle uznaję zrezygnowanie z tłumaczenia za zwykłe splunięcie nam w twarz i jak dla mnie to kolejna odsłona już po polsku będzie, bo słupki sprzedaży tej będą żałośnie niskie. Znaczna część każualowych odbiorców w naszym kraju nie chce grać w nic po angielsku, bo nie, więc nie wiem, co Capcom chciał osiągnąć tym ruchem.

A tłumaczeniu oczywiście kibicuję i życzę powodzenia. Już serwisy branżowe o nim piszą, oby coś z tego wyszło. Ja i tak gry nie kupię za więcej niż 50 zł, do tego czasu może już coś z tego będzie.

Awatar użytkownika
tomo92s
Posty: 26
Rejestracja: 16 lip 2019, o 16:28

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: tomo92s » 7 maja 2021, o 13:24

Trzymam kciuki. Sam chce dzisiaj zacząć 7 i miło by było zagrać w przyszłości w 8. Powodzenia!

stach122
Posty: 142
Rejestracja: 22 sty 2018, o 01:00

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: stach122 » 7 maja 2021, o 14:42

Jeżeli polskie znaki sa to znaczy ze chyba musieli nasz jeżyk olać w ostatniej chwili
Ktoś w to wątpił? Ja ciągle uznaję zrezygnowanie z tłumaczenia za zwykłe splunięcie nam w twarz i jak dla mnie to kolejna odsłona już po polsku będzie, bo słupki sprzedaży tej będą żałośnie niskie. Znaczna część każualowych odbiorców w naszym kraju nie chce grać w nic po angielsku, bo nie, więc nie wiem, co Capcom chciał osiągnąć tym ruchem.

A tłumaczeniu oczywiście kibicuję i życzę powodzenia. Już serwisy branżowe o nim piszą, oby coś z tego wyszło. Ja i tak gry nie kupię za więcej niż 50 zł, do tego czasu może już coś z tego będzie.
Akurat mi pisać tego nie musisz, sam jestem z tych co chce grać po polsku w polsce i czepiam sie głównie gier AAA, zrobienie napisów to dla takich gier drobniaki. Co innego indyki. Boli mnie ze wiele osób nie rozumie co mam na mysli i pruje sie ze był osie trzeba uczyć jezyka w szkole. Częściowo majaracje ale mieszkam w polsce i mam prawo wymagać swojego jezyka. Typowe plucie Polakowi w twarz a ten powie ze pada deszcz.

PaZZi
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2021, o 16:12

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: PaZZi » 7 maja 2021, o 16:15

Witam, otóż gdzie i w jakich plikach trzeba grzebać aby uzyskać spolszczenie, oraz jakiego programu najlepiej użyć do korekty.

Awatar użytkownika
domin310
Posty: 5
Rejestracja: 2 mar 2011, o 16:32

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: domin310 » 7 maja 2021, o 17:14

Powodzenia z projektem. Bez pośpiechu, ale oby z pozytywnym finałem. Pozdrawiam

witek666
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:59

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: witek666 » 7 maja 2021, o 17:16

Trzymam kciuki za ten projekt.

Awatar użytkownika
rogskoks
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:16

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: rogskoks » 7 maja 2021, o 17:32

Powodzenia z projektem!

rneo83
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2021, o 18:25

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: rneo83 » 7 maja 2021, o 18:26

Obrazek
Witam.
Jako, że wczoraj z rana rozpocząłem faktyczne tłumaczenie gry to postanowiłem zrobić temat.
Na tę chwilę przetłumaczone jest jakieś 85% dema. Cała przetłumaczona zawartość dema będzie mogła być prosto przerzucona do pełnej wersji, więc daje nam to lekki head start w tłumaczeniu. Zaznaczam jednak, że zależy nam na jakości, wiec nawet kiedy skończymy już tłumaczenie na pewno potrwają trochę same testy i korekta. Nie jestem w stanie na ten moment dać żadnego planowanego czasu wydania spolszczenia.

Jeśli ktoś chce zobaczyć spolszczenie na własne oczy to podrzucam kilka screenów. Może później nagram też jakiś krótki gameplay.
https://imgur.com/a/ajNzawI
Kiedy będzie dostępne ?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości