Port Royale 4

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
pj_mag
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2021, o 16:49

Re: Port Royale 4

Postautor: pj_mag » 3 paź 2021, o 19:18

działa. dzięki za piękną robotę.

Nek
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2021, o 08:46

Re: Port Royale 4

Postautor: Nek » 4 paź 2021, o 08:37

Dzięki za spolszczenie.

abs2010
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2021, o 23:12

Re: Port Royale 4

Postautor: abs2010 » 6 paź 2021, o 12:24

Dzięki za cudowną robotę!

Zanlazłem brak tłumaczenia w poradniku/tutorialu

Najprawdopodobniej poradnik #2 -> sprzedaż piwa do miasta Port Royale -> przy sprzedaży połowy towaru i zamknięciu okna miasta wyskakuje komunikat -> "No, that was wrong. open the trade dialogue again. To do this,select either the whole town from a greater distance or, if the camera is close by, the townhall or undeveloped areas. Then select the trade between town and convoy tab."

Arco
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2021, o 18:24

Re: Port Royale 4

Postautor: Arco » 13 paź 2021, o 19:48

Cześć,
Dopiero odkopałem się z obowiązków i mogę się wypowiedzieć - bardzo dziękuję w imieniu wszystkich, którzy kupili grę przez ten temat na forum. Umie w Angielski i grałem sobie od jakiegoś czasu, ale spolszczenie uprzyjemnia grę!

Wielkie pozdrowienia!
Arek

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 14 paź 2021, o 01:01

Cześć
Cieszę się że mogłem pomóc i dziękuję za miłe słowa. Nieprzetłumaczone kwestie lub błędne zostaną poprawione w kolejnej wersji spolszczenia. Ale niech się uzbiera trochę tego ... No i kiedyś trzeba zająć się PR3.
Pozdrawiam

Rodgar
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2021, o 13:08

Re: Port Royale 4

Postautor: Rodgar » 15 paź 2021, o 01:16

Cześć
Cieszę się że mogłem pomóc i dziękuję za miłe słowa. Nieprzetłumaczone kwestie lub błędne zostaną poprawione w kolejnej wersji spolszczenia. Ale niech się uzbiera trochę tego ... No i kiedyś trzeba zająć się PR3.
Pozdrawiam
Mega pomysł z PR3 mam nadzieję że dojdzie do skutku i dziękuję za spolszczenie PR4 ❤️

Kalinkus
Posty: 43
Rejestracja: 6 cze 2017, o 13:34

Re: Port Royale 4

Postautor: Kalinkus » 15 paź 2021, o 20:54

mała sugestia spolszczenie wrzuć w pierwszy post edytuj i będzie lepiej widoczne

PrymitywnaStronka
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2021, o 17:42

Re: Port Royale 4

Postautor: PrymitywnaStronka » 23 lis 2021, o 17:47

Witam, również i ja czekałem na ów spolszczenie. Pragnę poinformować iż niestety, w moim przypadku po instalacji gra się nie włącza. Aplikacja inicjuje proces, odpala się pierwszy ekran ale nie przechodzi do intro tylko zamyka proces. Tyle. Próbowałem trybów zgodności, odpalania jako administrator et cetera. Istnieje opcja ręcznego skopiowania plików nie poprzez instalator? Czy jakiś inny sposób?

Wersja rozszerzona z platformy GOG.

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 29 lis 2021, o 15:18

Jaki masz numer wersji gry ? Czy gra uruchamia się po zainstalowaniu w oryginalnej wersji ?

Instalatora nie trzeba instalować, wskaż jako folder docelowy np folder, który sobie utworzysz. Nastąpi wypakowanie do folderu.
Później sam możesz uruchmić quickbms i wskazywać odpowiednie pliki, foldery potrzebne do uzupełnienia polskich fontów. Ja działałem na wersji STEAM i nie było problemu. Aczkolwiek jeżeli pojawił się u Ciebie to z chęcią pomogę.

instrukcja poglądowa w skrócie

1. Pobieramy plik

2. Uruchamiany instalator.

3. Robimy na wszelki wypadek kopię zapasową plików „data0.fuk” i „data1.fuk” (znajdują się w głównym katalogu gry).

4. Klikamy „Dalej” i wskazujemy folder, w którym mamy zainstalowaną grę (na przykład C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Port Royale 4), po czym znowu klikamy na „Dalej”.

5. Klikamy na „Instaluj”.

6. Po chwili uruchomi się okienko, w którym wybieramy plik „wczytaj_polskie_znaki.bms” i klikamy na „Otwórz”.

7. Ponownie pojawi się okienko, w którym tym razem wybieramy plik „data0.fuk” i znowu klikamy na „Otwórz”.

8. Ponownie otworzy się okienko, w którym tym razem nie trzeba wybierać żadnego pliku wystarczy kliknąć na „Zapisz”.

9. Teraz nastąpi instalacja polskich czcionek do gry. Poczekaj, aż pojawi się komunikat „Press ENTER or close the window to quit” i naciśnij klawisz „ENTER”.

10. Gotowe. Można cieszyć się spolszczeniem :)

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 11 gru 2021, o 16:18

Cześć

Nie doczekałem się odpowiedzi, więc uznaję że użytkownik który zgłosił się z problemem z wersją z gog "poradził" sobie sam.

Co jakiś czas twórcy gry publikują wydarzenia i udostępniają efekty sezonowe (zmiany graficzne głównego tła, menu i efektów graficznych).

Na zbliżające się święta możemy włączyć efekty sezonowe na tą okazję.

Wchodzimy w Opcje/Widok/Efekty sezonowe i wybieramy Włącz
Załączniki
Port Royale 4 11.12.2021 16_02_18.jpg


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości