[PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

[PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: mendosa » 1 lut 2010, o 11:43

-- 1 mar 2013, o 20:15 --

Spolszczenie już się ukazało link do pobierania. Oprócz napisów objęło także wszystkie grafiki w grze, poza wyjątkami, opisanymi w instrukcji do spolszczenia.

Ekipa:

polska czcionka - mendosa;

wsparcie techniczne i estetyczne - Johnny, Manuel Czaszka;

tłumaczenie wszystkich tekstów w grze - mendosa;

korekta tekstów w grze - mendosa, Usiula, Ysska;

betatesty - Agnus, mendosa, Rael, YaReX;

obróbka grafik - mendosa, mikolajeczek, YaReX;

Linki do prezentacji spolszczenia: Wersja "instant"

-- 16 paź 2013, o 18:34 --

Zmusiłem się i w końcu nagrałem poszerzoną prezentację spolszczenia GK2: Bestia w ludzkim ciele bez tajemnic. Mam nadzieję, że wyczerpuje ona wszystkie zagadnienia związane z "niedomaganiami" spolszczenia.

Chciałbym także poinformować, że kilkanaście dni temu dokonałem aktualizacji plików spolszczenia do najnowszej wersji, eliminując wszelkie znalezione od momentu premiery błędy.

-- 11 lis 2013, o 12:40 --

Parę tygodni temu pojawił się w sieci materiał o GK2 i o spolszczeniu do GK2, autorstwa NRGeeka:

Bestia kąsa po polsku
N.E.M.O.

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: dark_archon » 2 lut 2010, o 02:16

Jestem zaskoczony, że nikt jeszcze nie skomentował. Projekt zapowiada się świetnie i... tyle można na jego temat powiedzieć w stanie aktualnym. Seria Gabriel Knight jest genialna i zdecydowanie warta translacji. Czekam na screeny i fragmenty przekładów do oceny!

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: Manuel Czaszka » 2 lut 2010, o 03:12

tyle można na jego temat powiedzieć w stanie aktualnym.
Powiem, że w stanie obecnym mogę powiedzięc więcej. Jestem pewien, że przekład zostanie wykonany doskonale, a projekt już teraz można uznać za udany. Dlaczego? Bo znam mendose i jego możliwości i wiem, że można mu zaufać - spolszczenie będzie na najwyższym poziomie.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: bemberg » 2 lut 2010, o 09:11

Są i minusy tej świetnej roboty - prędko raczej tłumaczenie nie zobaczymy ;) Tyle lat ludzie żyją bez tłumaczenie to i kolejne parę poczekają.
Potwierdzam słowa Manuela - co do jakości z pewnością nię będzie można mieć zastrzeżeń.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 3 lut 2010, o 18:14

Straciwszy niewiarygodnie niewyobrażalną masę czasu :) , na pewne techniczne mankamenty GK 2 (wersja instalacyjna dla DOS tnie się pod Win 7 x64 [niegrywalne, dźwięk nie do przejścia], miejscami się tnie też pod XP, a tylko na niej poprawnie instaluje się poprawka z podpisami, w końcu udało mi się jakoś to obejść - co dziwne, wersja instalacyjna dla Windows działa pod każdym z tych systemów bez zająknięcia), zarzucam pierwsze filmiki z intra.

Poprawne politycznie:

(chwilowo niedostępne)

Dla tłumaczeniowych sk****synów ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=DtXrEYtxZsY

Wybaczcie fatalną jakość, od soboty mordowałem się, żeby to posynchronizować, doceńcie mój wysiłek :D .
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: Manuel Czaszka » 3 lut 2010, o 18:22

Powiem tylko tyle - "ciężkie to kurewstwo".
Ponawiam propozycję z krzykacza - może podrzucisz coś do tłumaczenia? Razem lżej będzie się z tym pierdolić.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: bemberg » 3 lut 2010, o 19:27

O ile się nie mylę Manuel masz jednego Gabriela do tłumaczenia.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: Manuel Czaszka » 3 lut 2010, o 19:28

Prawda, prawda.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: mendosa » 3 lut 2010, o 19:33

Oj, coś mi się widzi, że niedługo trzeba będzie wstęp na GPP i możliwość wyświetlania forum obwarować koniecznością ukończenia 18, no może nawet więcej lat (mnie tam bluzgi nie przeszkadzają, żeby nie było ;) ).

Manuel - rozważam "podzielenie się" tłumaczeniem. Ale mam dwa dylematy - po pierwsze nie chcę opóźniać innych projektów Kochatak Group, m.in. GK 1 (które nawiasem mówiąc uważam za wspaniałą inicjatywę - i mam zamiar wspomóc grupę, prawdopodobnie betatestami i korektą). A po drugie - no jestem upierdliwy, krótko mówiąc, sam się przekonałeś przy Sanitarium, czy nawet BS 1 (nie grałem jeszcze w spolszczone, dlatego też nie ma moich zjadliwych, korektorskich docinków) jak tam gdzieś w początkach projektu zasypałem forum zrzutami ekranu, i różnymi tam moimi "sugestiami". I tu zapewne nie będzie inaczej - namordujesz się, bidoku, a ja i tak będę mamrotał, i przerobię na swoją modłę. Nie mówię jednak nie - dajcie mi czas na zastanowienie się.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Postautor: bemberg » 3 lut 2010, o 19:36

IMHO robienie sobie jeszcze więcej roboty, bo i tak będziesz musiał poprawić i przerobić po swojemu. Jak z resztą było widać przy wspomnianym Sanitarium i GK.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości