Nawigacja

Dołącz do nas

Dzieje się na forum:

Licencja

Napędzane przez PHP-Fusion. Prawa autorskie:
© 2002 - 2009 Nick Jones.

Wydane jako darmowe oprogramowanie na licencji GNU Affero GPL v3.

Styl oparty na temacie Maxa Toballa

Page rank

Powitanie

Witamy na GrajPoPolsku.pl będącej rozwinięciem idei Polskiego Centrum RomHackingu. Strona dedykowana jest fanowskim spolszczeniom gier konsolowych i komputerowych.

Znajdziecie u nas nie tylko narzędzia i poradniki dla początkujących, ale także doskonałe miejsce do dyskusji, jakim niewątpliwie jest nasze forum Hon'yaku.

Strona tworzona jest przez miłośników gier, chcących przybliżyć innym tytuły, jakie nie ukazały się w naszym rodzimym języku. Naszym zamierzeniem jest promowanie nowych projektów, a także wspieranie ich na ile jest to tylko możliwe.

Za swoją pracę nie otrzymujemy żadnych dotacji, nie jesteśmy powiązani z żadną firmą ani nie pobieramy żadnych opłat - dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny, zatem wchodźcie tu często, pobierajcie/twórzcie spolszczenia i grajcie po polsku!

Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału RSS

Gra o tron po polsku!

Tłumaczenia PCDo książek i serialu „Gra o tron” dołączyła niedawno... gra. Dzięki pracy wielu osób, które poświęciły sporo swojego wolnego czasu na tłumaczenie, korektę, testy, grafiki, fonty i rozgryzanie gry (ten element właściwie powinien być na początku listy), możecie cieszyć się Grą o tron w polskiej wersji językowej!

Mamy nadzieję, że naszą pracę docenią zarówno zagorzali fani książek oraz serialu, jak i ci, dla których gra od Telltale Games będzie pierwszym kontaktem z marką. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wszyscy byli zadowoleni z naszego przekładu. Czy nam się to udało - ocenicie Wy. Polonizację pobierzecie tutaj.

Z ciekawostek: tłumaczenie dialogów zajęło nam dwa dni z małym hakiem. Później były dwie korekty i kilka tur testów. W międzyczasie cały czas walczono z polskimi fontami i grafikami (efekty sprawdzicie w samej grze^^). Jak zawsze w przypadku gier TTG staraliśmy się przewałkować Grę o tron na wszystkie sposoby, ale możliwe, że coś przeoczyliśmy. W przypadku odnalezienia błędów dajcie nam znać, najlepiej robiąc screena lub opisując, w jakim dialogu co jest zepsute.

Dla zainteresowanych:
Gra o tron to 44 248 słów, a inaczej 229 773 unikatowe znaki bez spacji. Całość zamknięta w 4324 segmentach w 26 plikach.

Bawcie się dobrze grając w Game of Thrones po polsku!

Dead Space 3 po polsku już jest!

Tłumaczenia PCNa ten dzień fani serii Dead Space czekali osiemnaście miesięcy, bowiem tłumaczenie Dead Space 3 rozpoczęliśmy w maju 2013 roku. Mimo że spolszczenie jeszcze nie prezentuje się tak, jak byśmy sobie tego życzyli, postanowiliśmy udostępnić Wam efekt naszej pracy. Liczymy, że w razie wychwycenia jakichś błędów podzielicie się z nami informacjami i screenami, dzięki czemu tłumaczenie będzie prezentowało się jeszcze lepiej.

Mamy także nadzieję, że wielu z Was polonizacja Dead Space 3 pomoże lepiej zrozumieć grę i dobrze się bawić.
Staraliśmy się wykonać zadanie jak najlepiej i na pewno w dużym stopniu się to udało. Pamiętajcie, że Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne i liczymy na wszelkie sugestie!

Tłumaczenie okazało się dość pracochłonne i męczące, tak że po pół roku prac nastąpiła zmiana ekipy - w dużej mierze do premiery spolszczenia przyczynił się Nostaliusz, tłumacząc masę tekstu, oraz Natalia - zajmując się korektą. Później testerzy też zrobili swoje, wyłapując kolejne błędy - i doszliśmy do tego momentu.
Co z dodatkiem w postaci Awakened? Chcemy to przetłumaczyć, ale musicie uzbroić się w cierpliwość. Poinformujemy Was natychmiast, jak tylko ruszą prace nad DLC do Dead Space 3.

Ponownie pragniemy bardzo gorąco podziękować ekipie z GameSub za ogromną pomoc, jakiej udzielili nam na wielu etapach powstawania polonizacji.

Spolszczenie pobierzecie tutaj. Z kolei w tym miejscu znajdziecie oficjalny temat polonizacji na naszym forum, gdzie możecie zgłaszać wszelkie błędy i zastrzeżenia.

Łyżką dziegciu w beczce miodu pozostają nasi scenowi „koledzy” (nazwę strony pominiemy), informujący o spolszczeniu tak, jakby sami byli jego autorami.
Ich zachęcamy do odrobiny uczciwości i cytowania źródła oraz nie wrzucania naszych spolszczeń na chomika. Wierzymy, że nie prosimy o wiele.

Wierzymy natomiast, że po premierze prawdziwego spolszczenia do Dead Space 3 nikt więcej nie nabierze się na złodziejskie strony, które żerują na naiwności i niewiedzy fanów. Pamiętajcie, spolszczenia od Graj po polsku są darmowe i dostępne dla Was bez konieczności posiadania konta.

Bawcie się dobrze grając w Dead Space 3 po polsku!

The Walking Dead - sezon drugi w pełni po polsku!

Tłumaczenia PCNa początku września wypuściliśmy spolszczenie do piątego epizodu gry The Wolf Among Us (Wilk pośród nas), kończąc tym samym pierwszy sezon tej bardzo dobrej przygodówki (chociaż jeszcze nieco pracy przy tym tytule nam zostało). Dziś w Wasze ręce oddajemy polonizację wieńczącą drugi sezon serii The Walking Dead (Żywe trupy).
W tym miejscu prosimy, żebyście doczytali do końca^^

Praca nad tym tytułem jak zawsze była przyjemna i szła dużo szybciej niż przy wspomnianym TWAU, głównie za sprawą tego, że całość ma nieco ponad 610 tysięcy znaków bez spacji do przerobienia (1/3 TWAU). Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przypadną Wam do gustu i będziecie dobrze się bawić grając w The Walking Dead po polsku, tak jak my bawiliśmy się dobrze tłumacząc i testując.

Ciągle nabieramy doświadczenia i szykujemy się do kolejnych gier od Telltale Games, ale pamiętajcie, że Graj Po Polsku to nie tylko te serie.
Niebawem, oprócz kończenia obecnych projektów, będziemy brali się za kolejne. Co to będzie, sami nie wiemy.
Mamy kilka typów, ale jeszcze się z nimi nie zdradzimy - wiedzcie jednak, że z chęcią tłumaczylibyśmy niemal wszystko, co ukazuje się na naszym rynku (i nie tylko) bez wsparcia języka polskiego.

Ale nie przedłużając, zapraszamy Was do pobierania instalatora, dzięki któremu zagracie w drugi sezon Żywych trupów po polsku! Link do pobrania znajdziecie tutaj.
Jeśli znajdziecie jakieś błędy, koniecznie nas o nich poinformujcie!

Jak zawsze dziękujemy ekipie z GameSub za udzielone wsparcie.
Także możecie im podziękować zaglądając na ich fanpage.

The Wolf Among Us Episode 5 po polsku!

Tłumaczenia PCWielbiciele gier studia Telltale Games nie mogli w tym roku narzekać na brak dobrych tytułów, a wszystko to za sprawą drugiego sezonu Żywych Trupów oraz pierwszego gry Wilk Pośród Nas. Ci z Was, którzy czekali na finał tej drugiej pozycji w polskiej wersji językowej mogą odetchnąć, oto bowiem w Wasze ręce oddajemy spolszczenie ostatniego, piątego epizodu tej opowieści.

W niedalekiej przyszłości czeka nas również dokończenie grafik, dlatego jeszcze definitywnie nie żegnamy się z tym tytułem.
Najważniejsze jednak, że możecie zapoznać się z całą historią Szeryfa Bigby'ego Wilka oraz innych mieszkańców Baśniogrodu w polskiej wersji językowej!

Jak zawsze dołożyliśmy wszelkich starań, by dostarczyć Wam jak najlepsze tłumaczenie, jednak - co powtarzamy przy okazji premiery kolejnych epizodów - z uwagi na wielowątkowość fabuły mogliśmy nie trafić na wszystkie teksty w trakcie testów, dlatego będziemy wdzięczni, jeśli ewentualne błędy nam zgłosicie.

Jeśli czekaliście na ostatni epizod po polsku, by rozpocząć przygodę, życzymy Wam udanego wejścia do tego baśniowego świata!
A każdemu, kto sięga po nasze spolszczenia dziękujemy za wsparcie.
The Wolf Among Us było bardzo ciekawym tytułem, objętościowo przebijając takie gry jak L.A. Noire czy pierwszy i drugi sezon The Walking Dead razem wzięte.
Świetnie bawiliśmy się tłumacząc, mamy więc nadzieję, że wy będziecie świetnie się bawić z grą The Wolf Among Us po polsku!

Spolszczenie pobierzecie jak zwykle postaci zbiorczego instalatora stąd.

Z kolei temat na naszym forum poświęcony Wilkowi Pośród Nas znajduje się tutaj.

Spolszczenie The Walking Dead Season 2 Episode IV już jest!

Tłumaczenia PCKolejny raz mamy dla Was spolszczenie do kolejnego, czwartego tym razem epizodu drugiego sezonu gry Żywe Trupy (The Walking Dead).

Jak zawsze The Walking Dead po polsku pobierzecie stąd, zaś temat polonizacji znajdziecie w tym miejscu.

Ściągajcie i bawcie się dobrze grając w Żywe Trupy po polsku!

The Wolf Among Us Episode 4 - spolszczenie gotowe!

Tłumaczenia PCKolejny miesiąc i kolejny projekt! Ponownie The Wolf Among Us doczekał się polskiej wersji! Epizod czwarty gotowy jest do pobrania stąd. Więcej informacji znajdziecie na forum.
Informacji o wszystkich naszym projektach szukajcie także na Facebooku.

Bawcie się dobrze grając w The Wolf Among Us po polsku!

Trzeci epizod The Wolf Among Us po polsku!

Tłumaczenia PCPonownie w Wasze ręce oddajemy polonizację do gry The Wolf Among Us, tym razem do epizodu trzeciego. Prace nieco się przeciągnęły, ale mimo to mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z efektów naszej pracy.

Spolszczenie do Wilka Pośród Nas pobierzecie stąd. Dodatkowe informacje jak zawsze znajdziecie na forum.

Życzymy miłej zabawy!

Castlevania: Lords of Shadow 2 po polsku!

Tłumaczenia PCDzięki grupie GameSub możecie cieszyć się polską wersją językową do gry Castlevania: Lords of Shadow 2! Nie musieliście czekać na nie długo, bowiem ekipa uwinęła się w 3 miesiące. Co ważne, polonizacja obejmuje także dodatek o podtytule Revelations.

Spolszczenie pobierzecie ze strony twórców w tym miejscu. Znajdziecie tutaj także więcej informacji na temat autorów i będziecie mogli podzielić się swoją opinią na temat efektów ich pracy.

Życzymy miłej gry!

Polonizacja Mortal Kombat: Komplete Edition wydana!

Tłumaczenia PCOstatnio obrodziło w spolszczenia, zaś jednym z nich jest Mortal Kombat: Komplete Edition, które jest o tyle wyjątkowe, że przy jego powstawaniu współpracowali ludzie z trzech różnych ekip!

Autorami spolszczenia są:
- Śledziks (koordynacja prac, tłumaczenie, korekta, testy)
- Brucie (programowanie, grafiki, czcionki, instalator)
- Anita_M (korekta)
- Irysek (Korekta)
- Tomtom (tłumaczenie rozgrywki przez Internet)
- vhs (grafiki)

Mortal Kombat Komplete Edition po polsku pobierzecie tutaj, z kolei więcej o polonizacji możecie przeczytać na naszym forum.

Mamy nadzieję, że sięgniecie po spolszczenie Mortal Kombat Komplete Edition!

Spolszczenie The Walking Dead Season 2 Episode 3 wydane!

Tłumaczenia PCPonownie oddajemy w Wasze ręce spolszczenie do kolejnego, trzeciego epizodu drugiego sezonu gry Żywe Trupy (The Walking Dead).

Prace poszły dość szybko, dlatego nie przeciągając, The Walking Dead po polsku pobierzecie w tym miejscu, natomiast temat polonizacji znajdziecie tutaj.

Ściągajcie i bawcie się dobrze grając w Żywe Trupy po polsku!

The Wolf Among Us - drugi epizod po polsku!

Tłumaczenia PCSerdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym najnowszym projektem, którym jest spolszczenie do gry The Wolf Among Us, a konkretnie do drugiego jej epizodu.

Pobierzecie je bezpośrednio w tym miejscu. Pracujemy cały czas nad kolejnym epizodem - zaglądajcie na forum do tego tematu - w pierwszym poście zawsze znajdziecie aktualne informacje.

Bawcie się dobrze w grę Wilk Pośród Nas po polsku!

The Walking Dead Season 2 Episode 2 po polsku!

Tłumaczenia PCOddajemy w Wasze ręce kolejne spolszczenie, tym razem do drugiego epizodu drugiego sezonu gry Żywe Trupy, czyli w oryginale The Walking Dead.

Za poszczególne elementy polonizacji odpowiadają:
GimmyBreaker - tłumaczenie, czcionka, narzędzia, technikalia
Norek - tłumaczenie, korekta, testy
Kasica - tłumaczenie, korekta
Tipheret - tłumaczenie, testy
Annica88 - tłumaczenie, korekta, testy
roobin - narzędzia

The Walking Dead po polsku pobierzecie w tym miejscu, natomiast temat polonizacji znajdziecie tutaj. Ściągajcie i bawcie się dobrze grając w Żywe Trupy po polsku!

The Wolf Among Us po polsku

Tłumaczenia PCW końcu po wielu tygodniach oczekiwań mamy dla Was gotowe spolszczenie do gry The Wolf Among Us! Prace nieco się przeciągnęły, jednak mamy nadzieję, że wszystko wyszło projektowi na dobre.

Prace nad drugim epizodem już trwają i powinny pójść o wiele szybciej - wyciągnęliśmy wnioski po pierwszym epizodzie. Temat na forum, w którym możecie zgłaszać uwagi, znajduje się tutaj. Tam też poznacie dokładny skład ekipy odpowiedzialnej za tłumaczenie.

Pragniemy także podziękować ekipie GameSub - dzięki ich pomocy możemy cieszyć się poprawionymi czcionkami oraz sporą częścią grafik; pomogli także podczas testów - dzięki!

Spolszczenie pobierzecie stąd.

Dziękujemy także stronie Gamezilla.pl oraz CD-Action za udostępnienie swoim czytelnikom informacji o naszym spolszczeniu!

Bawcie się dobrze - Wilk pośród nas po polsku to rewelacyjna gra!
3,201,286 unikalne wizyty