Final Fantasy XII

Polonizacja gry Final Fantasy XII: The Zodiac Age w wersji PS2.

„W owym czasie, dwa wielkie mocarstwa walczyły o dominację w Iwalicji: Arkadia na wschodzie, Rozarria na zachodzie. Agresja na królestwo Nabradii była zaledwie pierwszym krokiem Arkadii w jej drodze na zachód. Gdy ogień wojny strawił ukochaną ojczyznę Lorda Raslera, stało się jasne, iż wkrótce podobny los czeka także Dalmaskę.”

Tymi słowy gracz wprowadzony zostaje w ogarnięty wojną świat Iwalicji, w którym rozgrywa się akcja dwunastej odsłony serii Final Fantasy. Wcielając się w siedemnastoletniego złodziejaszka Vaana, twardo stąpającą po ziemi Penelo, podniebnych piratów Balthiera i Fran, rycerza Zakonu Dalmaski kapitana Bascha fon Ronsenburga czy wreszcie tajemniczą przywódczynię ruchu oporu – Amalię, przyjdzie nam wyruszyć w podróż w poszukiwaniu sposobu na przeciwstawienie się potędze arkadyjskiej armii.

Autor spolszczenia: ffgriever
Podziękowania:
Robinowi i Emooni – za wspaniałą korektę i testy gry. Dzięki nim moja (jeszcze) niedoskonała interpunkcja nie była tak wielkim problemem. Celne uwagi i propozycje pozwoliły także doszlifować grę w wielu miejscach. Ich doświadczenie korektorskie i tłumaczeniowe sprawiło, że uniknąłem także wielu typograficznych wpadek. Udzielili także pomocy przy edycji kilku bitmap dla wersji PS2, wyświetlanych podczas omawiania przez Bascha/Fran dalszej drogi.

dweYnowi i Minako – za rzetelną, szybką i efektywną korektę w grze połączoną z testami. Ich pomoc w wynajdywaniu błędów i zauważaniu pewnych nieścisłości była nieoceniona.

Berionowi – za stworzenie grafiki strony projektu, wspaniałej grafiki loadera dla wersji PS2 oraz stworzenie szablonów dla kilku bardziej skomplikowanych bitmap (jak bitmapy rozpoczęcia i zakończenia polowania).

Pobierz