[PlayStation 2] Silent Hill 2: Director’s Cut

James Sunderland dostał list od swojej żony, Mary, w którym nalega ona na spotkanie w ich „specjalnym miejscu”. Jest tylko jeden problem – Mary zmarła trzy lata wcześniej… Kto mógł zrobić sobie tak okrutny żart? A może Mary rzeczywiście jest cała i zdrowa…?

W poszukiwaniu odpowiedzi, James wyrusza do malowniczego miasteczka nad jeziorem Toluca, Silent Hill w stanie Maine. Na miejscu szybko okazuje się jednak, że nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać. Czy James znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania? Czy w ogóle uda mu się przeżyć? Wszystko w Twoich rękach.

Silent Hill 2 to horror psychologiczny, który ukazał się na konsolach PlayStation 2 w 2001 roku. Za grę odpowiada studio Team Silent należące do japońskiej korporacji Konami. Wersja Director’s Cut to reedycja tej gry z 2003 roku, wzbogacona o dodatkowy scenariusz oraz bonusowe zakończenie UFO.

Silent Hill 2 uznawane jest za jedną z najwybitniejszych gier w historii gatunku survival horror. Niektórzy posuwają się nawet do stwierdzenia, że jest to najwybitniejsza gra w ogóle. Czy słusznie? Przekonaj się osobiście, grając w Silent Hill 2 po polsku.

Za przekład odpowiadają:
belek666 – czcionki, narzędzia, wersja na PlayStation 2;
destroytheardor – przekład, grafika, wersja na komputery PC;
xychu – testy, dodatkowe narzędzia, wersja na XBOX;

Spolszczenie nie powstałoby też bez pomocy wspaniałej społeczności Graj po polsku. W szczególności chcemy podziękować tym osobom:

anti.dot
bemberg
GimmyBreaker
greenmag
Johnny
macina1998
Machiner
Manuel Czaszka
mendosa
mwk
Norek
twig
YaReX

Kontakt z autorami i pomoc techniczna: Silent Hill po polsku.
YouTube

Pobierz