Archiwum miesiąca Czerwiec 2012

Śródtygodniówka

czwartek, 28 Czerwiec 2012

Dobra, wiem że nie ma jeszcze soboty, ale kto powiedział że posty można pisać tylko w soboty? Ale do rzeczy.

Jak niektórzy z was doskonale wiedzą, wiele tłumaczeń gier z serii Pokémon nie zostało ukończonych; z różnych powodów – braku czasu, braku chęci, zawodności narzędzi i wielu innych czynników. Ten post ma zapewnić, że postępy widoczne w pasku po prawej stronie nie są tylko pustą liczbą.

Dowodem na to niech będą nowe screeny z gry, pokazane na tej stronie. W przyszłych tygodniach powinien też pojawić się gameplay, jednak nic nie obiecuję. Będzie on obejmował rozgrywkę od początku gry do pierwszej walki.

Dodatkowo, ukończyłem tworzenie loga naszej grupy – jeśli będziemy mieć szczęście, pojawi się ono w grze.

Na razie jednak tyle (hm, i co ja teraz napiszę w sobotę…)

I kolejny tydzień

sobota, 23 Czerwiec 2012

I upłynął kolejny tydzień. Polska odpadła z Euro, trwają ćwierćfinały, kończy się rok szkolny, a my ciągle pracujemy nad spolszczeniem.

Nieubłaganie zbliża się konieczność rozpoczęcia reklamy naszego spolszczenia na forach, poświęconych Pokémonom. „Kampanię reklamową” musimy zaplanować, przygotować jakieś materiały – najprawdopodobniej, rozpoczniemy ją w okresie następnych dwóch tygodni.

Największą część czytelników tego posta interesuje jednak postęp nad spolszczeniem. Mam dobrą wiadomość – tłumaczenie tekstów idzie nadspodziewanie dobrze, mamy obecnie 58% przetłumaczonych tekstów.

To na razie tyle – w końcu trzeba coś zostawić na przyszły tydzień.

Kategoria: Pokémon Emerald, Postępy w projektach, Projekty | Brak komentarzy »

Aktualizacja #2

sobota, 16 Czerwiec 2012

Ależ oryginalny tytuł. Niestety, lepszego nie umiałem wymyślić. Jak ów tytuł wskazuje, post ten będzie kolejną aktualizacją postępów nad tłumaczeniem. A więc – co zmieniło się przez ostatni tydzień?

Po pierwsze, postęp nad ŧłumaczeniem. Przez ostatni tydzień, przetłumaczyliśmy wspólnymi siłami 5% gry. Jest to około 550 dialogów/opisów/innych rzeczy, więc według nas to bardzo dużo. A warto przypomnieć, że dla mnie już za dwa tygodnie rozpoczną się wakacje, więc i tłumaczył będę więcej.

Drugą, trochę mniej ważną sprawą, jest mała zmiana na stronie – w pasku po prawej pojawił się shoutbox, w którym będziecie mogli swobodnie z nami porozmawiać.

Na razie to tyle – przed wieczornym meczem trzeba jeszcze trochę potłumaczyć, czyż nie?

Kategoria: Pokémon Emerald, Postępy w projektach, Projekty | Brak komentarzy »

Tłumaczenia, tłumaczenia…

sobota, 9 Czerwiec 2012

Tłumaczenie idzie nam dobrze (w końcu, gdyby tak nie było, nawet bym tego nie pisał). Przez tempo, w jakim teraz tłumaczymy, nie ma się co obawiać o datę wydania spolszczenia – od ostatniej większej aktualizacji (11 dni temu) pasek postępu na stronie wydłużył się o 9%, z 28 do 37%. Według nas, to bardzo dużo.

Inną sprawą są kolejne dwie ręce przy projekcie – od niedawna, przy tłumaczeniu pomaga nam Ertix.

Kolejna sprawa, to małe usprawnienia na stronie. Dzięki zainstalowanej wczoraj wtyczce będę mógł śledzić liczbę jej odwiedzin. Co ciekawe – od wczoraj, mimo że link do strony jest umieszczony tylko w jednym miejscu, mieliśmy kilkanaście wejść – mam nadzieję, że gdy rozreklamujemy projekt, liczba ta zwiększy się.

Kategoria: Pokémon Emerald, Postępy w projektach, Projekty | Brak komentarzy »