Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Witamy w polskiej, nieoficjalnej, darmowej wersji gier Pokémon HeartGold i Pokémon SoulSilver.

Spolszczenie zostało stworzone przez fanów serii dla fanów serii, którzy mimo nieznajomości języka angielskiego pragną w pełni zrozumieć fabułę, opisy oraz dialogi wymawiane przez postacie.

Łatka spolszczająca, wchodząca w skład paczki, jest wynikiem prawie dwóch lat pracy Grupy Emerald i jest już naszą drugą polonizacją gry z tej serii.

Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do zapoznania się ze spolszczeniem!


 

To tylko lekko sparafrazowany wstęp do poradnika, który dołączyliśmy do paczek z łatkami. Łatkami, które publikujemy dzisiaj w wersji finalnej. Przedstawiamy spolszczenie do gier Pokémon HeartGold oraz Pokémon SoulSilver!

Jak wspomniałem we wstępie, polonizacja powstawała prawie dwa lata – od listopada 2013 roku. Mimo solidnej podstawy, jaką otrzymaliśmy w spolszczeniu do Pokémon Platinum oraz tego, że mają identyczne pliki tekstowe, gry wymagały setek godzin tłumaczenia – bardzo skromna ekipa nie pozwalała na szybką pracę. W pierwszej połowie 2014 roku Nintendo ogłosiło zamknięcie swoich usług on-line, co nieco zmniejszyło ilość tekstu do przełożenia na język polski.

Ale spolszczenia to nie tylko tekst – przynajmniej z tej drugiej strony, techniczno-graficznej, poszło nam nieco lepiej. Całe spolszczenie powstało w programie OmegaT, co znacząco pomogło w jego tworzeniu.

Polonizacja nie obejmuje 100% tekstów i grafik, lecz staraliśmy się, jak mogliśmy, żeby angielskiego tekstu pozostało jak najmniej. Nieprzetłumaczone elementy zostały wyszczególnione w instrukcji. Możliwe, że w przyszłości wydamy drugą wersję, w której poprawimy zgłoszone błędy i niedociągnięcia. Niczego jednak nie obiecuję.

We wstępie wspomniałem również, że jest to nasza druga polonizacja gry z tej serii. Ogłaszam wszem i wobec, że jest to polonizacja druga i ostatnia. Pora przerzucić się na inne produkcje, o których w swoim czasie poinformuję.

Żeby dodatkowo nie psuć nastroju, który powinien być podniosły, zajmę się podziękowaniami. Bez niżej wymienionych osób polonizacja pewnie by nie powstała, a nawet jeśli, to bylibyśmy bardzo daleko od jej wydania. A więc:

Całej ekipie GrajPoPolsku.pl za hostowanie naszej witryny i repozytorium tłumaczeniowego oraz wsparcie

cienislawowi oraz mziabowi za pomoc przy dostosowaniu skryptu do programu OmegaT

dark_archonowi za udostępnienie tłumaczenia Pokémon Platinum oraz listy tłumaczeń nazw własnych

Twórcom programów OmegaT, GIMP, Inkscape, Notepad++, Tinke, Crystal Tile 2 oraz thenewpoketext


 

POBIERZ

Pokémon Złote Serce – wersja 1.0

Pokémon Srebrna Dusza – wersja 1.0


 

To wszystko. Jeszcze raz dziękuję wszystkim wymienionym oraz wszystkim fanom serii za cierpliwość.

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.