[PC] Sanitarium

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
garfieldthecat
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, o 13:59

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: garfieldthecat » 31 mar 2015, o 18:11

Nie mogę dojść tą ścieżką bo w katalogu App nie mam katalogu DotEmu. Może dlatego że mam wersję klasyczną...

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 31 mar 2015, o 20:11

Rzeczywiście, w wersji klasycznej nie istnieje taka ścieżka, nie istnieje również plik DafaltUser.xml. To rozwiązanie wydaje się odnosić jedynie do wersji Steam. Mnie zaś przyszło do głowy coś karkołomnego - Alvaro to opisywał, choć nie tak dokładnie jak rozwiązanie dla wersji Steam:

Uruchamiasz grę i wyłączasz napisy w filmach, wyłączasz grę. Włączasz grę, włączasz napisy, próbujesz grać. Kończąc rozgrywkę zawsze wyłączasz napisy w filmach, przez co omijasz pierwszy krok powyższego wywodu. :D

Daj znać, czy zadziała. Ja się jeszcze przyjrzę zapisom w rejestrze.
N.E.M.O.

garfieldthecat
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, o 13:59

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: garfieldthecat » 4 kwie 2015, o 09:06

Niestety, żadna metoda gry z polskimi napisami nie skutkuje. Angielskie chodzą bez zarzut. Kiedy np. dogram do momentu "walenia młotkiem kałamarnicy", robię zapis i instaluję polskie napisy. Odpalam grę i otwieram zapis to już nawet gra nie odpala tylko od razu wyrzuca mnie na pulpit. Kiedy pozbędę się spolszczenie i wrócę do oryginalnych plików res w tym res.ooo to jest to samo - wywala mnie na pulpit po odpaleniu zapisu "przy kałamarnicy". Jednak sytuacja się zmienia kiedy odpalę zapis przy fontannie z poprzedniego rozdziału i załaduje mi na nowo "cyrk głupców". Od tego momentu mogę grać, zapisywać, włączać, wyłączać grę, robić dosłownie wszystko pod warunkiem, że nie ruszę zawartości katalogu DATA i nie robię podmianki plików. Jednym słowem po angielsku chodzi bez zarzutu, po polsku już nie...

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 4 kwie 2015, o 10:47

Czyli ja to rozumiem tak - do końca rozdziału trzeciego grałeś po angielsku, potem zainstalowałeś spolszczenie.
Czy możesz mi podesłać swoje spakowane zapisy z gry? Spróbuję coś podziałać przez Święta.
N.E.M.O.

garfieldthecat
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, o 13:59

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: garfieldthecat » 12 kwie 2015, o 08:19

Nie wiem o co kaman, ale nie mogę wrzucić pliku

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 12 kwie 2015, o 08:28

Pliki w załącznikach muszą być spakowane, np. zip.
N.E.M.O.

garfieldthecat
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, o 13:59

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: garfieldthecat » 7 maja 2015, o 17:39

sorry, że tak późno, ale miałem trochę na głowie i nie miałem czasu na zabawę. Dołączam spakowane pliki
Załączniki
SAVES.7z
(29.99 KiB) Pobrany 216 razy

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 24 maja 2015, o 14:02

Dziś wreszcie znalazłem chwilkę, aby przyjrzeć się problemowi. Korzystając z Wine pod Ubuntu zainstalowałem grę w wersji GOG, zainstalowałem spolszczenie i wczytałem zapisy od Ciebie. Wszystko śmiga bez zająknięcia. Próbowałem również sprawdzić wersję z płyt, ale najprawdopodobniej mam uszkodzone te leciwe nośniki i były problemy już na etapie instalacji, a gra się wywalała przy uruchamianiu. Istnieje poprawka do gry, pamiętam, że trzeba ją było zainstalować jeszcze przed spolszczeniem. Dodaję ją w załączniku. Nie mam jak przetestować działania werji klasycznej pod Windowsami, po prostu działają mi one niestabilnie. Stąd prośba do osób, które posiadają tę wersję - sprawdźcie, czy u Was te zapisy działają i czy poprawka cokolwiek zmienia. Z góry dzięki.
Załączniki
sanipatch1.zip
(51.98 KiB) Pobrany 251 razy
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, o 15:04 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zapomniałem o załączniku :)
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 07:52
Grupa: Przygodoskop
Kontakt:

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: Elum » 5 cze 2015, o 18:13

Przetestowałem problem u siebie. Zainstalowałem płyciane Sanitarium - oba sejwy z załącznika garfielda działają. Doinstalowałem pliki polskiej wersji - sejw pierwszy (SAVE00 "dziedziniec i kaplica") działa, natomiast przy drugim (SAVE01 "cyrk głupców") tuż po ekranie ładowania wywala mnie do Windowsa (XP).

Z drugiej strony... hmmm... nie prościej byłoby porządnie wszystko odinstalować, zainstalować na czysto jeszcze raz i grać od początku w polskiej wersji? Po prostu. :) Instalacja nieoficjalnego spolszczenia w połowie gry to nigdy nie jest dobry pomysł.

garfieldthecat
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, o 13:59

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: garfieldthecat » 11 cze 2015, o 06:24

Ale właśnie zainstalowałem wszystko od nowa + spolszczenie i grałem od początku z zainstalowanym "sanipatch1" i proszę bardzo.... zonk. Nie wiem... chyba odpuszczę temat i zamieszam sobie w black mirror:)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości