[SNES] Super Back to the Future 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mziab
Posty: 457
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

[SNES] Super Back to the Future 2

Postautor: mziab » 8 sty 2012, o 23:19

Pomysł na to tłumaczenie zrodził się w sierpniu 2011 roku, kiedy szukałem małego projektu, który dostarczyłby mi technicznej zabawy na parę wieczorów. Przypomniałem sobie wtedy o pewnej dziwnej, japońskiej platformówce opartej na Powrocie do przyszłości 2. Poprosiłem o pomoc Norka, który rozpoznał używane w grze kanji i przetłumaczył ważący 3kB skrypt. Tekst poddałem obróbce merytorycznej, a wyświetlanie czcionki zastąpiłem w całości własnym kodem używającym czcionki proporcjonalnej. Niejako przy okazji powstało też angielskie tłumaczenie, ale o tym napiszę może innym razem. W każdym razie, potem projekt przeleżał parę miesięcy w szufladzie aż Norek zmobilizował mnie do wydania :) I to byłaby cała historia spolszczenia japońskiej gry opartej na znanym amerykańskim filmie. Choć projekt został wykonany wyłącznie dla zabawy, mam nadzieję, że to tłumaczenie będzie miało dla kogoś jakiś pożytek :)

Obrazek Obrazek

Strona projektu
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość