[PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
krzyssp
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 17:24

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: krzyssp » 13 kwie 2013, o 17:26

Hej, ja mam taki problem że po wgraniu plików do odpowiedniego folderu niestety w liście od jarla (z tego dodatku) w ogóle nic nie widać, pojawia się pusta kartka. Wie ktoś jak to naprawić?

Awatar użytkownika
Kaqtus
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, o 12:49

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: Kaqtus » 13 kwie 2013, o 20:21

Masz na myśli list od jarla Siddgeir z Falkret? (spójrz na screeny) Czy jakiś inny?
Powinieneś też otrzymać list z informacjami o możliwej adopcji - czy jest tam tekst?
Sprawdź też czy w poradnikach urządzania domu (o ile kupiłeś dom) są rozdziały o dziecięcych sypialniach.
Specjalnie sprawdziłem przed momentem i u mnie jest wszystko ok(jak widać).

Jeśli jeszcze nie ruszyłeś z nowościami z dodatku (nie kupiłeś ŻADNEJ działki, itp[pomijam otrzymanie listów]), możesz spróbować wykonać takie manewry:
0) Przed wykonaniem tych kroków najlepiej zrób kopię save'a - ostrzegam :)
1) wyłącz dodatek HF w programie startowym,
2) wczytaj save (będzie informacja, że nie są dostępne niektóre elementy - klikasz TAK i odpalasz save'a)
3) zapisujesz grę(na tamtym pliku lub w nowym zapisie) i wychodzisz z gry
4) wgrywasz na nowo pliki spolszczenia
5) włączasz ponownie dodatek w programie startowym i ponownie uruchomiasz grę.
6) wczytujesz zapis, który utworzyłeś przed momentem - dodatek powinien się znowu aktywować a postać powinna ponownie dostać list od jarla (i nie tylko).
7) Sprawdź czy w listach jest tekst.

Moje pytania do ciebie:
1) Jakiej wersji używasz? - z aktualnym patchem 1.9.32.0.8, czy coś starszego? Na tej wersji sprawdzałem i wszystko powinno być ok.
2) Czy przed nadpisaniem oryginalnych plików językowych w grze były angielskie napisy?
3) Skąd masz swoją kopię gry/dodatku/ów'? Albo inaczej: czy masz grę podpiętą pod konto ze Steama czy.... nie? ;-)
4) Czy dogrywałeś jakieś mody (w tym te na zmianę czcionki)? Spróbuj wyłączyć wszystkie modyfikacje oprócz plików danych oficjalnych dodatków.

Czekam na odpowiedzi.

Świeże screeny robione kilka minut temu:
letterfromjarl1.jpg
letterfromjarl2.jpg

krzyssp
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 17:24

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: krzyssp » 21 kwie 2013, o 22:02

Niestety ta opcja odpada, bo już trochę się tym dodatkiem bawiłem ;) Ale po sprawdzeniu działa, wszędzie się wyświetla to co powinno, więc gratuluję świetnej pracy :) I nie, wersja jest nie ze Steam :D

MaksJ23PL
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2011, o 23:23

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: MaksJ23PL » 24 kwie 2013, o 21:18

kolejną wersję udostępnię we wtorek lub środę (23/24.04.2013)

Jeszcze nie ma... : (

Awatar użytkownika
Kaqtus
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, o 12:49

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: Kaqtus » 24 kwie 2013, o 21:40

Spokojnie, będzie - dam znać :)

Edycja: Lekko spóźnione, ale jest :)

MaksJ23PL
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2011, o 23:23

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: MaksJ23PL » 24 kwie 2013, o 23:22

NO! GRATULACJE! WIELKIE DZIĘKI WSZYSCY JESTEŚMY TWOIMI DŁUŻNIKAMI! CENEGA POWINNA WYLIZAĆ CI d*** ZA TO ŻE ODWALIŁEŚ ZA NICH ROBOTĘ. Zabieram się do Skyrima! :D

Awatar użytkownika
Kaqtus
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, o 12:49

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: Kaqtus » 24 kwie 2013, o 23:24

Bez przesady :)

Daj znać, czy wszystko gra :)

bartolo12
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2011, o 23:33

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: bartolo12 » 6 maja 2013, o 22:31

Super, spolszczenie działa wyśmienicie, nie było żadnych problemow i jak na razie nie zauważyłem jakichś "baboli", Dziękuję ślicznie za spolszczonko ;)

Awatar użytkownika
Kaqtus
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, o 12:49

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: Kaqtus » 12 cze 2013, o 15:03

Przez platformę Steam zostało udostępnione oficjalne spolszczenie Hearthfire. W związku z tym niniejszy projekt zostaje zamknięty a ostatnia wersja staje się wersją finalną - aktualizacji już nie będzie.

Proszę miłego moderatora/admina o przeniesienie tego tematu do działu z ukończonymi projektami.

Teraz trochę prywaty :)

1) Bardzo dziękuję za pobieranie i korzystanie ze spolszczenia. Praca nad nim nie była łatwa ale dała mi wiele satysfakcji. Na dzień dzisiejszy to już ponad 1300 pobrań tej jednej wersji.

2) Teraz wrzucę kilka kamyczków do ogródka autorów oficjalnego tłumaczenia. Sprawdziłem oficjalną wersję aby porównać niektóre tłumaczenia z moją wersją - ot tak z ciekawości. Niektóre pomysły są ciekawe (nawet lepiej przemyślane niż moje), jednak znalazłem też błędy(o nich poniżej). Być może wynika to z mojego podejścia - jestem 'perfekcjonistą' (co można było zauważyć po ilości wersji mojego spolszczenia ;)). Więcej o błędach w poniższym 'spojlerze'.
Spoiler!
Wydaje mi się, że nie wszystko zostało sprawdzone i przetestowane po wykonaniu tłumaczenia. Niektóre 'że' stały się 'ze', poradniki urządzania domu po raz kolejny zmieniły swoją nazwę(!), obrazki na stronach księgi właściciela posesji (nie pamiętam teraz jak brzmi dokładny tytuł) się porozjeżdżały (obrazek dotyczy opisu z poprzednich stron), list o adopcji ma drugą stronę, która jest... pusta.. Lakeview Manor stał się 'domem nad jeziorem'. Ok, tylko dlaczego nazw dwóch pozostałych posiadłości już nie przetłumaczono? Czy nie lepiej zostawić nazwy własne w spokoju(a nie było ich znowu tak dużo w dodatku)?

Moim celem nie jest bezgraniczna krytyka oficjalnego spolszczenia, a jedynie wskazanie błędów. Tłumaczenie to było projektem finansowanym, a produkt finalny zawiera błędy. Trochę szkoda. W końcu za wersję oficjalną użytkownik końcowy/gracz w jakiś sposób płaci. Oby stworzono poprawkę.

Oczywiście to tylko moje zdanie :)
Plusem jest polski dubbing i udostępnienie spolszczenia również osobom, które wcześniej zakupiły angielską wersję dodatku (Steam automatycznie zaktualizował pliki językowe do wersji oficjalnej).

'Tak czy wspak' pragnę podziękować za udostępnienie oficjalnego spolszczenia. Nareszcie cała gra jest dostępna po polsku, jednak...

...Cenego, pamiętaj: Moje spolszczenie było pierwsze :D

Awatar użytkownika
AwwBurnPL
Posty: 117
Rejestracja: 26 mar 2014, o 16:11

Re: [PC] TES V: Skyrim - dodatek Hearthfire

Postautor: AwwBurnPL » 17 cze 2016, o 18:32

Może i wydali to spolszczenie wtedy, ale gdy patrze na pliki tekstu tych dlc przez tesvtranslator to są w większości nieprzetłumaczone.I tak mam we wszystkich dlc. Czy tylko ja tak mam ?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości