[PC] Mass Effect: Stacja Szczyt

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
TTTr96
Posty: 77
Rejestracja: 7 lis 2010, o 18:07
Kontakt:

[PC] Mass Effect: Stacja Szczyt

Postautor: TTTr96 » 28 cze 2013, o 15:56

Rozwój narzędzi do ME2 sprawił, że ludzie sobie przypomnieli o pierwszym tworze BioWare spod znaku Mass Effect. Tak więc jakiś czas temu zespó jpmod stworzył narzędzia do pierwszego Mass Effecta, w oparciu o efekty prac nad narzędziami do Mass Effect 2. To w sumie tyle słowem wstępu.

Z racji faktu, że Unreal Engine rządzi się swoimi prawami, to dostęp do plików, które potrzebowaliśmy nie był tak oczywisty. Przejechał się na tym poprzedni projekt, który ostatecznie upadł w fazie otwartej bety. Nam jednak pomógł GimmyBreaker, który postanowił zająć się całą kwestią technikali.

Jeśli chodzi o tłumaczenie, to tutaj też cudów nie mam. Poprzedni projekt z ME, nad którym pracowałem, czyli Mass Effect 2: Geneza był tłumaczony przez 'Michu351', tym razem też postanowił pomóc w tłumaczeniu. Poza nim, w tłumaczeniu udziela się GimmyBreaker.

Słowem zakończenia, to: Projekt jest mały, jak dobrze wiemy to DLC to głównie walka. Wiemy, że teksty działają poprawnie w grze, więc pozostaje czekać na koniec prac. Obecnie jesteśmy w fazie tłumaczenia, które zbliża się ku końcowi. Potem tylko korekta i testy. Konkretnej daty nie podajemy, bo to nie ma sensu. Będzie niedługo, tyle wystraczy dla zainteresowanych.

W godzinach wieczorowych powinien się pojawić gameplay ze spolszczenia na tym kanale YT.

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: [PC] Mass Effect: Pinnacle Station

Postautor: GimmyBreaker » 28 cze 2013, o 22:59

Zapowiadany gameplay:
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

zoltan1980
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2013, o 21:03

Re: [PC] Mass Effect: Pinnacle Station

Postautor: zoltan1980 » 5 lip 2013, o 21:06

Witam, czy potrzebna jest pomoc przy dokończeniu projektu? Mam doświadczenie, robiłem poprawki do polskiej wersji Diablo II (ModPL), literówki i braki polskich znaków widzę na kilometr :)

Awatar użytkownika
TTTr96
Posty: 77
Rejestracja: 7 lis 2010, o 18:07
Kontakt:

Re: [PC] Mass Effect: Pinnacle Station

Postautor: TTTr96 » 6 lip 2013, o 00:47

@up

Obecnie jesteśmy na etapie: koniec tłumaczenia/początek korekty i pierwsze testy, tak więc obecnie pomoc nie jest potrzebna - mamy do tego ludzi. :P Jak będziemy już testować masowo po korekcie, to wtedy ustalimy wewnątrz ekipy czy jest nam potrzebna pomoc(to DLC to głównie strzelanie <sic!>). Jak coś, to odezwij się do mnie na PW, a może coś dogadamy, jednak nic Ci obiecać nie mogę.

-- 31 lip 2013, o 21:05 --

Mam przyjemność ogłosić, że wraz z dniem dzisiejszym zakończyła się 'sucha' korekta. Oznacza to, że od jutra ruszają zamknięte testy spolszczenia. Po kilku naradach wewnątrz ekipy, stwierdziliśmy, że do testów nie weźmiemy nikogo z zewnątrz. Jest to małe DLC i nie ma takiej potrzeby. Nie podajemy ciągle daty premiery, ale gwarantujemy Wam, że pierwsze działające spolszczenie do Pinnacle Station jest bliżej niż dalej.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Mass Effect: Pinnacle Station

Postautor: Norek » 31 lip 2013, o 22:50

Podbijam temat, żeby był wyżej i czekam(y) na dalsze wieści.
Wrzućcie filmik z testów :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
TTTr96
Posty: 77
Rejestracja: 7 lis 2010, o 18:07
Kontakt:

Re: [PC] Mass Effect: Pinnacle Station

Postautor: TTTr96 » 8 paź 2013, o 21:49

Oto nadszedł ten dzień, ta godzina, w której w pełni blasku i chwały debiutuje spolszczenie do Mass Effect Stacja Szczyt. Oto ostatni kamień milowy, do całego growego uniwersum ME po polsku.

Jak zapowiadaliśmy, tak też się stało. Z całą przyjemnością prezentujemy więc Wam nasz pierwszy projekt, wydany pod szyldem Alliance Spec Squad!

Pomimo tego, że prace się przeciągały, czasami nam się nie chciało, czasami aż nadto ambitnie podchodziliśmy do projektu, to mimo wszystko jesteśmy gotowi uznać, że spolszczenie jest już godne publikacji.Łatka, którą Wam dziś serwujemy to jedynie samo spolszczenie. Oznacza to, że samo DLC należy zainstalować we własnym zakresie. Chcieliśmy zrobić łatkę z wbudowanym instalatorem i w zasadzie stworzyliśmy takową, jednak musieliśmy wykorzystać pliki CDP, do których nie mamy praw, więc musimy się wstrzymać. Zrobimy wszystko, żeby taka dystrybucja spolszczenia pojawiła się najszybciej, jak to tylko możliwe.
Pomimo wszelkich starań zdajemy sobie sprawę z tego, że spolszczenie może zawierać błędy. Liczymy, że te najbardziej karygodne udało nam się wyeliminować, ale jeśli jednak coś pozostało, to bardzo Was prosimy o zgłaszanie ich, na przykład w tym temacie. Jeśli jednak nie chcecie tutaj 'śmiecić', to śmiało piszcie w dyskusjach przy projekcie.

To chyba tyle, nie pozostaje mi więc nic innego, jak życzyć Wam miłej zabawy, a łatkę można już pobrać, tutaj.

matt_solo45
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2019, o 08:12

Re: [PC] Mass Effect: Stacja Szczyt

Postautor: matt_solo45 » 7 wrz 2019, o 08:15

Można by było odnowić link ?

Awatar użytkownika
TTTr96
Posty: 77
Rejestracja: 7 lis 2010, o 18:07
Kontakt:

Re: [PC] Mass Effect: Stacja Szczyt

Postautor: TTTr96 » 7 wrz 2019, o 12:32

@matt_solo45

Spolszczenie można pobrać z dysku Google'a, gdzie zrobiłem kopię zapasową.

locarno
Posty: 28
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Mass Effect: Stacja Szczyt

Postautor: locarno » 8 lis 2021, o 11:14

Cześć, czy są jakieś plany aktualizacji spolszczenia tego DLC tak by dało się je zainstalować do Mass Effect Legendary Edition?

https://www.nexusmods.com/masseffectleg ... escription


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości