[NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Bartas07
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 22:26

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Bartas07 » 13 kwie 2016, o 22:29

Jest tu ktoś jeszcze ? :D Jeśli tak to bardzo bym prosił o jakiś "skrótowy" poradnik jak to wszystko włączyć. Jestem ciemny po prostu w tym wszystkim i nawet nie wiem od czego zacząć. Pobrałem to spolszczenie, mam pobraną też grę Pokemon Heart Gold w wersji angielskiej. Co dalej robić ?

Awatar użytkownika
Naruto1214
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:20

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Naruto1214 » 15 kwie 2016, o 21:17

Jest tu ktoś jeszcze ? :D Jeśli tak to bardzo bym prosił o jakiś "skrótowy" poradnik jak to wszystko włączyć. Jestem ciemny po prostu w tym wszystkim i nawet nie wiem od czego zacząć. Pobrałem to spolszczenie, mam pobraną też grę Pokemon Heart Gold w wersji angielskiej. Co dalej robić ?
Cóż, nie wiem czy wiesz, ale masz instrukcje jak to zrobić w pobranym pliku. I tak, ta instrukcja jest dla zielonych ;)

Ale i tak Ci powiem jeśli chcesz. Więc:

1) Po pierwsze zależy, którą część chcesz spolszczyć, HeartGold czy SoulSilver. Musisz posiadać ROM z daną grą. Ważną rzeczą jest, że nie możesz mieć pierwszego lepszego ROM'u.

Jeśli chcesz spolszczyć HeartGold musisz mieć ROM: 4839 - Pokemon - HeartGold Version (v10) (E)
A jeśli chcesz spolszczyć SoulSilver, wtedy musisz posiadać ROM: 4840 - Pokemon - SoulSilver Version (v10)

2) Jeśli już posiadasz któryś z podanych ROM'ów, uruchom ściągnięty już program xdelta.

3) Na górze masz 2 opcje, "Apply Patch" i "Create Patch", wybierasz Apply Patch.

4)Następnie klikasz przycisk "Open"(ten pierwszy) i wybierasz ściągnięty już plik z łatką spolszczającą do gry.

5)Później klikasz ten drugi przycisk "Open" i musisz wybrać twój ROM z grą.

6)Następnie klikasz przycisk "..." który znajduje się pod dwoma opcjami "Open" i wybierasz nazwę jaką chcesz mieć dla twojego ROM'u z nałożoną łatką spolszczającą.

7) Kliknij przycisk "Patch", który znajduje się na samym dole na środku.

8) Powinieneś mieć w tej chwili nałożoną łatkę na twój ROM i jeśli tak jest, dostaniesz komunikat, że plik został spatchowany pomyślnie, będzie napisane: "File patched successfully"

9) Odpalasz grę i graj :)

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Bartas07
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 22:26

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Bartas07 » 16 kwie 2016, o 13:02

Bardzo Ci dziękuje za pomoc. Wszystko śmiga teraz. Instrukcję widziałem ale coś nie chciała odpalić :)

Awatar użytkownika
Naruto1214
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:20

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Naruto1214 » 16 kwie 2016, o 17:30

Bardzo Ci dziękuje za pomoc. Wszystko śmiga teraz. Instrukcję widziałem ale coś nie chciała odpalić :)
Nie ma za co :)

BTW Instrukcję najlepiej otworzyć za pomocą Opery ;)

PokeFarm
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 19:53

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: PokeFarm » 11 cze 2016, o 09:56

Hej!
Czy podczas gry zdarzyło się któremukolwiek z Was, gdy jak walczyliście jakimś Pokemonem, to czy wyskakiwał Wam taki glitch:
Obrazek
Oczywiście nie powoduje to zacinania gry, ani nic takiego, ale chciałbym wiedzieć. Czy to kolejny glitch, który jest zależny od emulatora DeSmuMe?

-- 11 cze 2016, o 10:30 --

Powiem jeszcze tyle, że glitche tj. w powyższym poście wyskakują mi dopiero jak pozna nowy ruch, lub te ruchy zostaną przestawione. Początkowo to wygląda tak:
Obrazek
Oczywiście takie glitche pojawiają się bardzo rzadko i to już od pierwszego razu, jak walczę jakimś Pokemonem. Nie jestem pewien, czy to zależy od konkretnego Pokemona i konkretnej natury, czy to jest zupełnie losowe.
Przepraszam, że wstawiam to jako nowy post, ale już tamtego nie mogę zedytować :(

hgorski6
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2016, o 15:43

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: hgorski6 » 11 cze 2016, o 12:32

Spolszczenie odpaliłeś na legalnie zdumpowanej czy pirackiej wersji SS/HG?

Awatar użytkownika
Zacksu22
Posty: 68
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 02:37

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Zacksu22 » 15 cze 2016, o 06:16

No to zaczynam testowanie wersji SoulSiver.
Ciekawe czy znajdę jakieś błędy.
Gra na Androidzie
Obrazek

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zacksu22
Posty: 68
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 02:37

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Zacksu22 » 17 cze 2016, o 23:37

Gra praktycznie ukończona przeszedłem e4,zabrałem wszystkie odznaki w Kanto i Jotho.
Lugia złapana.
I zero błędów.
Ba nawet ani jednej literówki nie zauważyłem.
Bije brawa za profesjonalną robotę.
Jutro może jeszcze polatam w Pokach i spróbuję złapać jakieś Shiny.
Jeszcze pytanie techniczne.
Kody AR czy jakie tam były oryginalnie w SoulSiver będą działać do wersji Amerykańskiej?
Bo chciałbym Pokedex zapełnić.
A niestety emulator nie posiada opcji gry multiplayer.


Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Lukas22
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:09

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Lukas22 » 4 sie 2016, o 18:25

Kombinował ktoś z was z randomizerem na spolszczonych pokach? Ja mam taki zwyczaj, że zawsze muszę mieć w teamie gengara i alakazama, ale niestety nie mogłem zrandomizować spolszczonej wersji, ani spolszczyć zrandomizowanej, zawsze wyskakiwały jakieś błędy. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

motywexxx
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2016, o 07:51

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: motywexxx » 5 sie 2016, o 08:19

Witam. Ostatnio przypomniały mi się pokemony, postanowiłem trochę w nie popykać. Również chciałbym je mieć po polsku. I tu się rodzi problem. Nigdy nie instalowałem spolszczenia i za Chiny nie umiem spolszczyć gry za pomocą programu xdeltaUI. Nawet z instrukcją dołączoną do gry. I tu mam pytanie, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jeszcze lepiej niż zostało to zrobione w instrukcji?
Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc :D


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości