[GBA] Golden Sun: The Lost Age

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
TenkaiSp
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2014, o 23:51

[GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: TenkaiSp » 17 gru 2014, o 23:57

Witam wszystkich!

Chciałbym oznajmić wszem i wobec, że jestem w trakcie tłumaczenia gry Golden Sun: The Lost Age.

Postęp prac, oraz inne dyskusje tutaj.

  • FAQ
  • Po co tłumaczyć TLA?
    A czemu nie? Każdy kiedyś wraca do gier z przeszłości, więc czy nie byłoby miło zagrać pewnego dnia w jej polską wersję? Robię to także głównie dla osób, które mają problemy z językiem angielskim i nie mogą w pełni wczuć się w świat tej pięknej części (a w szczególności dla jednej osóbki). Myślę, że polska wersja mogłaby nieco odświeżyć polski fanbase Golden Sun'a i kto wie, może nawet zachęcić młodszych do sięgnięcia po ten tytuł.
  • Myślałem, że to niemożliwe?
    Teraz już w pełni możliwe, dzięki pomocy osób z Golden Sun Hacking Community. Bardzo im w tej chwili pragnę podziękować, mimo, że nigdy nie zajrzą na tą stronę. Atrius stworzył wspaniały zestaw narzędzi do tłumaczenia Golden Suna, a także funkcjonalny Edytor do tej gry. Potem wystarczyło trochę się pobawić aby dotrzeć do czcionek i voilà!
  • Czego mogę się spodziewać po twoim tłumaczeniu?
    Mam dość swobodny styl tłumaczenia. Jak dobrze wiemy, niektóre nazwy przetłumaczone na Polski brzmią po prostu śmiesznie. Dlatego lubię bawić się nieco słowami, zachowując tym samym oryginalny kontekst. Staram się, aby postaci brzmiały nadal w miarę naturalnie po przetłumaczeniu.
    Tłumaczenie to będzie w niewielkim stopniu bazować na tłumaczeniu Rykuzushi z pierwszej części. Różnice na pewno będą zauważalne. Przede wszystkim nie zamierzam tłumaczyć nazw Djinnów. Dlaczego? Bo chcę, żeby te kochane stworzonka zachowały swoje imiona. Inne imiona też zostaną nienaruszone, chyba, że mają swoje ładne polskie odpowiedniki. Przetłumaczę też psynergię i klasy postaci, wiem, że niektórym to się może nie spodobać, ale naprawdę nie wyobrażam sobie zostawienia ich w oryginalnym języku.
  • Ile to potrwa?
    Szczerze? Nie mam pojęcia. Raz mam więcej wolnego czasu, raz mniej. Tak samo jest z chęciami. Pocieszę was tym, że nie zamierzam zrezygnować. Myślę, że dłużej niż pół roku to nie potrwa. Przyjmę też wszelką pomoc, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł tłumaczyć w kilka osób, różnica może być zbyt zauważalna.
  • Dasz zdjęcia, filmy?
    Jasne. Będę od czasu do czasu dodawać w nowych postach jakieś zdjęcia czy filmy.
__________________________________________________
POBIERZ
Golden Sun: The Lost Age - wersja 1.1
__________________________________________________

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: bemberg » 18 gru 2014, o 07:56

No i to mi się podoba, stary, dobry romhackerski projekt :) Powodzenia!
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
TenkaiSp
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2014, o 23:51

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: TenkaiSp » 12 sty 2015, o 09:56

Zachęcam do obejrzenia filmiku prezentującego tłumaczenie systemu walki.
Powoli już postęp zbliża się do pięknych 50% :)

-- 22 cze 2015, o 21:46 --

Co prawda mało kto się tutaj interesował tłumaczeniem do TLA, ale dobre wieści należy rozsiewać wszędzie. :) Otóż dzisiaj wyszła wersja 1.0 tłumaczenia. Więcej informacji o przebiegu tłumaczenia na Golden Sun Chronicles.
Dołączam też obecną wersję do załącznika tej wiadomości.
Załączniki
TLA_PL_1.0.rar
Golden Sun: The Lost Age PL
(300.37 KiB) Pobrany 360 razy

Awatar użytkownika
TenkaiSp
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2014, o 23:51

[GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: TenkaiSp » 23 sie 2015, o 16:21

Witam serdecznie!

Myślę, że nadeszła pora, aby udostępnić tłumaczenie Golden Sun: TLA na grajpopolsku. Obecna wersja 1.1a. jest sprawdzona, zawiera również dodatek The Balance Age (- patch balansujący grę, jak można się domyślić). Tak więc starzy wyjadacze będą mieli pretekst do zagrania kolejny raz w tego cudownego RPGa :) A tym, którzy jeszcze nie grali - polecam, bo winien to być obowiązkowy tytuł dla każdego fana Gameboy'ów.
Wybrany patch (z dodatkiem lub bez) należy nałożyć na niemodyfikowany Rom Golden Sun The Lost Age w wersji EU. Wszystko jest ładne opisane w paczce.
Więcej informacji znaleźć można w oficjalnym temacie tłumaczenia.

Paczka dołączona poniżej.

Ach, i prosiłbym o usunięcie starego tematu z "Projektów".
Załączniki
TLA_PL_1.1a.zip
Golden Sun The Lost Age PL 1.1a
(573.74 KiB) Pobrany 393 razy

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: bemberg » 24 sie 2015, o 12:40

Gratulacje, ogromny sukces. Tłumaczenie tego tytułu ciągnie się od ponad dziesięciu lat, to świetna wiadomość, że ktoś stawił czoła tytułowi z tej niezwykłej serii.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Fireon
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2015, o 14:41

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: Fireon » 27 sie 2015, o 23:07

Super! Być może po 10 latach powrócę do tej serii ponownie!

Admin Graj Po Polsku mógłby także na głównej stronie podać informację o ukończeniu tego spolszczenia i dodać je do pobieralni tłumaczeń. :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: Norek » 30 sie 2015, o 14:26

Zajmę się tym w wolnej chwili, jeśli autor nie ma nic przeciwko, żeby w Pobieralni wylądowało jego spolszczenie : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
TenkaiSp
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2014, o 23:51

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: TenkaiSp » 30 sie 2015, o 15:04

Zajmę się tym w wolnej chwili, jeśli autor nie ma nic przeciwko, żeby w Pobieralni wylądowało jego spolszczenie : )
Oczywiście, że nie mam nic przeciwko. Będę się cieszył jak dziecko :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: Norek » 1 wrz 2015, o 17:04

Spolszczenie jest już na naszym serwerze, zaktualizowałem link w pierwszym wpisie, zaraz ogarnę opis w Pobieralni i napiszę njusa, następnie wrzucę wpis na FB.
Prosiłbym Cię o wysyłanie mi maila na grajpopolsku@gmail.com, kiedy będziesz aktualizował spolszczenie. Będziemy mogli aktualizować je i u nas.

Jeśli masz jakieś uwagi, daj znać :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
TenkaiSp
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2014, o 23:51

Re: [GBA] Golden Sun: The Lost Age

Postautor: TenkaiSp » 1 wrz 2015, o 19:44

Super :D Czekam na njusa.
Pozwolę sobie przyczepić się jedynie do tego, że linki w pobieralni źle przekierowują.

Mam nadzieję, że tłumaczenie spodoba się wszystkim fanom GS'a :)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości