[PC] LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Przetrosz
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:52

Re: [PC] LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Postautor: Przetrosz » 20 sty 2020, o 15:13

Zmodyfikowałem plik wykonywalny tak, aby wszystkie napisy w opcjach wyświetlały się po polsku. Plik pochodzi z dystrybucji GOG.com, ale powinien działać ze wszystkimi wersjami. Zmieniłem tylko wartości odpowiedzialne za wyświetlanie znaków, bez ingerencji w funkcje programu, więc nie powinno być żadnych błędów. Ale gdyby jednak, to dawajcie znać.

Jakbyś mógł seraf, to popraw literówkę na ekranie początkowym. Tam jest "kontorlerze" zamiast "kontrolerze". I mógłbyś też zmienić nazwę "Ustawienia sterowania". W pliku wykonywalnym podmieniłem angielskie teksty na polskie. Niestety musiałem zmieścić się w określonej przestrzeni i przez to trzeba było użyć "Opcje" zamiast "Ustawienia". Tak więc, żeby było bardziej spójnie, mógłbyś zmienić "Ustawienia sterowania" na "Opcje sterowania", albo tak jak w drugiej części na "Konfiguracja klawiszy". Poza tym schemat konfiguracji klawiszy jest przesunięty w górę względem oryginału, a napisy po bokach nie zostały przetłumaczone. Nie ma ich w pliku wykonywalnym. Byłoby świetnie jakbyś to naprawił. No i na koniec mógłbyś zmienić "Nowa Gra" na "Nowa gra". Wszędzie stosujesz wielką literę tylko na początku zdania, oprócz tego miejsca. Tak wiem, że się czepiam. Poza tym dobra robota.
Załączniki
LEGOIndy.rar
(2.05 MiB) Pobrany 222 razy
Wciśnij klawisz.png
Ustawienia sterowania.png

Awatar użytkownika
Przetrosz
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:52

Re: [PC] LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Postautor: Przetrosz » 20 sty 2020, o 16:30

Muszę sie jeszcze raz przyczepić. Pominąłeś ustawienie "Joypad DeadZone" podczas tłumaczenia. No i przez to przesunięcie obrazki przycisków nachodzą na napisy.
Załączniki
Ustawienia pada.png

Kordius-ex
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2021, o 22:12

Re: [PC] LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Postautor: Kordius-ex » 16 gru 2021, o 22:15

Położyłem kilka dni temu swoje ręce na wersji PSP gry, która okazała się mieć dokładnie te same pliki jak wersja komputerowa, z kilkoma brakującymi tekstami w oddzielnym pliku. Tłumaczenie dokończyłem, przetestowałem i działa na konsoli śpiewająco. Jedynym mankamentem jest brak polskiej czcionki - nie istnieją narzędzia do edycji czcionek gier LEGO, a w wypadku wersji konsolowej muszę przestrzegać rozmiaru plików, więc wrzucenie polskiej czcionki z wersji komputerowej nie wchodziło w grę. Z tego powodu łatka pozbawiona jest polskich ogonków.
Z przyczyn technicznych plik zajmuje dość sporo - chciałem zachować prostotę wgrywania spolszczenia, jak w innych projektach na tę konsolę, a że cała gra jest spakowana w jeden duży plik, to bardziej skompresować już go nie mogłem.

Link do pobrania: https://www.sendspace.com/file/tcqpqe

Instalacja standardowa:
1. Należy załączonym programem UMDGen otworzyć obraz gry;
2. Do otworzonego po prawej stronie okna przeciągnąć folder PSP_GAME zawarty w spolszczeniu;
3. Zapisać plik używając funkcji "Save" jako nowy plik .iso.

Witam @seraf5 . Mógłbyś zreuploadować spolszczenie do wersji na psp ? Niestety link wygasł a właśnie chciałbym rozpocząć przygodę w języku polskim :)

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Postautor: patrxgt » 11 mar 2023, o 23:15

Witam, postanowiłem poprawić spolszczenie autorstwa seraf5 na podstawie błędów zauważonych w tym wątku oraz własnych odczuciach.

Poprawki zawarte w spolszczeniu:

- Zmodyfikowany (przez Przetrosza) plik .exe zawierający przetłumaczone teksty w menu.
- Poprawki stylistyczne oraz językowe.
- Wyczyszczenie niepotrzebnych plików (prawdopodobnie pozostałości z procesu tworzenia spolszczenia).
- Poprawiony plik .bat, który teraz powinien poprawnie usuwać wszystkie pozostałości.

Link do pobrania: https://drive.google.com/file/d/1AnivwB ... dufE8biSjU

Mucha6630
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2023, o 12:36

Re: [PC] LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Postautor: Mucha6630 » 5 paź 2023, o 19:14

prośba o wersje na PSP bądź xboxa360


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości