[PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: dzaggiel » 28 lip 2020, o 13:21

Potwierdzam. Moje spolszczenie nie modyfikuje jadra gry tylko pliki odpowiedzialne za tekst. Niestety ale Remaster potrafi sie wysypać w losowych momentach. Sa poradniki na steamie jak to zniwelowac do minimum. Nie mam niestety linka pod reka aby tutaj wstawic

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: seraf5 » 29 lip 2020, o 20:07

Moja znajoma niedawno grała właśnie w BioShocka Remastered, i poleciłem jej to spolszczenie. Trafiła na błąd, który uniemożliwił jej dalsze granie - przy wchodzeniu do lokacji Hefajstos gra wywalała się za każdym razem. Kilka godzin spędziliśmy głowiąc się nad tym, bo już wcześniej miała jakieś losowe crashe, czy to przy wchodzeniu do menu czy przy zapisywaniu. Ale ten błąd był zdecydowanie spowodowany spolszczeniem, bo po sprawdzeniu spójności plików gra już normalnie działała? Czy jest to znany błąd, czy odosobniony przypadek?
To nie wina spolszczenia, tylko niskiej jakości remastera. Powiedz znajomej, żeby się przesiadła na oryginał, który (co najśmieszniejsze) działa, wygląda i brzmi lepiej.
Już skończyła grę po ang :P A że remaster jest beznadziejnej jakości dowiedzieliśmy się w połowie gry, jak zaczęły się losowe crashe, już za późno było na zmiane wersji gry, bo sejw z remastera nie zadziała na oryginale. Może po prostu jakiś plik odpowiedzialny za tą lokację uszkodził się podczas pobierania; ja nie wiem i nie sprawdzę, bo do jedynki mnie nie ciągnie.

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: dzaggiel » 31 lip 2020, o 21:07

Wstawiam linka z poradnikiem jak zniwelować problemy z wersjami Remastered - https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1659202156

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: patrxgt » 9 sty 2021, o 04:30

Ja się nie chcę narzucać, ale jest już nowy rok, a obiecanej poprawki nadal brak. Czy jest możliwość, że wyjdzie ona w niedalekiej przyszłości?

PS. Mówiłeś, że pracujesz z rosyjskim modderem od interfejsu. Czy masz zamiar wprowadzić do spolszczenia poprawki z moda "GUI Fixes Pack" lub podrzucenie autorowi moda tłumaczenia, żeby mógł go przystosować do polskiej wersji językowej?

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: dzaggiel » 9 sty 2021, o 09:49

Hej. Tak nadal pracujemy razem nad wydaniem Finalnej wersji spolszczenia i moda. Niestety przez koronawirusa i inne sprawy prywatne i problemy techniczne od kwietnia kontakt i postęp trochę przystopował. Natomiast od miesiąca znowu mam z nim kontakt i poczyniliśmy ogrom zmian przez wakacje aż do teraz. Z tego co wiem Rosjanin wziął się nie tylko za BS w wersji classic oraz RM lecz też za BS2 więc są to tak naprawdę 4 wersję gry do poprawy plus poprawia wszystkie wersje językowe. Mam nadzieję że do końca tego miesiąca uda się wydać lub chociaż kompletnie zakończyć pracę nad BS CL i RM.

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: patrxgt » 9 sty 2021, o 13:55

Cieszą mnie te wieści i dziękuję za ogrom pracy, jaki wkładasz w tą nieco już zapomnianą serię gier. Jeszcze tak zapytam, bo chyba nie do końca zrozumiałem. Spolszczenie będzie miało wbudowanego tego moda czy będzie on osobno do pobrania?

PS. Hehe, jak pracujesz z ruskiem, to od razu powiedz mu, żeby cały remaster poprawił, bo jak wiemy, ma on wiele błędów, powycinanych elementów i jest on mocno niestabilny ;)

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: dzaggiel » 9 sty 2021, o 14:39

Aktualna wersja spolszczenia do wersji RM już ma część tego moda zaimplementowanego. Natomiast nowa wersja będzie posiadać o wiele więcej zmian. Wyżej dodałem linka do poradnika jak usprawnić wersję RM żeby była bardziej stabilna.

dannyboi
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2014, o 17:19

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: dannyboi » 17 sty 2021, o 02:18

Gra sie nie uruchamia (wersja Steam) po instalacji Spolszczenia.
Dobrze, że jest Deinstalator

Waffen
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2021, o 19:00

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: Waffen » 28 lut 2021, o 19:06

Witam. Mam problem z instalatorem spolszczenia. Zwyczajnie nie chce się włączyć. Ani ten ani instalator do Bioschock 2. Próbowałem wyłączyć antywirusa ale to nie pomaga. Mam Windowsa 10. Proszę o pomoc, bardzo chciałbym zagrać po polsku :(

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: patrxgt » 28 lut 2021, o 21:12

Witam. Mam problem z instalatorem spolszczenia. Zwyczajnie nie chce się włączyć. Ani ten ani instalator do Bioschock 2. Próbowałem wyłączyć antywirusa ale to nie pomaga. Mam Windowsa 10. Proszę o pomoc, bardzo chciałbym zagrać po polsku :(
Próbowałeś uruchomić jako administrator lub zainstalować Visual C++?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości