[NDS/PC]Chrono Trigger

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: mziab » 20 cze 2021, o 10:39

@grzybiarz: Z tego, co piszesz, to raczej nie jest to zabezpieczenie antypirackie, tylko coś poszło nie tak przy nakładaniu łatki. Sprawdzałeś czy tak spatchowany ROM w ogóle działa pod emulatorem?
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: grzybiarz » 20 cze 2021, o 10:52

Póki co pobrałem wersję EU od Bahamut, ona działa poprawnie, zaraz sprawdzę na R4 po patchowaniu...
Na emu działa w każdej postaci.
-----
na konsoli mam teraz 2 białe ekrany, a na emu działa:
https://i.ibb.co/PzMprv0/3351-Chrono-Tr ... T-4426.png
dziwne, bo tak jeszcze nie miałem :)

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: mziab » 20 cze 2021, o 11:00

Dwa białe ekrany to właśnie jeden z objawów zabezpieczenia antypirackiego. Losowe literki podczas filmiku nie ;)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: grzybiarz » 20 cze 2021, o 11:06

odpalam na konsoli 3DS za pomocą R4 i tu faktycznie albo są 2 białe ekrany, albo zwis przy motywie z portalem.
Niby za pomocą cheatów można usunać to zabezpieczenie antypirackie.
Ok, korzystam teraz z patcha z pierwszej strony (niby wcześniej miałem jakiś nowszy gdzieś ze środka tematu). Zaraz kopiowanko i zobaczymy... jak nie zadziała, to odezwę się na priv :)

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: grzybiarz » 20 cze 2021, o 11:10

----
patch nr 1 odpalił się ale mam znaki typu "eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee" na filmiku, przy wahadle już po, a po kliknięciu nowa gra, 2 czarne ekrany... i taki zwis konsoli że nie działa kombinacja klawiszy do resetu.
@mziab nie masz może działającej gry po prostu? :) ja już nie wiem... na emu działa, a na konsoli nawet z czitami AP nie zadziała. A każdy patch miesza coś innego: jak nie biały ekran, to te dziwne znaki...

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: mziab » 20 cze 2021, o 11:23

Szczerze mówiąc, nawet tego nie odpalałem. Ale zabezpieczenie antypirackie w CT to była dość głośna sprawa na forach scenowych zaraz po premierze wersji DS.

Problem ze spolszczeniem polega na tym, że przebudowuje cały ROM, przez co zmienia się game id. A właśnie na podstawie game id flashcarty wykrywają jakie cracki, cheaty itd. zastosować dla danej gry. Problem prawdopodobnie by zniknął, gdyby podmienić odpowiednie pliki bez przebudowywania całego ROM-u.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

MEH
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2021, o 18:30

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: MEH » 8 lip 2021, o 18:35

Czekałem kilka lat na spolszczenie do wersji Steam i nie doczekałem się. Ściągnąłem emulator Snesa i rom z tłumaczeniem. Gra dzisiaj ukończona :)

SowaZ
Posty: 4
Rejestracja: 7 sie 2021, o 19:08

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: SowaZ » 7 sie 2021, o 19:20

Lekko odświeżam temat, specjalnie założyłem konto z okazji tego tłumaczenia :D No więc tak, pobrałem tłumaczenie z paczki c h r o n o.rar i po patchowaniu xdeltą początkowo miałem biały ekran, poszedł format programem sd formatter (quick format nie działal) i międzyczasie wgrałem CFW.

Taka kombinacja pozwoliła mi na uruchomienie gry (karta R4 Gold 2017 z nowym softem), niestety gra nie posiadała żadnych napisów

Uznałem, że AP patch gryzie się z tłumaczeniem, więc uruchomiłem tak samo wersję ENG i działa (do pierwszej walki z mobami- po portalu)

Następnie zainstalowałem spolszczonego chrono triggera przez game forwarder, i szok bo napisy są, niestety na portalu zacina. Podejrzewam, że emulator z karty R4i instalowal AP patcha a game forwarder niestety nie

Zatem pytanie brzmi: Czy ma ktoś spolszczoną wersję i może ją udostępnić? Zależy mi bardzo na tym, ponieważ mam duży sentyment. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: maximo » 23 sie 2021, o 19:45

Potwierdzam. Na niektórych flashcartach mogą pojawić się problemy z zabezpieczeniem AP.
Na moim starym programatorze R4 gra działa dobrze i na portalu się nie wiesza - https://gbatemp.net/threads/r4-sdhc-dua ... nu.412263/
Po zainstalowaniu gry na forwardzerze (3DS), gra zapętla się na portalu i nie można nic zrobić. Można zatem rozwiązać problem
za pomocą tych narzędzi- https://gbatemp.net/threads/repack-ds-s ... se.477193/
Należy spatchować oryginalny rom Chrono Trigger (EU)(M2) za pomocą DS-Scene Rom Tool i na koniec wymienić pliki ze spolszczonego Chrono Triggera. Chyba, że kogoś to przerasta to można stworzyć nowego patcha.

SowaZ
Posty: 4
Rejestracja: 7 sie 2021, o 19:08

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: SowaZ » 24 sie 2021, o 13:01

Mógłbyś podrzucić gotowy rom? Dziś to ominąłem wrzucając save z wersji eng zaraz po portalu :D Ale troche słabo tak- chciałbym wersję full działającą.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości