[PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 180
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: EvilDoom » 29 mar 2019, o 17:49

Premiera 1 kwietnia :P Brzmi bardzo podejrzanie:p

Sucharki122
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2019, o 18:15

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Sucharki122 » 30 mar 2019, o 18:19

Właśnie miałem odpalać grę, ale skoro zaraz ma się pojawić spolszczenie poczekam jeszcze chwilę :D Gratulacje za wykonanie takiej roboty

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 30 mar 2019, o 20:43

1. WSTĘP

Po ośmiu miesiącach wytężonej pracy, oddaję w wasze ręce spolszczenie kolejnej pięknej gry studia Level-5. Tym razem wcielamy się w młodego króla, który, w wyniku intrygi, zmuszony zostaje do ucieczki z królestwa i poszukiwania sposobu na stworzenie miejsca, w którym wszyscy mogliby żyć długo i szczęśliwie.

W grze spolszczone zostało wszystko, co spolszczyć się dało. Od menu, poprzez dialogi, scenki, nazwy, mapy, po przedmioty, czary i grafiki. Łącznie przetłumaczonych zostało około 1300 stron tekstu i kilkaset plików graficznych. Najnowszy dodatek (opowieść o wiecznej księdze) to ponad 120 kolejnych stron.

Spolszczenie obejmuje całą podstawową grę oraz pierwsze dwa dodatki (pakiet poszukiwacza przygód oraz labirynt przeklętego króla). Z trzeciego dodatku spolszczone zostały elementy pojawiające się w głównej części gry (przedmioty, techniki, samouczki i informacje).

Dodatek rozpoczyna się zadaniem "Co chodzi po głowie Tani?". Bez obaw można je wykonać nawet po ukończeniu gry (a i tak nie da się go ukończyć przed pewnymi wydarzeniami).

Przewidywana data wydania spolszczenia ostatniego dodatku to koniec kwietnia lub początek maja.


2. TWÓRCY SPOLSZCZENIA

Tym razem tak jakby... tylko ffgriever. Do usług ;)

3. INSTALACJA

Łatka spolszczająca przeznaczona jest dla wersji steam Ni no Kuni II: Revenant Kingdom dostępnej na terenie Polski (jest to międzynarodowa wersja oparta o wersję amerykańską). Działa niezależnie od zakupionych dodatków (a także z wersją "Prince's Edition"). W chwili wydania spolszczenia, aktualna wersja gry to 4.0. W przypadku aktualizacji gry może być konieczna zmiana niektórych plików. Na pewno przez jakiś czas będę śledził sytuację. Przy niedużych zmianach może wystarczyć ponowne nałożenie łatki.

Dostępne są dwie łatki. Ich zawartość jest identyczna.
  • Samorozpakowujące się archiwum v1.2 (stary link usunięty - patrz pierwszy post)
  • Archiwum 7-zip v1.2 (stary link usunięty - patrz pierwszy post)

Proces instalacji jest bardzo prosty i nie powinien nikomu nastręczać problemów, ale na wszelki wypadek podaję procedurę:
  • Wypakować instalator w dowolne miejsce.
  • Uruchomić plik nino-patch.exe.
  • Zostanie wyświetlona prośba o potwierdzenie uruchomienia z uprawnieniami administratora, należy wybrać przycisk "tak" (uprawnienia są potrzebne, jeśli gra została zainstalowana w domyślnej bibliotece steam w katalogu program files).
  • Program przeszuka wszystkie biblioteki steam i postara się automatycznie zlokalizować położenie folderu z grą. Gdyby jednak się to nie udało, należy użyć przycisku "Otwórz" i wyszukać położenie pliku Nino2.exe.
  • Teraz wystarczy już tylko kliknąć przycisk "Nałóż łatkę" i poczekać na zakończenie instalacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po kilku sekundach wyświetli się stosowne powiadomienie.
  • W przypadku wystąpienia problemów, proszę o kontakt. Postaram się jakoś go rozwiązać.

UWAGA: Spolszczenie zastępuje język angielski i taki musi być wybrany w ustawieniach gry w kliencie steam.

4. UWAGI

Dołożyłem wszelkich starań, aby spolszczenie było pozbawione błędów, ale zdaję sobie sprawę, że pewnie nie udało mi się wychwycić wszystkiego. Gdybyście więc natknęli się na jakieś babole, zapraszam do kontaktu. Będzie szansa wydania poprawionej wersji przy okazji publikacji spolszczenia najnowszego DLC.

5. KONTAKT

Jak zawsze można mnie znaleźć tu na forum oraz na naszym discordzie.

Zrzuty ekranu dostępne w pierwszym poście, a ja wracam do tłumaczenia ostatniego DLC ;)

Mark13
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2018, o 15:22

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Mark13 » 30 mar 2019, o 22:37

DZIĘKI SERDECZNE

Cygg
Posty: 6
Rejestracja: 1 mar 2015, o 12:25

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Cygg » 31 mar 2019, o 18:00

O już jest. Dzięki :D

Sucharki122
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2019, o 18:15

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Sucharki122 » 31 mar 2019, o 19:19

Od rana zagrywam się w świetnie przetłumaczoną wersję. Gratulacje wykonanej roboty :D

Awatar użytkownika
Mayumi
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2016, o 20:22

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Mayumi » 31 mar 2019, o 20:50

A ja tak z innej strony, pozwolę sobie zapytać o fabułę. Bardzo lubię takie baśniowe klimaty, ale obawiam się, że historia w tej grze może być taka dziecinna? Infantylna? Ktoś kto grał powie mi czy mam rację czy wręcz przeciwnie? Chętnie bym się z tym spróbowała, ale trochę mi się przemieliły już takie gierki, które nie oferują fabularnie żadnej głębi.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 31 mar 2019, o 22:38

Wiesz, to jednak jest jRPG. Jak niemal zawsze w tym gatunku, światu zagraża wielkie niebezpieczeństwo i trzeba go będzie uratować, jest też cel nadrzędny - stworzenie królestwa, w którym wszyscy będą mogli żyć długo i szczęśliwie. Nie z jakichś dziecinnych pobudek (choć niektóre postaci na początku uznają to za dziecinną zachciankę wychowanego w luksusie księcia - co samo w sobie o czymś świadczy). To zwyczajnie obietnica złożona umierającej przyjaciółce (bez obaw, to z prologu gry - ciężko nazwać spojlerem wydarzenia z pierwszzych trzydziestu minut gry), ale też dobrze przemyślana strategia. Fabuła ma swoje wady (dla mnie głównie dotyczące Rolanda), ale infantylną bym jej nie nazwał. Mały chłopiec spotyka się z miłością, zdradą, chciwością, ograniczaniem wolności innych dla ich dobra, przepracowaniem, wykorzystywaniem poddanych, zemstą, wybaczeniem. O ile niektóre z tych zagadnień są pokazane nieco schematycznie, to osoby w różnym wieku znajdą w nich coś dla siebie. Co innego zobaczy dziecko, co innego zobaczy dorosły. Jeśli chodzi o DLC, jest tu dość spory grind, ale główna fabuła na normalnym poziomie trudności jest do przejścia z minimalną ilością walki.

Zachęcam do obejrzenia prologu z gry. Zajmuje jakieś 40 minut. Wrzuciłem kiedyś spolszczony (na samym początku, jeszcze przed korektą, testami i z kupą problemów technicznych, ale nie ma tam nic strasznego). Zdecyduj.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZDTchMOMCU

Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2019, o 23:13

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Gordek » 1 kwie 2019, o 07:11

Dzięki wielkie. Naprawdę miły prezent na 1 kwietnia. ;)

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 1 kwie 2019, o 13:42

Nowa wersja z kilkoma małymi poprawkami. Można nałożyć na obecne jak i na czysto. Będzie działać w obydwu przypadkach.
  • Samorozpakowujące się archiwum v1.1
  • Archiwum 7-zip v1.1
HISTORIA ZMIAN

Wersja 1.1 (2019.04.01)
  • Poprawiono kilka drobnych literówek
  • Dodano brakujący biernik liczby mnogiej przeciwników podczas zadania "Bitwa o Słoneczną Równinę"
Wersja 1.0 (2019.03.30)
  • Pierwsze wydanie


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość