[PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 4 kwie 2019, o 15:18

Taka mała uwaga. Ostatni dodatek fabularny (ten jeszcze nieprzetłumaczony) zaczyna się zadaniem "Co chodzi po głowie Tani?". Zadanie pojawi się w piątym rozdziale gry.

Radzę poczekać z nim do czasu, aż zostanie wydane spolszczenie tego DLC. W przeciwnym wypadku będzie to hybryda angielskiego i polskiego (przed jakimikolwiek korektami).

Bez obaw można je wykonać nawet po ukończeniu gry (a i tak nie da się go ukończyć przed pewnymi wydarzeniami).

Mam zebranych kilka poprawek, więc w wersji 1.2 postaram się wrzucić taką informację w grze.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 4 kwie 2019, o 21:53

Parę drobnych literówek i dwa chochliki. Łatkę można nałożyć na poprzednie lub na czysto.

Dostępne są dwie łatki. Ich zawartość jest identyczna.
  • Samorozpakowujące się archiwum v1.2 (stary link usunięty)
  • Archiwum 7-zip v1.2 (stary link usunięty)
Wersja 1.2 (2019.04.04)
  • Poprawiono kilka drobnych literówek
  • Dodano brakującą liczbę mnogą dla kilku nazw przeciwników w losowych, powtarzalnych przysługach w "szybkich rozwiązaniach"
  • Poprawiono dwie zamienione miejscami nazwy w statystykach królestwa
  • Dodano informację o braku polskiej wersji językowej w zadaniu rozpoczynającym najnowszy dodatek.

Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2019, o 23:13

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Gordek » 11 kwie 2019, o 13:10

Znalazłem literówkę. :) 3 rozdział, Złotołapki.
Załączniki
1.jpg

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 11 kwie 2019, o 14:47

Dzięki. Gdzieś mi to umknęło przy poprawkach, szczególnie, że kojarzę tego babola. Od razu zmieniłem też ciut tę kwestię, bo nie pasuje do Batu.
"Dobra, to mamy plan." W niedzielę będę wrzucał łatkę z przetłumaczonym ostatnim DLC, więc od razu i to się tam znajdzie.

Zodiac
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2018, o 20:56

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Zodiac » 12 kwie 2019, o 22:36

Skoro już dążymy do perfekcji, to tutaj dwie literówki ode mnie.
Chciałbym też przy okazji oczywiście podziękować za spolszczenie ;)
Teraz nie jestem pewien, czy wyrażenie "bez dwu zdań" nie jest jakimś zabiegiem stylistycznym, ale jeśli nie, to ten sam błąd występuję przy przyjmowaniu zadania od Nereusa w Atlantydzie.
Załączniki
Screenshot_3.png
Screenshot_2.png

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 12 kwie 2019, o 23:24

Dzięki. "Bez dwu zdań" nie jest błędem. Jest to zupełnie poprawna polszczyzna. Inna sprawa, że Batu zwykle używa prostszego języka, więc przemodelowałem kilka jego kwestii. Grze tak czy inaczej wyszło to na dobre ;).

Literówkę poprawiłem.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 14 kwie 2019, o 12:43

Zgodnie z zapowiedzią (i niemal dwa tygodnie wcześniej niż początkowo planowałem) łatka zawierająca pełne spolszczenie dodatku "Opowieść o wiecznej księdze" oraz garść poprawek i usprawnień.

Dostępne są dwie łatki. Ich zawartość jest identyczna. Łatkę można nałożyć na poprzednie wersje jak i na świeżą grę. W każdym przypadku powinna działać tak samo.

Wersja 2.0 (2019.04.14)
  • Pełne spolszczenie dodatku fabularnego "Opowieść o wiecznej księdze".
  • Poprawiono kilka drobnych literówek (to już zaczyna przypominać poprawianie wydajności softu przez sony ;) ).
  • Zmienionych zostało kilka kwestii Batu, żeby ujednolicić je stylistycznie.
  • Dwie postaci w labiryncie przeszły szybką operację zmiany płci.
  • NPC w labiryncie zwracają się teraz do postaci neutralnie (zasadniczo zawsze zwracają się do Evana, o czym świadczy dodawany co jakiś czas zwrot "wasza wysokość", ale najczęściej nie jest to oczywiste i prowadzi do zgrzytów, kiedy kontrolowana postać jest płci żeńskiej).
  • Poprawiono niekonsekwencję w nazwie kryształ pamięci.
  • Rozdzielono teksty dotyczące profitów od zaklęć i zdolności (w wersji angielskiej są identyczne).
  • Skrócono nazwy niektórych przedmiotów, aby w połączeniu z paroma kwalifikatorami całość tekstu nie nachodziła na statystyki.
  • Skrócono opisy kilku elementów w taktycznym modyfikatorze.
  • Zmiana formatu archiwum na zgodne z nowszą wersją (wydajniejszy odczyt).
Jeśli dostanę jakieś informacje o błędach, postaram się wydać za parę tygodni łatkę z poprawkami, ale zasadniczo jest to wersja finalna. Gdyby się okazało, że gra doczeka się jeszcze jakiejś aktualizacji, w ciągu kilku dni wydam zgodnego patcha (ewentualnie napiszę, jeśli nie będzie to konieczne).

Mark13
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2018, o 15:22

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Mark13 » 14 kwie 2019, o 13:28

Dzięki za kawał Twojej dobrej roboty. Dzięki i Wesołych świąt dla całej ekipy "Graj Po Polsku" i dla ich rodzin.

Bekon241
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2019, o 19:55

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: Bekon241 » 1 cze 2019, o 09:07

Chciałem podziękować mam nadzieję że jeśli wyjdzie remake ni no kuni na pc i ps4 część 1 to również pojawi się tłumaczenie :) Dziękuję za ciężką pracę szkoda że Ghibli nie jest przychylne dla Polski. Na koniec pytanko: Czy kiedykolwiek możliwa jest łatka dla wersjii NNK II na PS4? Czy powstały jakiekolwiek spolszczenia na tą konsolę? Na PSX sam dawniej próbowałem tłumaczyć gry. A PS4 nie bez łamania więć wątpię żeby można było wrzucić patch... Tak samo jak nie ruszy z gotowej kopi zapasowej gry już z łatką... Nie chcę tej gry na steam tylko ps4 komputer mi wybuchnie... Na konsolce zawsze gra mi się lepiej. Stąd pytanie? Czy możliwe jest spolszczenie wersji ps4?

PS.
Tak poza tym jak wyjdzie gog galaxy v2 i połączone zostaną wszystkie platformy steam gog battlenet etc. było by super żeby można było gry zakupione np. na steam a wydane również na ps4 xboxOne dodać na konsoli za free. Przecież to było by najbardziej uczciwe...

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PC/Steam] Ni no Kuni: Revenant Kingdom - spolszczenie

Postautor: ffgriever » 4 cze 2019, o 08:29

Chciałem podziękować mam nadzieję że jeśli wyjdzie remake ni no kuni na pc i ps4 część 1 to również pojawi się tłumaczenie :) Dziękuję za ciężką pracę szkoda że Ghibli nie jest przychylne dla Polski. Na koniec pytanko: Czy kiedykolwiek możliwa jest łatka dla wersjii NNK II na PS4? Czy powstały jakiekolwiek spolszczenia na tą konsolę? Na PSX sam dawniej próbowałem tłumaczyć gry. A PS4 nie bez łamania więć wątpię żeby można było wrzucić patch... Tak samo jak nie ruszy z gotowej kopi zapasowej gry już z łatką... Nie chcę tej gry na steam tylko ps4 komputer mi wybuchnie... Na konsolce zawsze gra mi się lepiej. Stąd pytanie? Czy możliwe jest spolszczenie wersji ps4?
Naprawdę nie sądzę, żeby remake wchodził w grę. Co do wersji na PS4. Technicznie to nie problem. Pliki są niemal identyczne. Gorzej z uruchomieniem zmodyfikowanej gry ;). Dopóki nie będzie dostępnego pełnego eksploita i narzędzi na bieżące wersje fw, nie ma co liczyć na porta.
PS.
Tak poza tym jak wyjdzie gog galaxy v2 i połączone zostaną wszystkie platformy steam gog battlenet etc. było by super żeby można było gry zakupione np. na steam a wydane również na ps4 xboxOne dodać na konsoli za free. Przecież to było by najbardziej uczciwe...
Inni dystrybutorzy, inni ludzie na tym zarabiają. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś ci dał dostęp do gry na konsoli, bo kupiłeś klucz (często z frauda) na steam w jakiejś kluczowni. Twórcom to może nie robi wielkiej różnicy, o ile przeniósłbyś wszystkie prawa na konsolę (żeby nie zachodziło de facto duplikowanie licencji). Sony czy microsoft mieliby w tej kwestii jednak pewnie coś do powiedzenia ;)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bax001 i 4 gości