Settlers 3 History Edition

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
ozi_ns
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2020, o 23:58

Settlers 3 History Edition

Postautor: ozi_ns » 20 cze 2020, o 00:57

Witam.
Ostatnimi czasy zirytował mnie fakt, iż remaster Settlers 3 został pozbawiony obsługi wielu języków, a wydany jedynie w językach: niemiecki, angielski i francuski.
Postanowiłem to zmienić... Przedstawiam mój pierwszy projekt spolszczenia/implementacje wersji polskiej do wydanie Uplay Settlers 3 History Edition.

Większość pracy jaką wykonałem to implementacja i powiązanie z kodem gry polskich tekstów w miejsce języka francuskiego, przygotowanie czcionki pod polskie znaki, usunięcie znalezionych błędów, przetłumaczenie kilku pominiętych przez wydawce fragmentów oraz nowo wprowadzonych tekstów.
Przygotowałem instalator implementujący czcionkę z polskimi znakami do systemu systemu operacyjnego, wykonuje backup wszystkich podmienianych plików, a także de-instalator usuwający czcionkę i przywracający oryginalne pliki gry.
Do spolszczenia zaimplementowałem również dialogi z polskiego wydania złotej edycji settlers 3 -instalacja tego modułu dla poszanowania praw autorskich jest opcjonalna i skierowana do osób posiadających gdzieś w swojej kolekcji owe wydanie gry.
Instalator zawiera również opcjonalny nowy plik exe, a zawiera on tłumaczenie kilku przycisków w menu i jest na ten moment aktualny. Jeżeli w przyszłości zostaną wydane jakieś łatki (mało prawdopodobne) instalacja pliku exe będzie niezalecana.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

https://www.4shared.com/file/xGxPKYKtiq ... it_PL.html
Testowane na win 7 i win 8.1
Jeżeli ktoś posiada polskie wydanie i jest zainteresowany implementacją polskich filmików do wydania gry w wersji HE piszcie w komentarzu, a napisze które pliki należy podmienić.

Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2019, o 23:13

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: Gordek » 22 cze 2020, o 08:06

Jesteś Wielki!

Sam próbowałem coś ogarnąć na podstawie wersji zrusyfikowanej, ale niestety z programowaniem nie jestem za pan brat.
Dzięki za Twoją pracę i bardzo bym prosił o instrukcję, jak grać filmiki z mojej Złotej Edycji.

ozi_ns
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2020, o 23:58

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: ozi_ns » 22 cze 2020, o 17:29

Za filmiki podpowiadają pliki w folderach ADD
Z CD2 kopiujemy zawartość folderów
S3\ADD\001 i pliki podmieniamy do folderu thesettlers3\S3\ADD\001\FR
oraz
S3QOTA\ADD\1 i pliki podmieniamy do folderu thesettlers3\S3QOTA\ADD\1\FR

Z CD1 kopiujemy pliki z folderu
S3\ADD\001 pliki 03_01_01.DAT, 03_01_02.DAT, 03_01_03.DAT 1 i podmieniamy do folderu thesettlers3\S3\ADD\001 (główny folder nie FR)
oraz pozostałe pliki do folderu thesettlers3\S3\ADD\001\FR

oczywiście folder FR tylko w wypadku korzystania ze spolszczenia które wchodzi w miejsce francuskiego

Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2019, o 23:13

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: Gordek » 23 cze 2020, o 10:39

Filmiki działają. Dzięki.

Miałem też problem z czcionkami. Mam Windows 10 i instalator nie wgrał czcionek poprawnie, musiałem wgrać ręcznie Sanso-Regular1.ttf do katalogu Fonts. Wydaje mi się jednak, że pozostałe pliki z folderów $_12_ i $PLUGINSDIR też wypadałoby gdzieś wgrać, ale niestety nie znam ścieżki.

Na razie wszystko działa, jedyny błąd jaki miałem to dziwne Ł, przy "Wygraleś" w podsumowaniu końcowym misji. Może być to spowodowane tym problemem powyżej.

Podsumowując. Bardzo dobra robota, myślę, że nie tylko mnie uprzyjemni to rozgrywkę w wersję History. Dzięki.

ozi_ns
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2020, o 23:58

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: ozi_ns » 23 cze 2020, o 13:23

Na win 10 niestety nie testowałem. rzuć screen bo nie wprowadzałem takich folderów... w katalogu głównym settlersów powinien utworzyć się folder Spolszczenie zawierający backup francuskiego oraz dwa pliki uninstall.log, Spolszczenie-odinstaluj.exe

Spróbuj może odpalić instalator jako administrator.

Jedyna dziwna sytuacja jaką miałem przy testach to gdy odpaliło mi instalacje w trybie piaskownicy avasta. W sensie w trybie izolowanym.



Odpaliłem właśnie na służbowym laptopie z win 10 i wszystko poszło ok. czcionka też się przy instalacji wgrała prawidłowo.

Już wiem.. zrobiłeś rozpakuj... ten instalator wystarczy odpalić normalnie. Sam zlokalizuje ścieżkę do folderu z gra i wprowadzi zmianę w pliku konfiguracji na język francuski

Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2019, o 23:13

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: Gordek » 24 cze 2020, o 08:17

Zgadza się rozpakowałem instalator, ale dopiero po tym jak nie wgrało mi czcionek.
Teraz zainstalowałem ponownie i nadal to dziwne Ł, a nawet zmieniło się na dziwniejsze i do tego popsuło ś. :-)

Screen w załączniku.
Załączniki
The Settlers 3 - History Edition2020-6-24-9-6-10.jpg

ozi_ns
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2020, o 23:58

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: ozi_ns » 24 cze 2020, o 13:47

Czy kiedyś nie bawiłeś się w pliku Documents\TheSettlers3\config.json?

"Font":"MS Sans Serif",

to domyślna nazwa czcionki i taka ma być, to i tak odpowiada tylko część czcionek w menu

pozostałe czcionki gry są związane z plikiem w folderze SND

sprawdź czy plik w folderze SND siedler3_01.dat ma rozmiar 37 kb oryginalny ma ok 157kb

Foto czcionki i rejestru po instalacji przez instalator w złączonym screenie.
Załączniki
czcionka.jpg

Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2019, o 23:13

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: Gordek » 25 cze 2020, o 11:30

Już jest OK. Problem stwarzała inna czcionka o tej samej nazwie, która mi się wgrała, gdy próbowałem rozgryźć pliki w rosyjskiej lokalizacji fanowskiej. Jak ją wyrzuciłem i zainstalowałem ponownie tę Twoją, wszystko działa. Dzięki za pomoc i wsparcie.
Załączniki
The Settlers 3 - History Edition2020-6-25-12-28-16.jpg

ozi_ns
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2020, o 23:58

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: ozi_ns » 25 cze 2020, o 22:01

No to super jeżeli wszystko już działa.
Tak coś podejrzewałem z czcionką dlatego dodałem tego screena.

mikro222
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2018, o 09:42

Re: Settlers 3 History Edition

Postautor: mikro222 » 30 paź 2020, o 22:49

Wie ktoś jak uruchomić settlers3 na pełnym ekranie?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości