[NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Alvo6241
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2020, o 22:41

[NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: Alvo6241 » 7 lip 2020, o 00:17

Witam, chcemy zaprezentować polską wersję gry "Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen", czyli: "Saint Seiya Rycerze Zodiaku - Ostatni Rozdział Złotej Legendy". Jest to gra z 1988r, oparta na Mandze Masamiego Kurumady Saint Seiya oraz anime o tym samym tytule, w Polsce znanym dzięki emisji na kanale RTL7 jako Rycerze Zodiaku (emitowane z polskim lektorem). To druga część przygód Rycerzy z Brązu wydana na konsole Famicom - kontynuacja gry "Saint Seiya - Ougon Densetsu", która niestety ukazała się wyłącznie w Japonii. Niektórzy z Was mogą ją kojarzyć, gdyż trafiła do Polski na naszą ukochaną konsolę Pegasus. Gra przedstawia historię walki w 12 Domach Zodiaku, która przebiega praktycznie identycznie, jak w Anime z kilkoma małymi różnicami zwłaszcza przy końcu gry. Rycerze z Brązu, aby uratować Atenę ugodzoną złotą strzałą, muszą przedrzeć się przez 12 Domów Zodiaku, a następnie przyprowadzić Wielkiego Mistrza przed upływem 12 godzin, inaczej serce Panienki Saori zostanie przebite i wcielenie Ateny pożegna się z życiem. Jest to gra RPG z sekcjami platformowymi skierowana głównie do fanów mangi i anime Saint Seiya, lecz nowi gracze będą równie dobrze się bawić zwłaszcza podczas gry w polską wersję językową.


Przy projekcie pracowały dwie osoby:
Alvo6241 - tłumaczenie, grafika
Killjoypl - hacking, korekta


Wystarczy pobrać łatkę z załącznika i nałożyć ją patcherem na Japoński ROM Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen np. Lunar IPS lub patcherem online z tego linku:
https://www.marcrobledo.com/RomPatcher.js/

Referencyjne sumy oryginalnego japońskiego ROMa (podana strona z patcherem je liczy)
CRC32:
f8d258a3
MD5:
3b0f17c2b6efc928b3d3fe9b1a389680
SHA-1:
f871d9b3dafddcdad5f2acd71044292e5169064e

Mimo iż włożyłem sporo czasu w testowanie spolszczenia, możliwe jest, że coś mi umknęło, więc będziemy wdzięczni za informacje o wyłapanych przez Was błędach lub sugestie dotyczące poprawy tłumaczenia. Życzymy milej gry oraz udanej zabawy podczas powrotu do tej zakurzonej, lecz nostalgicznej historii.

Awatar użytkownika
Alvo6241
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2020, o 22:41

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: Alvo6241 » 22 lis 2020, o 23:33

Najnowsza wersja tłumaczenia.
v0.0.1 - Drobne zmiany w dialogach.
Załączniki
Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie v0.0.1.rar
(16.45 KiB) Pobrany 225 razy

Awatar użytkownika
Zacksu22
Posty: 68
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 02:37

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: Zacksu22 » 8 sty 2021, o 03:50

Tyle lat i w końcu się doczekałem tłumaczenia tej świetnej gry.
Dwa razy na starym terminatorze na ślepo tą grę kiedyś ukończyłem.
Sprawdzę z ciekawości

Awatar użytkownika
Alvo6241
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2020, o 22:41

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: Alvo6241 » 8 sty 2021, o 11:38

Zachęcam do przejścia jej kilkukrotnie, gdyż sporo świątyń da się ukończyć na więcej niż jeden sposób. W zależności od wybranego do walki rycerza lub spełnienia określonych warunków można zobaczyć w grze nowe dialogi, podnieść lub obniżyć wyzwanie podczas walk w świątyniach, zwiedzić opcjonalną sekcję platformową, jak i poznać niewielkie złe zakończenie. Polecam trochę poeksperymentować podczas kolejnych rozgrywek.

Havoc
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2021, o 20:10

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: Havoc » 4 maja 2021, o 21:06

Dla fanów Rycerzy, kompilacja śmiesznych i absurdalnych tekstów z polsko-francuskiej wersji z RTL7
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... HtC_giYuNP

Struś kasztan
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2023, o 08:03

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: Struś kasztan » 10 mar 2023, o 08:21

Więc tak. Co do tłumaczenia, jest bardzo dobre. Praktycznie na poziomie RyuuTsuru. Tylko mam jedno pytanie... Czemu go nie ma na stronie? Albo chociaż na romhacking.net?

Awatar użytkownika
killjoypl
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2014, o 00:20

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: killjoypl » 13 mar 2023, o 23:32

To może na początek: dzięki za pochlebną recenzję! Mimo że temat długo leżał odłogiem, miłe słowa nadal cieszą.

No cóż, pewnie ten wątek na forum przeszedł pod radarem, ot wpis z tłumaczeniem jakich wiele tutaj. Słałem też maila, czy może patcha by się dało dorzucić do biblioteki tłumaczeń z głównej strony, ale do tej pory cisza. Maile z kontaktu pewnie trafiają do /dev/null ;)

W sumie z tego, co kojarzę to nawet zabieraliśmy się, żeby wrzucić to tłumaczenie na romhacking.net, ale czekaliśmy na odzew i pewnie temat umarł. Może to i dobra pora, żeby opublikować to również tam. Dobrze, że inni czuwają, żebyśmy my nie musieli :D

Struś kasztan
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2023, o 08:03

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: Struś kasztan » 15 mar 2023, o 19:27

Czyli rozumiem że, panowie i panie z romhacking.net nie odpisali do dzisiaj? No cóż, można chyba napisać jeszcze raz... chyba

Awatar użytkownika
killjoypl
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2014, o 00:20

Re: [NES] Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen - spolszczenie

Postautor: killjoypl » 16 mar 2023, o 11:04

Nie odpisali Panowie i Panie z gpp, na romhacking wrzuca się rzeczy samemu — przynajmniej z tego, co wiem.
Tak czy siak, jak się już zbierzemy do umieszczenia patcha na romhacking.net, to podrzucimy tutaj link. Nie wiem natomiast, ile to zajmie, bo będzie trzeba przysiąść, porobić screeny i wymyślić mniej, lub bardziej mądry opis. Jednakowoż tryby już ruszyły.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości