[PC] Resident Evil Village

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
hydefromt70s
Posty: 77
Rejestracja: 7 paź 2012, o 22:33

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: hydefromt70s » 7 maja 2021, o 18:49

Kiedy będzie dostępne ?

Tłumacz napisał w pierwszym poście:
Nie jestem w stanie na ten moment dać żadnego planowanego czasu wydania spolszczenia.

Ludzie przecież ta gra dopiero dzisiaj wyszła, a już padają pytania „Kiedy będzie spolszczenie?”. Ech...
Spolszczenie gry, wraz z jej korektą, nie zostanie wykonane w tydzień czy dwa.
Ja rozumiem, że jest teraz duży hype na tę grę, ale wrzućcie trochę na luz, dajcie tłumaczom pracować i czekajcie spokojnie.
Jestem przekonany, że wraz ze znacznym postępem w tłumaczeniu ukaże się stosowna informacja.

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: maron97 » 7 maja 2021, o 19:29

Jeżeli polskie znaki sa to znaczy ze chyba musieli nasz jeżyk olać w ostatniej chwili
Akurat wiele gier bez polskich napisów ma polską czcionkę, nawet taki Life is Strange. Myślicie, że czionka do każdego alfabetu jest zawsze oddzielnie? To, że jest czcionka w ogóle nie świadczy o tym, kiedy Capcom zrezygnował, tylko o tym, że najprawdopodobniej wziął czcionkę z jednej z poprzednich gier Resident Evil. Przecież nie tworzyłby oddzielnej czcionki do każdej gry, a i nie usuwałby teoretycznie niepotrzebnych znaków z niej.

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: cienislaw » 7 maja 2021, o 19:48

co ma piernik do wiatraka? to nie te czasy, że trzeba było wycinać nieużywane znaki w texturze fontów, żeby oszczędzać pamięć. teraz w generatorze wybierasz zakres od do i tyle.
Obrazek

GandalfCzarny
Posty: 54
Rejestracja: 16 cze 2016, o 18:18

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: GandalfCzarny » 8 maja 2021, o 07:52


Kiedy będzie dostępne ?
Nie wiedziałem, że istnieją ludzie którzy umieją pisać, ale nie umieją czytać🤔

RaBo
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2021, o 10:05

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: RaBo » 8 maja 2021, o 10:13

Drobna sugestia z mojej strony. Na Youtubie nowego Residenta ogrywają Corle1 i Kaftann. Co istotne, tłumaczą na bieżąco napisy i wrzucają razem z filmami. Może warto by było zapytać czy nie byliby chętni do współpracy?

PaZZi
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2021, o 16:12

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: PaZZi » 8 maja 2021, o 11:24

Taki kaftan czy corle już w większości odcinków nagrali i w większości napisy do filmów są pl, są strony gdzie można takie napisy wyciągnąć z filmu i zapisać w txt. Ja bym chętnie pomógł gdybym wiedział jakiego programu używacie do spolszczeń i w jakich plikach grzebiecie, aby wyciągnąć angielskie napisy, menu itp. Ale zapewne nie napiszecie, znajac ludzi.

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: maron97 » 8 maja 2021, o 11:44

Drobna sugestia z mojej strony. Na Youtubie nowego Residenta ogrywają Corle1 i Kaftann. Co istotne, tłumaczą na bieżąco napisy i wrzucają razem z filmami. Może warto by było zapytać czy nie byliby chętni do współpracy?
Zrobiłem tak w przypadku Resident Evil 0, nie otrzymałem odpowiedzi przez dwa miesiące i wątpię, że otrzymam... Nie polecam, bo Cię zignorują najprawdopodobniej.

PaZZi
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2021, o 16:12

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: PaZZi » 8 maja 2021, o 13:05

Drobna sugestia z mojej strony. Na Youtubie nowego Residenta ogrywają Corle1 i Kaftann. Co istotne, tłumaczą na bieżąco napisy i wrzucają razem z filmami. Może warto by było zapytać czy nie byliby chętni do współpracy?
Zrobiłem tak w przypadku Resident Evil 0, nie otrzymałem odpowiedzi przez dwa miesiące i wątpię, że otrzymam... Nie polecam, bo Cię zignorują najprawdopodobniej.
Coś Ty zapomnij ze Tobie odpiszą.

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: maron97 » 8 maja 2021, o 13:24

@PaZZi tylko wzięcie napisów bez ich zgody nie jest w pełni legalne, a nie mam zamiaru ryzykować, że będą mówić na tych swoich streamach, że ich okradłem z napisów 😛 Nie, żeby mi na tym zależało, tylko po co mam jeszcze ponosić konsekwencje tego, że chciałem zrobić coś dobrego. Na szczęście re0 nie jest tak duży jak nowe gry Capcomu i nie będzie trudno go przetłumaczyć. Poza tym nie wiadomo, jaka jest jakość ich tłumaczenia, więc i tak trzeba by było sprawdzać każde zdanie, jeśli autorowi spolszczenia zależy na jakości tłumaczenia.

predator20b
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:07

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: predator20b » 8 maja 2021, o 14:23

maron97 robisz spolszczenie do Resident evil 0? to by była cudowan wiadomość :) a do resident evil remake tezz? :D


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości