[PC] Celeste

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
ValthemarPL
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:35

[PC] Celeste

Postautor: ValthemarPL » 30 lis 2021, o 00:46

Obrazek

Spolszczenie do gry Celeste. Przygotowane i testowane na grze w wersji 1.4.0 z Epic Games Store. Tłumaczenie obejmuje cały tekst. Pobrany plik należy zainstalować w głównym katalogu gry. Jeśli język nie zmieni się automatycznie, to trzeba ustawić go w opcjach.

Obrazek

Zrzuty ekranu.
Obrazek
Obrazek
Załączniki
Celeste PL.zip
(104.77 KiB) Pobrany 279 razy

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Celeste

Postautor: blackwaterpark » 2 gru 2021, o 02:26

Podziękowania. 👍
Gra jest zacna i ambitna - z ''drugim dnem'', choć mega-trudna.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że spolszczenie łatwo do niej jest zrobić - ale to pozory: jak zobaczyłem plik tekstowy z masą tekstu, to szczęka mi opadła.

PS. Prośba do Autora: czy nie spróbowałbyś przetłumaczyć ''Shovel Knight''?

PS2. Wersja Steam również działa. 👍 (za pomocą Total Commander wydłubałem z Celeste PL.exe pliki ''Polish.txt'' oraz ''polish.png'', a następnie skopiowałem te dwa pliki do odpowiednich podkatalogów: gra samoczynnie uruchomiła się po polsku, bez żadnych problemów). Rewelacja. 👍

stach122
Posty: 142
Rejestracja: 22 sty 2018, o 01:00

Re: [PC] Celeste

Postautor: stach122 » 2 gru 2021, o 18:00

Dzięki, teraz moze gierke ogarnę szybciej.

ValthemarPL
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:35

Re: [PC] Celeste

Postautor: ValthemarPL » 2 gru 2021, o 22:44

Jaki był powód użycia Total Commandera? W wersji ze steama jest inny układ folderów i instalator nie działał poprawnie?

Shovel Knight niestety nie posiadam, jednak jeśli przesłałbyś mi pliki z tekstem, to mógłbym zobaczyć co da się zrobić. Gra jest zbudowana na autorskim silniku i możliwe, że trzeba by napisać dedykowane narzędzia.

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Celeste

Postautor: blackwaterpark » 2 gru 2021, o 23:09

Zawszę wolę wszystko sam podmieniać, jeśli tylko istnieje taka możliwość (a tu wiedziałem, że nie ma żadnych komplikacji, bo twórcy gry ''Celeste'' sami zachęcali do translacji i wytłumaczyli, co i jak należy zrobić).
Świetnie Ci wyszło to spolszczenie - gra ma teraz pełnię klimatu!
Może byś podesłał twórcom te spolszczenie, a oni uwzględnili by je w kolejnej aktualizacji?

PS. Nie mam pojęcia, jak należy wypakować te pliki z gry ''Shovel Knight'', niestety... Niemniej zachęcam do zainteresowania się tym tytułem - świetna rozrywka.

ValthemarPL
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:35

Re: [PC] Celeste

Postautor: ValthemarPL » 3 gru 2021, o 00:05

Do oficjalnej wersji nie dodadzą, bo nie mają możliwości weryfikacji (pisali tak w odniesieniu do węgierskiego tłumaczenia), jednak mogą dodać link w przypiętym temacie na steamie (pisałem do nich w tej sprawie, na razie brak odpowiedzi).

PS.
Czy pliki w obecnej wersji Shovel Knight wyglądają podobnie?
https://i.redd.it/y5zyqlq1qoj61.png
Jeśli tak, to wydaje się, że plik loctext_eng.pak powinien zawierać tekst.

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Celeste

Postautor: blackwaterpark » 3 gru 2021, o 00:45

Dokładnie tak. 👍
Oprócz loctext_eng.pak są pliki z innymi wersjami językowymi. Niestety: kompresor jest mi nieznany: Total Commander nie radzi sobie z tym packerem (spróbowałem też użyć programu UniExtract v2.0.0 RC 3, ale bez powodzenia).

ValthemarPL
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:35

Re: [PC] Celeste

Postautor: ValthemarPL » 4 gru 2021, o 08:52

Mógłbyś przesłać mi ten plik, spróbuję przejrzeć go hexem i paroma innymi programami. Znalazłem też dedykowane narzędzie, które powinno rozpakować to archiwum.

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Celeste

Postautor: blackwaterpark » 4 gru 2021, o 13:59

Wrzuciłem wszystkie pliki językowe, bo zajmują niewiele (plus suma kontrolna dla bezpieczeństwa) - sprawdź Prywatne Wiadomości.

ValthemarPL
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:35

Re: [PC] Celeste

Postautor: ValthemarPL » 5 gru 2021, o 20:15

Pliki nie są skompresowane, napisałem narzędzia, umożliwiające zmianę tekstu i generujące nowy plik. Załączam plik testowy ze zmienionym tekstem w menu (polskie znaki). Poniżej statystyki z omegi. Tekstu jest ok. 5 razy więcej niż w Celeste, dla mnie to trochę za dużo, więc na razie nie będę się zajmował tym projektem. Jeśli byłby ktoś chętny, to mogę ewentualnie pomóc od strony technicznej.
Obrazek
Załączniki
loctext_eng.zip
(401.33 KiB) Pobrany 71 razy


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości