[Wii] Donkey Kong Jungle Beat

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

[Wii] Donkey Kong Jungle Beat

Postautor: maximo » 12 gru 2022, o 18:04

Witam.

Jest to kolejne spolszczenie gry mojego autorstwa na konsolę Nintendo Wii - "Donkey Kong Jungle Beat".
Gra jest typową platformówką 2D, w której głównym bohaterem jest tytułowy Donkey Kong.
Jest to dość stare spolszczenie, które latami zalegało w szafie. Spolszczenie potraktowałem trochę pół żartem, pół serio i nie wszystko dało radę przetłumaczyć tak więc nie miejcie jakichś wygórowanych oczekiwań. Spolszczenie nie obejmuje przetłumaczonej tekstury "You Got A Crest!" na ekranie 'Podsumowania'. Jeśli chodzi o tłumaczenie, to korzystałem z narzędzi do edycji czcionek brfnt, a ponieważ nie ma edytora do tej gry,
to posiłkowałem się hexedytorem oraz edytorem tekstu z gry Mario Kart, który nie obsługuje całej listy dialogowej.

Screeny:
Spoiler!
Obrazek
Łatkę spolszczającą należy nałożyć na europejską wersję gry:
Donkey Kong Jungle Beat (Europe, Australia) (En,Fr,De,Es,It).Iso
ID gry: R49P01/Region PAL.

Patch polonizujący należy nałożyć wyłącznie na "Iso" gry. Pod żadnym pozorem nie nakładać łatki na "wbs" czy "nkit",
bo nie zadziała! Wersję "wbs" można w łatwy sposób wypakować do formatu "Iso" programem "WiiBackupManager_Build78"
Polecam program "WiiBackupManager_Build78" do instalowania gier na dysk twardy/klucz usb oraz konwersji "wbs" do "iso".
W programie wystarczy kliknąc na transfer, by skonwertować obraz gry.

Link - https://archive.org/download/wii-backup ... -78_202107

Spolszczenie jest w postaci patcha ponieważ pliki zamienne mogą (w pewnym sensie) naruszać prawa autorskie;)
Patch zajmuje raptem 6.26mb. [wersja 1.0]
Załączniki
DK-Wii (pl).rar
(5.42 MiB) Pobrany 44 razy

Playmoth
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2023, o 12:23

Re: [Wii] Donkey Kong Jungle Beat

Postautor: Playmoth » 17 cze 2023, o 12:29

po nałożeniu łatki w programie pdf-o matic wywala błąd. Kopię gry dobrałem wg wskazówek (format *iso). Jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Donkey Kong Jungle Beat

Postautor: maximo » 18 cze 2023, o 03:17

po nałożeniu łatki w programie pdf-o matic wywala błąd. Kopię gry dobrałem wg wskazówek (format *iso). Jakieś propozycje?
Jeśłi wywala błąd oznacza to, że wersja gry jest niezgodna. Poza tym tego redumpu z RF już nie ma. Dlatego stworzyłem nowy patch pod wersję "Vimm's Lair". Na konsoli jeszcze nie sprawdzałem ale powinna działać. Jeśli na Wii nie zadziała to mozna pisać na pw/private. Tej jednej gry niestety nie posiadam w wersji pudełkowej ponieważ kiedyś ją sprzedałem w wersji niemieckiej.

Playmoth
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2023, o 12:23

Re: [Wii] Donkey Kong Jungle Beat

Postautor: Playmoth » 18 cze 2023, o 21:51

działa dzięki piękne ;)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości