The Cave - po polsku?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
rogskoks
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:16

The Cave - po polsku?

Postautor: rogskoks » 28 sty 2013, o 00:36

Obrazek
Witam Wszystkich.
Pewnie większość z was wie, że parę dni temu wyszła świetna gra przygodowo-logiczna, stylizowana na grę platformową stworzoną przez Tima Schafera i Rona Gilberta, legendarnych twórców dwóch pierwszych części Monkey Island. Patrząc w plikach językowych można ustawić sobie ponad 8 języków ręcznie, jednak na polski już nie jest tak łatwo. Gra sama w sobie jest świetna, ma niesamowity klimat i fantastyczny humor, jednak, mało kto pojmuje język angielski w stopniu zaawansowanym. I tu moje małe pytanko: Czy bylibyście zainteresowani, aby tą grę przetłumaczyć na język polski? Dialogów i samych napisów aż tak dużo nie ma.
Dla niewtajemniczonych podam link o jaką grę mi konkretnie chodzi:
Link --> http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18440

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: The Cave - po polsku?

Postautor: ikskoks » 28 sty 2013, o 20:04

jednak na polski już nie jest tak łatwo.
I tu się pojawia moje pytanko. Wiesz jak wyglądają kwestie techniczne?
Może i ktoś byłby chętny, bo gra wydaje się całkiem niezła.

Awatar użytkownika
rogskoks
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:16

Re: The Cave - po polsku?

Postautor: rogskoks » 28 sty 2013, o 22:49

Za bardzo nie umiem określić punktu odniesienia gdzie mogą być pliki odpowiedzialne za tekst, ale wiem, że jest w folderze Config plik "Language" i gdy go otworze programem to pojawia mi się napisanie słowo: language =enUs i mogę ustawić zamiast enUS inny język, ale na pl już nie daje rady. Nie znam się na tym aż tak bardzo. To jest tylko propozycja dla kogoś, kto by się mógł tym zainteresować, zobaczyć o co chodzi.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: The Cave - po polsku?

Postautor: ikskoks » 29 sty 2013, o 18:05

Przyjrzałem się bliżej tej grze. Powiem ci, że jak dla mnie to cudo ^^
Technikalia chyba można rozgryźć. W najbliższym czasie sprawdzę to dokładniej, a jak dobrze pójdzie, to może zacznę się przymierzać do tłumaczenia tej gry w przyszłości. ;p

Awatar użytkownika
rogskoks
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:16

Re: The Cave - po polsku?

Postautor: rogskoks » 29 sty 2013, o 20:47

Czyli mamy już jakiś plus ^^
Jeżeli były by chęci i możliwości to można się wziąć za pracę:) Bo jak wspominałem wcześniej, dość spora liczba ludzi interesuje się, czy ta dana gra będzie po polsku czy nie. Wystarczy wejść chociażby na "Encyklopedię Grową" i już można szukać chętnych.


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości