Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulator.

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
matban94
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2013, o 21:50

Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulator.

Postautor: matban94 » 30 mar 2013, o 21:55

Trzy gry z serii geopolitical simulator i żadna z polskim tłumaczeniem. Bardzo zaciekawiła mnie sama gra, gdyż nasze państwo jest jakie jest a grając w tą grę mamy szanse wcielić się w osobę rządzącą każdym państwem na świecie. Studio eversim rozwija co jakiś czas grę, ale choć to studio francuskie tworzą ją tylko w języku angielskim. Prosiłbym aby ktoś zaciekawił się tym tematem i spróbował zrobić spolszczenie ostatniej wersji gry
Masters of the world: geopolitical simulator 3.

Pozdrawiam, matban94

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: ikskoks » 30 mar 2013, o 22:32

Wątpię, żeby ktoś był zainteresowany tłumaczeniem, gdyż gry w tym stylu cieszą się raczej małą popularnością (no może poza symulatorem koparki, który o dziwo bije rekordy zainteresowania), ale jeśli pojawi się taka osoba, to na pewno wesprę ją z całych sił. ;p

matban94
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2013, o 21:50

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: matban94 » 30 mar 2013, o 22:40

wiem że popularność tych gier jest znikoma , ale wina za to ( moim zdaniem ) pada na producentów. Simcity i XL CItes to tylko serie w stylu zbuduj to sam, a tu trzeba być odpowiedzialnym za cały kraj, nie klikasz głupio tam gdzie popadnie tylko trzeba pomyśleć a takie gry według producentów się nie sprzedają,a ja sam np. bym kupił.


Sam też mogę pomóc w miarę potrzeb.

korab
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2013, o 10:40

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: korab » 31 mar 2013, o 10:43

Mógłbym to przetłumaczyć z największą przyjemnością jakby ktoś powiedział jak to zrobić od strony technicznej.
Edit: Szczególnie czym i jak to wypakować - to mnie przerasta.
Jak ktoś mi w tym pomoże obiecuje również gameplaya :P
Korab

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: ikskoks » 31 mar 2013, o 17:01

jakby ktoś powiedział jak to zrobić od strony technicznej.
Kwestie technicznie wyglądają nieciekawie, gdyż nie ma ogólnodostępnych narzędzi do wypakowania archiwów .gp, jednak Twój post mnie na tyle "wzruszył", że poprosiłem o pomoc na xentax i może coś z tego będzie. ^^

Jakby co dam znać w tym temacie :)

korab
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2013, o 10:40

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: korab » 31 mar 2013, o 17:22

Super, z uwagą będę obserwował.
Korab

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: ikskoks » 2 kwie 2013, o 23:34

Super, z uwagą będę obserwował.
Wieści z frontu: Na xentaksie jeden z użytkowników rozpracowuje pliki i nawet dobrze mu idzie ^^
Na razie nie ma jeszcze żadnych programów/skryptów, ale zmierzamy w dobrym kierunku ;p

-- 4 kwi 2013, o 23:21 --

Proponuję śledzić temat na bieżąco http://forum.xentax.com/viewtopic.php?f ... 578#p84578

Coraz bardziej się "rozmowa" rozwija ;p

korab
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2013, o 10:40

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: korab » 6 kwie 2013, o 01:28

Z tego co zrozumiałem to dyskusja tyczy się plików graficznych znajdujących się w tychże plikach...może jednak ktoś najdzie miejsce tekstu jako takiego :P
Korab

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: ikskoks » 6 kwie 2013, o 08:57

Ogólnie byłem pewien, że teksty znajdują się w jednym z archiwów .gp z gry. Wysłałem nawet maila do autorów gry z pytaniem o te teksty i dostałem taką odpowiedź:
The texts are already compiled directly into the game (each language is a specific version).
There is no special file for language...

Best regards
Eversim support
W każdym razie powinieneś użyć skryptu quick bms, który jest podany w tym temacie na xentax i zobaczyć czy w którymś archiwum jest ukryty tekst. Zrobiłbym to sam, ale tych archiwów .gp jest grubo ponad 400 plików i po prostu mi się nie chce ;)

Jak trafisz na jakieś grafiki w formacie .dat to możesz je otworzyć za pomocą programu TextureFinder. Jednak podobno skrypt rozpakowuje także zwykłe obrazki .jpg i nie powinno z tym być większego problemu.

lolqq123
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2013, o 13:51

Re: Propozycja spolszczenia gry z serii geopolitical simulat

Postautor: lolqq123 » 25 paź 2013, o 14:02

I jak z tym spolszczeniem? Sam z chęcią pograłbym po polsku w tą grę...

Mój kolega ma ją po polsku i ściągał pliki z jakiegoś forum, niestety wyjechał i nie wiem z jakiego...


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości