[PC] Fable Anniversary

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
nafalem
Posty: 10
Rejestracja: 1 sie 2014, o 20:43

[PC] Fable Anniversary

Postautor: nafalem » 15 wrz 2014, o 21:59

Czołem!

Wiadomo może czy jakaś grupa ma w planach zabranie się za spolszczenie fable ?
Albo chociaż za konwersję spolszczenia z oryginału do anniversary ?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: Norek » 15 wrz 2014, o 22:01

My nie zajmujemy się przenoszeniem już istniejących, oficjalnych spolszczeń, dlatego raczej takie spolszczenie nie powstanie.
Z kolei tworzenie go od nowa, skoro (jak wyżej) istnieje oficjalne spolszczenie do każdej części (mimo że w wersji, o którą pytasz, go nie wykorzystano), nie ma sensu.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

MMAciek
Posty: 37
Rejestracja: 23 sty 2015, o 18:00

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: MMAciek » 8 wrz 2015, o 09:24

My nie zajmujemy się przenoszeniem już istniejących, oficjalnych spolszczeń, dlatego raczej takie spolszczenie nie powstanie.
Z kolei tworzenie go od nowa, skoro (jak wyżej) istnieje oficjalne spolszczenie do każdej części (mimo że w wersji, o którą pytasz, go nie wykorzystano), nie ma sensu.
Czyli w takim razie uwazasz, że nie ma sensu w ogole grać w tę gre, albo jest sens grać po angielsku gdy sie go nie zna?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: Norek » 8 wrz 2015, o 09:31

Ja tylko napisałem, dlaczego niemal na pewno żadna z szanujących się grup nie wyda takiego spolszczenia - bo to nie nasza praca. Nikt nie będzie korzystał z pracy oficjalnych tłumaczy i publikował tego w sieci.

Resztę sobie dopisałeś : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

MMAciek
Posty: 37
Rejestracja: 23 sty 2015, o 18:00

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: MMAciek » 8 wrz 2015, o 09:52

Ja tylko napisałem, dlaczego niemal na pewno żadna z szanujących się grup nie wyda takiego spolszczenia - bo to nie nasza praca. Nikt nie będzie korzystał z pracy oficjalnych tłumaczy i publikował tego w sieci.

Resztę sobie dopisałeś : )
Ale napisales także, ze nie zamierzacie tego spolszczyc poniewaz poprzednia gra zostala spolszczona. Co z tego, skoro to dwie rozne gry? Co mi da to, ze poprzednia gra zostala spolszczona skoro w TĘ grę nie mogę pograć po Polsku? Czyli wnioskując dalej uważasz, że bez sensu jest w ogole w nią grać albo sens jest jedynie po Polsku.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: Norek » 8 wrz 2015, o 09:56

Naprawdę nie wiem, dlaczego piszesz do mnie w taki sposób i przypisujesz mi słowa, które nie są moim autorstwem.
Z kolei tworzenie go od nowa, skoro (jak wyżej) istnieje oficjalne spolszczenie do każdej części (mimo że w wersji, o którą pytasz, go nie wykorzystano), nie ma sensu.
Napisałem, że tworzenie spolszczenia nie ma sensu - tworzenie go byłoby sprzeczne z ideologią, jaka przyświeca naszej pracy.

Zachęcam do grania w nią w oryginale, jest sens grać także bez polskiej wersji - zadowolony?
Chyba że nie znasz angielskiego, to wtedy faktycznie nie ma to sensu.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

MMAciek
Posty: 37
Rejestracja: 23 sty 2015, o 18:00

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: MMAciek » 8 wrz 2015, o 10:03

Zachęcam do grania w nią w oryginale, jest sens grać także bez polskiej wersji - zadowolony?
Chyba że nie znasz angielskiego, to wtedy faktycznie nie ma to sensu.
Pozostaje nadzieja w grupach z playloc.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: Norek » 8 wrz 2015, o 10:08

Chyba się nie zrozumieliśmy - wydanie spolszczenia, które wykorzystuje oficjalną pracę chyba nie jest do końca spoko i - jak przypuszczam - nikt się tym nie zajmie. Przynajmniej nikt szanujący się.
Nie jest to nasza złośliwość, tylko takie panują tu zasady.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

MMAciek
Posty: 37
Rejestracja: 23 sty 2015, o 18:00

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: MMAciek » 10 wrz 2015, o 21:04

Wiec może ktoś dostosuje tamto spolszczenie do tej wersji. Lub od nowa spolonizuje, w tym wlasnie mialem na mysli ,,Nadzieja w PlayLoc".

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Fable Anniversary

Postautor: Norek » 11 wrz 2015, o 18:55

Widzę, że gadam jak do ściany - to nie jest przyjęta praktyka na scenie, żeby wykorzystywać w ten sposób istniejące tłumaczenia.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości