Blacksad: Under the Skin [Spolszczenie]

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
SzakulFirsty
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2018, o 16:07

Blacksad: Under the Skin [Spolszczenie]

Postautor: SzakulFirsty » 14 maja 2021, o 15:43

Ohayo!
Założyłem ten temat ponieważ nie znalazłem nigdzie na grajpopolsku informacji dotyczących gry Blacksad Under the Skin. Nie wiem czym kierują się tłumacze tej społeczności wybierając jaką grą się zajmują, ale chciałem zapytać o plany dotyczące Blacksada. To gra przygodówka Pendulo Studios typu point-and-click, zarówno swoją oprawą graficzną jak i mechaniką mocno przypominająca produkcje sławnego Telltale Games. Blacksad to gra wręcz legendarna ponieważ opowiadająca historię antropomorficznego czarnego kota, bohatera komiksowej serii Blacksad - Jej twórcami są iberyjscy artyści Juan Diaz Canales i Juanjo Guarnido, którzy powołali do życia swojego bohatera w 2000 roku w paryskim wydawnictwie Dargaud. Zapoznałem się z komiksami i Blacksad jest fenomenalnie napisany. Klimatem dorównuje ikonicznemu Sherlockowi Holmesowi. Gra jest zdecydowanie tytułem, który zasługuje na ukazanie się w polskiej wersji językowej. Zarówno dla tłumaczy jak i potem całej społeczności byłaby to niezapomniana przygoda bo gra jest fantastyczna. Wiem, że na konsolę nie da się wgrać spolszczenia dlatego bardzo długo zwlekałem z zakupem Blacksada licząc, że pojawi się polonizacja, a wtedy kupię wersję PC. Czy są jakieś plany, albo zamiar przyjrzeć się tej produkcji?
Pozdrawiam.

FateSick
Posty: 31
Rejestracja: 8 maja 2017, o 22:09

Re: Blacksad: Under the Skin [Spolszczenie]

Postautor: FateSick » 14 maja 2021, o 15:48

Skoro nikt się za to jeszcze nie zabrał (ponad półtora roku po premierze), to znaczy, że nikogo (z tłumaczy) ta gra jakoś specjalnie nie interesuje i raczej się za to już nie weźmie. Zawsze jednak możesz sam stworzyć spolszczenie i podzielić się nim z innymi.

SzakulFirsty
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2018, o 16:07

Re: Blacksad: Under the Skin [Spolszczenie]

Postautor: SzakulFirsty » 14 maja 2021, o 20:31

Cóż, niestety nie potrafię. Gdybym umiał tworzyć spolszczenia to zapewne zrobiłbym polonizację do niejednego tytułu, który na nią zasługuje, a wciąż jej nie otrzymał.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Blacksad: Under the Skin [Spolszczenie]

Postautor: mziab » 14 maja 2021, o 21:20

Ponieważ nie jest to faktyczny projekt, przeniosłem temat do bardziej odpowiedniego działu.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: Blacksad: Under the Skin [Spolszczenie]

Postautor: maron97 » 15 maja 2021, o 20:41

Skoro nikt się za to jeszcze nie zabrał (ponad półtora roku po premierze), to znaczy, że nikogo (z tłumaczy) ta gra jakoś specjalnie nie interesuje i raczej się za to już nie weźmie. Zawsze jednak możesz sam stworzyć spolszczenie i podzielić się nim z innymi.
Niekoniecznie, może po prostu za dużo jest gier przy zbyt małej liczbie chętnych osób do tłumaczenia? Trudno jest przetłumaczyć normalniej wielkości nawet grę indie w pojedynkę.
Cóż, niestety nie potrafię. Gdybym umiał tworzyć spolszczenia to zapewne zrobiłbym polonizację do niejednego tytułu, który na nią zasługuje, a wciąż jej nie otrzymał.
Z czego wynika trudność?


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości