Rozszerzenie *.pak

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Macashi
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2013, o 22:27

Rozszerzenie *.pak

Postautor: Macashi » 20 lip 2013, o 11:55

Cześć,
Jestem nowy na forum, a jak każdy tutaj chciałbym się zabrać za tłumaczenie gier. Ale do rzeczy. Na moim celowniku znalazła się gra TERA. Po przeszukaniu wszystkich plików gry doszukałem się w folderze "locales" pliku "en-US.pak". Wydaję mi się, że to to czego szukam. Poszukałem na internecie programów do otworzenia tego rozszerzenia. Znalazłem ALLzip i Dragon UNPACKER 5. Niestety żaden nie chce mi go otworzyć. Pomożecie?
Załączniki
en-US.rar
(Musiałem spakować)
(1.28 KiB) Pobrany 149 razy

Awatar użytkownika
Colek
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2010, o 12:37
Grupa: Colek-Team
Kontakt:

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: Colek » 20 lip 2013, o 12:02

Możesz zapytać gościa, który tłumaczył TERA Korean, ale raczej nie używa już twittera.

https://twitter.com/mkisods

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: ikskoks » 21 lip 2013, o 00:07

A czy ta gra ma pliki z rozszerzeniem *.DAT?

Macashi
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2013, o 22:27

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: Macashi » 21 lip 2013, o 09:41

Plików z rozszerzeniem .*dat jest 6. Mianowicie unis.dat (co nie jest mi potrzebne) oraz w folderze S1Data 5 plików:
- CommonResources.dat
- DataCenter_Final_EUR.dat
- DataCenter_Final_FRA.dat (każdy z tych trzech plików zajmuje 27MB)
- DataCenter_Final_GER.dat
- DownloadedResources.dat
Reszta to pliki *.u , .*upk , *.gmp , *.gpk , *.bin. Przy okazji, jak otwieram notatnikiem to są różne dziwne znaki. Czy się pomyliłem i to w pliku DataCenter_Final_EUR.dat jest to, czego potrzebuje?

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: ikskoks » 21 lip 2013, o 22:41

Czy się pomyliłem i to w pliku DataCenter_Final_EUR.dat jest to, czego potrzebuje?
Tak. W pliku DataCenter_Final_EUR.dat jest wszystko czego potrzebujesz ^^
Tutaj masz opis użycia narzędzia, które ci się przyda http://forum.xentax.com/viewtopic.php?f=32&t=8954

Z tego co czytałem zabawa może się także skończyć na edycji w hex edytorze ;p

Dodaję program do załącznika tak na wszelki wypadek.

Być może jest więcej programów do tej gry na progamercity.net, ale jeszcze nie mam tam aktywnego konta i nic nie zdziałam :p
Załączniki
tdcdec_b5.rar
(137.29 KiB) Pobrany 165 razy

Macashi
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2013, o 22:27

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: Macashi » 22 lip 2013, o 09:08

ikskoks bardzo ci dziękuję za to, że mi pomagasz. Szkoda, że dopiero późnym wieczorem jesteś. Pobrałeś plik z xentaxa tak? Mi nie wyświetlają się obrazy, wnioskuje, że po prostu ImageShack jest zdjął po jakimś czasie. Według tego postu w wierszu polecenia trzeba wpisać:
TDCDec -fr_eu "d:\TERA\Client\S1Game\S1Data\DataCenter_Final_EUR.dat"
I ja tak wpisałem, jednak kochany Windows uważa, że "TDCDec" nie jest rozpoznawalny jako polecenie. Tu jest screen tego francuza, która coś tam pisał na forum:
http://www.hostingpics.net/viewer.php?i ... Screen.png
U niego jak widać wszystko jest w porządku. I teraz nie wiem czy to coś z systemem jest nie tak? Po pierwsze "TDCec.exe" odpala mi się i znika, ale to chyba bez znaczenia bo TDCDec.bin działa poprawnie (czyli instrukcja). Jednak ani kiedy obydwa pliki znajdują się w folderze z grą ani kiedy są w folderze z kopią plików językowych, Windows nie rozumie polecenia TDCDec. Mógłbyś spróbować wpisać "TDCDec -fr_eu" na konsoli i sprawdzić czy Windows czyta polecenie? Jeśli potrzebujesz mogę ci przesłać plik DataCenter_Final_EUR.dat.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: ikskoks » 22 lip 2013, o 10:11

Wypakuj pliki z paczki z mojego załącznika na pulpit lub na dysk C. Potem w wyszukiwarce windowsa wpisz "cmd" i uruchom (lub bezpośrednio przejdź do pliku C:\Windows\system32\cmd.exe). Następnie przeciągnij plik TDCDec.exe do okienka cmd i dopisz brakujące parametry. To powinno wyglądać mniej więcej tak:

C:\Users\ikskoks>C:\Users\ikskoks\Desktop\TDCDec.exe -fr_eu "d:\TERA\Client\S1Game\S1Data\DataCenter_Final_EUR.dat"

A wczoraj byłem na forum późno, bo miałem dość zabiegany dzień. ;D

Macashi
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2013, o 22:27

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: Macashi » 22 lip 2013, o 12:02

Nie wpadłbym na to gdyby nie ty. Wielkie dzięki. Decrypter się włączył, ale nie może odszyfrować. Myślę, że to przez to, że od 2012 wyszło parę nowych patchy :D Na progamercity jest wersja 0.07. Ta z xentaxa to 0.05
http://www.progamercity.net/game-files/ ... build.html
Muszę poczekać z aktywacją konta tak jak ty. Jeżeli tamta nie zadziała to już nie mam pomysłu (a może zadziałać, bo zostało zaktualizowane w lutym tego roku). Masz może jakiś pomysł awaryjny oprócz napisania własnego decryptera?

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: ikskoks » 22 lip 2013, o 12:48

W sumie nie ma żadnych lepszych opcji na chwilę obecną ;D

Poczekajmy trochę. Niedługo powinni aktywować te konta. Warto też rzucić okiem na to http://www.progamercity.net/game-files/ ... -tool.html
Może się przydać ^^

-- 24 lip 2013, o 16:28 --

Aktywowali mi dzisiaj konto. Oto obiecane narzędzia:
Załączniki
Tera DB Decoding Tool.rar
(163.34 KiB) Pobrany 158 razy
TDCDec_0.07.zip
(139.89 KiB) Pobrany 154 razy

Macashi
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2013, o 22:27

Re: Rozszerzenie *.pak

Postautor: Macashi » 24 lip 2013, o 20:31

Mi jeszcze nie aktywowali. No niestety, ale nie działa :/ Może się uda jakoś tego gościa przekonać, żeby jeszcze raz zaktualizował, albo chociaż zdradził sekret swój i podał kod programu, żebym ja mógł zaktualizować.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości