Origin

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Origin

Postautor: Serech Sken » 21 lut 2012, o 14:24

Zamierzam kupić Mass Effect 3 i nurtuje mnie pewna sprawa Mam kilka pytań odnośnie Origina i kontrowersji wokół jego platformy, a w internecie krąży tyle opnii, że nie wiem już w co wierzyć, a najlepiej pytać kogoś kto ma go w swoim kompie.

1. Czy Origin to naprawdę program szpiegujący?
2. Czy naprawdę ma on możliwość skanowania i przesyłu informacji do EA i usunięcia plików, które uzna za "pirackie"?
3. Jeśli może przeskanować i przesyłać informacje, to jakiego typu - tu moglibyście mi wymienić mniej więcej jakie?
4. Czy istnieje możliwość blokowania takiego przesyłu?
5. Jak wygląda to ze strony prawa polskiego?
6. Czy jest to płatna platforma?

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Origin

Postautor: Manuel Czaszka » 21 lut 2012, o 16:13

4. Czy istnieje możliwość blokowania takiego przesyłu?
Zawsze można wrzucić w reguły firewalla. O ile połączenie tej aplikacji z Siecią nie jest wymagane do startu gry - zablokujesz przesył wszelkich danych
6. Czy jest to płatna platforma?
Posiadanie tam konta jest darmowe, nie wiem jak inne usługi.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: Origin

Postautor: Serech Sken » 21 lut 2012, o 21:29

Zawsze można wrzucić w reguły firewalla. O ile połączenie tej aplikacji z Siecią nie jest wymagane do startu gry - zablokujesz przesył wszelkich danych
O ile wiem Mass Effect 3 demo i pełna mają mięć właśnie takie wymagania (jednorazowa aktywacja). Chciałbym też zapytać czy jest mozliwe włączenie profilu offline w demie Mass Effecta 3 jak w przypadku Batmana Arkham Asylm i jego Game For Windows Live.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Origin

Postautor: Manuel Czaszka » 21 lut 2012, o 21:36

Czy Ty nie próbujesz w okrężny sposób zapytać o to, czy jesteś bezpieczny piracąc gry korzystające z Origin (i ew. jak to zrobić)? Jeśli tak, to daj sobie spokój - temat zostanie zablokowany, gdyż według zasad forum nie rozmawiamy tu o warezie.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: Origin

Postautor: Serech Sken » 21 lut 2012, o 21:40

Nic z tych rzeczy mam tu na myśli moją prywatność, bo podobno ten program szpieguje i przesyła firmom partnerskim Ea co kto ma na komputerze oraz dane bez zgody i wiedzy użytkownika, dlatego chcę się dowiedzieć jak najwięcej o tym programie, bo nie lubie chamstwa i łamania prawa do prywatności.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Origin

Postautor: Manuel Czaszka » 21 lut 2012, o 21:49

Myślę, że powinieneś zacząć od przeczytania regulaminu i zasad korzystania z usługi. Sądzę, że to może sporo wyjaśnić.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: Origin

Postautor: Serech Sken » 21 lut 2012, o 21:57

Taka ingerencja nadal mi sie nie podoba


http://g4g.pl/zmiana-regulaminu-origin-ale-nie-do-konca

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Origin

Postautor: Manuel Czaszka » 21 lut 2012, o 22:00

Źródło, które podajesz powołuje się na zapis w umowie licencyjnej - przeczytaj ją i zastanów się, czy jest dla Ciebie do zaakceptowania. Jeśli nie, korzystaj z konta offline (chyba, że chcesz grać w sieciówki), a Origin wrzuć do reguł firewalla, by miec pewność, że niczego nie wynosi.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: Origin

Postautor: ffgriever » 24 lut 2012, o 11:04

W pewnym sensie tak. Jest to program szpiegujący. Sprawdza system operacyjny, zapisuje numery ip, zbiera informacje o grach wydanych przez EA, użytych kluczach, zainstalowanych dodatkach, sprawdza ich prawidłowość oraz prawidłowość samych instalacji (wykrywa cracki i inne takie). Zdaje się, że odnośnie starych gier nic sobie z tego nie robi (poza wysłaniem samej informacji). Obecnie w licencji nie ma już wpisu o usuwaniu plików.

Przesyłane dane są anonimowe lub anonimizowane (twój numer ip to nie dane osobowe, więc problemu nie ma - oczywiście, na jego podstawie można przy dobrych wiatrach i współpracy kilku instytucji dotrzeć do informacji o tobie, ale, póki co, wymaga to m.in. zgody sądu).

Bardzo nie lubię takich praktyk. Nie powstrzymało mnie to jednak przed zagraniem w demo ME3 (oczywiście, później wszystko dokładnie odinstalowałem i powyrzucałem pozostałości). Złożyłem też preordera na ME3. Gra pewnie dojdzie 9 marca. Zainstaluję wtedy origin i pogodzę się z obecnością tego szpiega. Gdy jednak wyjdzie odpowiedni crack, który umożliwi odpalenie gry bez origin, skorzystam z niego (razor stworzył taki do battlefielda 3).

Firmy próbują chronić swoje interesy. Nie podoba mi się sposób, w jaki to robią, ale nie mogę też mieć im tego za złe. Jeśli jesteś w porządku, to nie bardzo masz się czego obawiać. Oczywiście mile byłby widziany opt-out. Nawet głęboko zaszyty w trzydziestym podmenu wywoływanym przez kombo z klawiatury i myszki, a którego sposób wywołania znalazłby się na 20 stronie instrukcji, do której linku nie ma na żadnej stronie ea, w sekcji dotyczącej zmian folderów docelowych.

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: Origin

Postautor: Serech Sken » 24 lut 2012, o 17:01

Jeśli nie, korzystaj z konta offline (chyba, że chcesz grać w sieciówki), a Origin wrzuć do reguł firewalla, by miec pewność, że niczego nie wynosi.
Nie zamierzam grać w Multi bo uważam to za niepotrzebne. Jestem singlowym graczem.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości