[PSX] Breath of Fire IV

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
abrasante

[PSX] Breath of Fire IV

Postautor: abrasante » 20 paź 2008, o 19:54

Otwieram temat poświęcony w/w grze :)

Korekta tłumaczenia Kochatak Group wrze pełną parą, mam nadzieję, że na dniach wyjdzie finalna wersja.

Czwartą część BOF która również wyszła na PC ponoć albo się kocha, albo nienawidzi... chociaż ja osobiście stoję między tymi dwoma czasownikami (^^).

Fabuła... ot po prostu sobie jest, jak na razie nie zagłębiłem się mocno w grę [końcówka pierwszego chaptera z czterech]. Gra do krótkich nie należy (wnioskuje po czasie jaki grze poświęciłem + to co mnie jeszcze czeka...)

Walki nie odbywają się co dwa kroki, za to wielki plus bo tego typu rzeczy cholernie mnie denerwują... System walk jak najbardziej odbieram pozytywnie, szkoda tylko, że opis wroga można sprawdzić tylko podczas konfrontacji z nim, brakuje bestiariusza. Kolejnymi dwoma minusami są:
- mało przedmiotów do zebrania podczas przechadzki po domach itp.
- cholernie skopane chodzenie... czasem aby równo stanąć przed daną osobą lub np. drzewem muszę się ustawiać pod różnym kątem... co często owocuje po prostu walką ;/

A co Wy sądzicie o tym tytule?

Screeny

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PSX] Breath of Fire IV

Postautor: bemberg » 20 paź 2008, o 21:08


- cholernie skopane chodzenie... czasem aby równo stanąć przed daną osobą lub np. drzewem muszę się ustawiać pod różnym kątem... co często owocuje po prostu walką ;/
Wkurwiające na maxa...

Gra całkiem fajna, podoba mi się zwłaszcza humor w niej zawarty :) Może naprawdę wciągnąć, kto jeszcze nie spróbował, polecam :)

[Użytkownik otrzymuje ostrzeżenie za używanie obraźliwych wyrazów - Norek ;)]
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PSX] Breath of Fire IV

Postautor: Berion » 21 paź 2008, o 00:14

Ja sądzę tyle, że gra jest gorsza od części trzeciej, choć bardziej plastyczna i świat ma nieco bogatszy. Jednak jakoś mi nie spasowała do końca klimatem (i czemu ocenzurowali tą odciętą głowę w EU to nie wiem...).

Dla mnie typowy jRPG na 8/10 ;P

//no i "słodki ten smok błotny" jak go ochrzciła moja koleżanka. ;]
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PSX] Breath of Fire IV

Postautor: Grahf Wiseman » 25 paź 2008, o 17:31

wtrace tylko slowo o fabule - rozwalil mnie w pelni motyw iz postacie nie sa typowo czarno-biale. Fou Lu czyli glowny bad ass gry nie jest schematycznym antagonista - jego dzialania nie sa z gruntu zle, widac przechodzaca w nim zmiane i gracz dochodzac od ostatniej walki sam zadaje sobie pytanie czy aby to wlasnie on nie ma racji. I co najwazniejsze - mozna dokonac wyboru - nic wiecej nie powiem by nie zepsuc Wam przyemnosci z gry.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Valvadis
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2008, o 11:23

Re: [PSX] Breath of Fire IV

Postautor: Valvadis » 29 lis 2008, o 13:14

BOF'a widziałem tylko u kumpla jak w niego grał, sam przechodziłem tylko I i II.

Co do fabuły to zdania nie mogę mieć żadnego :D za mały kontakt z grą. Jednak w całej serii BOF odstraszają mnie łamigłówki... Po prostu moja zmora, nie wiem jak w wersjach PL, ale nie znając angola (jeszcze wtedy na GBA ciupałem) przeżyłem prawdziwe piekło... A z tego co mi wiadomo IV nie odstaje od reszty...
Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża...”. - Antoine de Saint-Exupéry


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość