Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Awatar użytkownika
vhs
Wojcieszek Rzezimieszek
Posty: 65
Rejestracja: 9 paź 2012, o 21:51
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: vhs » 3 lut 2014, o 19:52

Niestety, nawet jako administrator nie mogę nic zrobić w kwestii banów na FB. Tomek kategorycznie odmawia dyskusji na ten temat i uważa, że zdania nie zmieni.
Ale nie rozumiem co on ma do mnie. Ja nic złego nie powiedziałem na niego. Miałem neutralne podejście, a zostałem potraktowany w taki sposób jak opisałem wyżej. Niech się nie dziwi, że potem napisałem tutaj to, co napisałem. Sam jest sobie winien, ale widzę, że koleś dalej z siebie robi błazna, kolejne posty na FB.

Tak jakby kogoś to interesowało poza nim samym ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: bemberg » 17 lut 2014, o 15:49

Szaleństw dokiego nie widać końca. Kolejny etap to stworzenie forum, konkurencyjne do znienawidzonego forum grajpopolsku, który tak skrzywdziło biedaka. Oczywiście nie obyło się bez typowych dla dokiego kontrowersyjnych sytuacji.

1. Baza danych z forum BDIP

Po pierwsze forum playloc nie powstaje od zera, tylko od bazy danych forum bdip. Nie wspominając już o aspektach prawnych tego rozwiązania, to etycznie jest sprawa bardzo śmierdząca. Pamiętajcie przy rejestracji na bdip czy PlayLoc, że następnym razem Wasze dane mogą wylądować w kolejnym miejscu stworzonym przez szaleńca ;)
Witajcie, drodzy użytkownicy forum PlayLoc!

Ekipa największego portalu poświęconego polonizacjom gier ma zaszczyt Was
serdecznie powitać na nowo otwartym forum dyskusyjnym, gdzie możecie
spotkać się z autorami fanowskich polonizacji i porozmawiać z nimi, zadać
kilka pytań, ale także zareklamować swój projekt czy poprosić o pomoc.

Spektrum możliwości jest ogromne, toteż zachęcamy Was do aktywnego
uczestnictwa w życiu forum.

Z pewnością zauważyliście, że baza danych jest już całkiem spora. Jest to
zasługa ekipy BDIP, która użyczyła nam swojej i dzięki temu – jeśli
mieliście konto na BDIP.pl – już możecie znaleźć tutaj swoje konto.
Logowanie przebiega za pomocą starych danych, o ile takowe macie.

Pozdrawiamy,
Ekipa PlayLoc.pl.
2. Nie ma konkurencji, nie istnieje.

Kłamców nikt nie lubi. Ja osobiście ludźmi kłamiącymi wręcz się brzydzę. Dla dokiego w ramach rozwijania swojej tuby nienawiści, kłamstwo to normalność. Pozwolę sobie zacytować:
"My już tam zawitaliśmy, teraz pora na Was, drodzy Gracze. Bo musicie wiedzieć, że to nie tylko jedyne forum w internecie, gdzie twórcy spolszczeń mogą uzyskać fachową pomoc w wielu kwestiach, jest to także miejsce przeznaczone dla Was – fanów gier po polsku."
Kłamstwo oczywiście, bo sami sobie chyba zdajecie na jakim forum teraz jesteście, ale to nie koniec.

3. Tajemniczy licznik odwiedzin

Forum PlayLoc od wczorajszego założenia bije rekordy popularności. Sami zobaczcie.

Obrazek

Na grajpopolsku w najgorętsze dni (premiery głośnych tytułów) możemy się spodziewać góra stu użytkowników na forum. Czemu u PlayLoc mamy prawie bezustannie 500?
Oczywiście kłamstwo i manipulacja. Wystarczy zajrzeć do kodu źródłowego:

Kod: Zaznacz cały

<p class="genmed">Użytkownicy online: <strong>540</strong> :: 33 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 507 gości <!-- br />(wg danych z ostatnich 10080 minut)<br / -->
Czyli zamiast dostępnych użytkowników aktualnie, mamy... Użytkowników, którzy byli dostępni w przeciągu ostatniego roku. Nice try ;)

4. Regulamin KRLD

Scena kojarzy mi się z miejscem, gdzie można dyskutować, obowiązuje wolność wypowiedzi, o ile nie są to prymitywne formy obrażania kogoś czy trollowania. Otwarte społeczeństwo, jasne zasady i przede wszystkim niezależność. Jak to ma się z naszym "największym forum o tłumaczeniach", forum PlayLoc?
1. Moderacji podlegają wszystkie posty.
2. Obraza słowna lub inna forma agresji względem konkurencyjnej grupy tłumaczeniowej/wolnego strzelca, spotka się z usunięciem/poprawieniem wiadomości i ostrzeżeniem/banem.
Z wierzchu wygląda to w porządku. No bo wiadomo, jeżeli ktoś zachowuje się agresywnie wobec innych osób, to bezsensowne, nic nie wnoszące posty się usuwa. Z doświadczenia wiemy jednak, że PlayLoc będzie sobie usuwać wedle upodobania i zawsze będzie to zdanie zgodne z wolą wodza - dokiego. Warto też wiedzieć o podwójnych standardach.
Czyli pamiętajcie, żadnej krytyki, w tym konstruktywnej, bo ban, lub usuwanie.

Czy forum PlayLoc odniesie sukces? Nie sądzę. Fundamentami jego powstania jest nienawiść i chęć zemsty dokiego. Na dodatek kłamstwa. Pamiętajcie członkowie PlayLoc i BDIP, że jesteście tak samo postrzegani jak lider grupy.

Jeżeli chcecie swobodnie dyskutować o tłumaczeniach, dostać konstruktywne uwagi - polecam ograniczyć się do "niszowego" grajpopolsku.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: Manuel Czaszka » 17 lut 2014, o 16:21

Ja dorzucę od siebie tylko screen źródła strony ze zmanipulowanym licznikiem, o którym mówił bemberg. Webmaster Playloca powinien wiedzieć, że zamknięcie czegoś w komentarz, to nie najlepsza droga na okłamywanie userów.
Załączniki
Zrzut ekranu 2014-02-17 16.18.57.png
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: bemberg » 19 lut 2014, o 15:01

doki10, tym razem jako koszi, po raz kolejny kompromituje swoją osobę jak i resztę grupy BDIP. Pani Tomaszu, czekam z niecierpliwością na kolejne kłamstwa i manipulacje. Ciekawe kto gorzej na tym wychodzi :)

Popisy szefa BDIP można na bieżąco śledzić na forum PlayLoc. Obawiam się, że niestety coraz gorzej z tym Panem, bo stracił... poczucie czasu. Demencja starcza? Nie wnikam.

Oto materiały. Powinien przyjrzeć im się lekarz.

Obrazek

Bardzo ciekawe sprawa. Niestety historia nie kłamie (w odróżnieniu od dokiego).

Projekt tłumaczenia Bully na grajpopolsku został ogłoszony... 14 kwietnia 2012, co dokumentuje ten link viewtopic.php?f=45&t=1367
Powstanie grupy BDIP datowane jest na wrzesień 2013. Wychodzi na to, że to BDIP zdublowało projekt, a nie GPP. Chyba, że BDIP wcześniej prowadziło działalność w jaskini, rozprowadzając swoje tłumaczenia na dyskietkach, a w internecie nie mieliśmy pojęcia o nich. W takim wypadku trudno winić ludzi z GPP ;)

W tej historii najśmieszniejsze jest to, że tylko jak osoby związane z tłumaczeniem Bullym, skupieni na tym forum, dowiedzieli się o projekcie BDIP... zawiesili pracę nad tłumaczeniem, czyli zachowali się jak najbardziej w porządku.

I jaką to stawia Tobie laurkę, doki10? Kłamca, manipulator, pozostaje czekać na więcej. Wiem, że Cię stać.

-----------------------------------------
druga sprawa
koszi: Wodzem nowego projektu lokalizacyjnego jest Emil „bemberg” Jar, założyciel GPP. Szkoda tylko, że zajął się tym projektem, bo chciał zrobić na złość Cyfrowemu Baronowi. Mam nadzieję, że takie „szlachetne” pobudki nie wpłyną w żaden sposób na to spolszczenie.
To, że to androny nawet nie chcę mi się tłumaczyć. Zaznaczę jedynie, że cały czas mam kontakt z Cyfrowym Baronem, użyczył swojej czcionki, pluginu do N++, a także możliwe, że stworzy instalator.
Tak sobie na złość robimy ;)
A, i nie jestem założycielem GPP, a jedynie jednym z byłych założycieli strony głównej.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Shorty
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2010, o 22:52
Grupa: Samotny wilk
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: Shorty » 19 lut 2014, o 16:09

Siemanko, wklejam link na prośbę.
http://whois.domaintools.com/bartledooinpolish.com
"Jak dobrze wiesz szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć... "
~Joker

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: Manuel Czaszka » 19 lut 2014, o 16:11

geez, ten klaun nawet sam nie może odpisywać, tylko wysyła Ciebie? Nie dawaj z siebie robić jakiegoś chłopca na posyłki.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: bemberg » 19 lut 2014, o 16:49

Manuel - dokiego naprawdę nie trzeba obrażać, wystarczająco robi to sam.

@Shorty - o czym ma niby świadczyć data zarezerwowanie domeny? Opierajmy się na faktach.
Sprawdzone zostało to dokładnie.

Otwarcie strony BDIP: 10 czerwca 2012
Ogłoszenie projektu tłumaczenia przez grajpopolsku: 14 kwietnia 2012 (viewtopic.php?f=45&t=1367)
Ogłoszenie projektu przez BDIP: 10 czerwca 2012 (http://web.archive.org/web/201208271440 ... olish.com/)
Zakończenie prac nad tłumaczeniem Bully przez ludzi z GPP: w ten sam, gdy dowiedzieli się, że prace zostały rozpoczęte przez BDIP.

Chyba tyle w temacie.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Shorty
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2010, o 22:52
Grupa: Samotny wilk
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: Shorty » 19 lut 2014, o 18:00

Jeszcze jeden linczek i cytat na życzenie. Kłóćcie się, a ja idę kończyć obróbkę dubbu Amnesii. xD

http://forum.playloc.pl/viewtopic.php?f ... 2156#p2156
Trochę wyluzujcie, bo już nawet teraz mało kto bierze GPP na poważnie, traktuje się was po prostu jako bandę szczekaczy i mających do wszystkich pretensje dzieciaków, które znalazły sobie w internecie piaskownicę.
Źródło: ironsquad.pl
"Jak dobrze wiesz szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć... "
~Joker

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: Norek » 19 lut 2014, o 19:41

GrajPoPolsku.pl to strona bardzo dobrze znana ludziom ze sceny. Znana przede wszystkim z tego, że jej założyciel, Emil „bemberg” Jar, utworzył sobie na niej prywatny folwark nienawiści i trollingu.
I na tym kończy się wiarygodność tych informacji - bemberg nie jest założycielem GPP, koszi, doki i ciongu - wbijcie sobie wszyscy trzej do tej durnej pały ten fakt raz na zawsze.

A co do reszty argumentów - to trzeba było odkopać cytaty sprzed epoki dinozaurów.
Administratora BDIP/Playloca chyba boli to, że właśnie scena ma się całkiem dobrze i jedynym jątrzącym ośrodkiem jest BDIP, a raczej założyciel grupy.
Oczywiście to nie jest jego prawdziwe imię i nazwisko, a jedynie dane, jakimi legitymuje się ten chłopak na Facebooku.
Dobrze, że dane, jakimi posługuje się administrator BDIP/Playloca są prawdziwe :)
Prowokacja ze strony GPP: http://bdip.pl/pliki/grajpopolsku.png
Moja odpowiedź: http://whois.domaintools.com/bartledooinpolish.com („Creation Date: 31-Aug-2011”)
Ten fragment też nieco z dupy, bo wpis u nas dotyczył zarzutów w związku z "dublowaniem" projektów.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Tuba miłości braci syjamskich - PlayLoc i BDIP

Postautor: Manuel Czaszka » 19 lut 2014, o 19:44

Zabawny jest fragment o anonimowości, uprzednim podaniu nazwisk moich i Norka ;D
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość