Koniec z uwłaczaniem gimnazjalistom!

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Koniec z uwłaczaniem gimnazjalistom!

Postautor: Berion » 4 gru 2010, o 14:10

Jestem za tym aby tępić wszelkie przejawy analfabetyzmu. Jest to rak, który toczy dzisiejsze społeczeństwo - i tak, nie tylko gimnazjalistów. Ba, nawet nie tylko Polaków.

Jeżdżąc do pracy muszę niestety wysłuchiwać wywodów gimbusów - jeśli piszą tak jak rozmawiają, jestem sobie też w stanie wyobrazić ich stosunek do języka polskiego. Można nawet powiedzieć, że w swojej mikroskali mam w ten sposób pewien przekrój przez to społeczeństwo. Także dla mnie gimnazjalista to stonka, którą trzeba za wszelką cenę tępić. ;)

Kiedy byłem w wieku gimnazjalnym na szczęście nie miałem internetu i swoją głupotą mogłem dzielić się jedynie z rówieśnikami na podwórku. Dziś jest potworna masa, która zalewa, promuje, a nawet wymusza na innych pseudo tolerancję wobec zubażania i nadmiernego upraszczania języka. Nie jestem jakimś tam szczególnym nazi-grammar i sam dopiero niedawno zrozumiałem i nauczyłem się mówić i pisać jak człowiek.

Nie podoba mi się też wiązanie wykształcenia z analfabetyzmem lub jego brakiem. Nie posiadam matury, a mimo to jakoś sobie radzę z językiem i pracą (CDP).
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości