[PC] Betatesty Sanitarium

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

[PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: Grahf Wiseman » 1 wrz 2008, o 11:48

Zapraszamy wszystkich chetnych do testowania spolszczenia przygodowki Sanitarium juz za pare dni!

Linki zarowno do gry jak i patcha(ew. plikow spolszczajacych) umiescimy po przetlumaczniu na stronce i w tym temacie.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: Grahf Wiseman » 3 wrz 2008, o 11:43

Spolszczenie Sanitrium mozna uznac za skonczone. [/b]
Przetlumaczylismy - 100% dialogow, 100% komentarzy bohatera, opisy przedmiotow, menu glowne, wszystkie napisy w filmikach rowniez zostaly przelozone.
Brakuje jedynie korekty i polskiej czcionki.

Gre(w wersji pl) umieszczamy jak na razie tylko tutaj, na forum(eXclusive) Gra ma tylko 100MB(po rozpakowaniu 500MB) wiec sciagajcie i piszcie jak wam sie podoba spolszczenie(od strony merytorycznej)
Nie potrzeba zadnych crackow, rozpakowujecie i gracie. Gierka posiada status abandonware.

Exclusive link XD
http://rapidshare.com/files/142273162/S ... L.rar.html

Zapraszamy takze chetnych do korekty. Latwa robota - wszystkie dialogi sa w jednym miejscu, zero powtorek itd
Nie badzcie bierni, stancie sie czescia projektu!

Co do gry.
Od strony technicznej, nie jest najlepiej(chodzenie glownego bohatera, blokowanie sie o przeszkody etc), ale dla fabuly - warto. Szczegolnie, ze wedlug naszej sondy malo osob mialo stycznosc z ta klimatyczna, mroczna przygodowka, a gatunek przygodowek jest na wymarciu. MIlej zabawy.

PS
Jesli mielibyscie problemy, jak przejsc jakis fragment to mozecie pisac w tym temacie.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

itson
Posty: 31
Rejestracja: 7 sie 2008, o 21:36

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: itson » 4 wrz 2008, o 13:53

Jeśli chodzi o korektę to mogę pomóc, ale u mnie z czasem różnie bywa więc raczej trochę by mi nad tym zeszło.

Poprawiłem trzy pierwsze epizody(i kawałek czwartego), jak zobaczę błąd robię print screena i patrząc po ilości plików poprawiłem około 150 błędów(choć czasem na jednym screenie było po kilka:) )

Wersja poprawiona: http://rapidshare.com/files/142814294/RES.000.html

Mam nadzieje ze wszystko będzie ok bo powiększyłem długości niektórych słów.
oryginał:
Obrazek

po poprawieniu:
Obrazek

itson
Posty: 31
Rejestracja: 7 sie 2008, o 21:36

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: itson » 7 wrz 2008, o 08:01

http://rapidshare.com/files/143277370/RES.rar.html
Poprawione 4 epizody i piąty do momentu zielonych tablic z którymi zrobił się tez problem i chyba lepiej było by zostawić je w wersji angielskiej

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: Grahf Wiseman » 7 wrz 2008, o 09:38

Jak zwykle swietna robota itson.(nie sadzilismy, ze zalatwisz to tak szybko)
Sietnie wygladaja "wydluzone" zapytania bohatera"
BTW jak w wersji nieokrojonej wyglada sprawa dlugosci wyswietlania dialogow? Wszystko widac ok, czy czasem dialog znika zbyt szybko?(jak w wersji RIP)

EDIT

W wersji RIP w epizodzie 4 nie idzie przeczytac komentarzy bohatera(a wlasciwie bohaterki)
Jest to wina RIPpera.
Po skonczonej korekcie, wypuscimy sam plik do podmiany w dowolnej wersji - niestety RIP jest nedzny,

Jak wam sie podoba strona merytoryczna?(procz tego, ze w jednym momencie zrobilem z Carol faceta XD)
EDIT w scence z Sarah proszaca o podanie jej zabawki, powinno byc podaj laleczke(Mr Clown, nie owieczke)
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

itson
Posty: 31
Rejestracja: 7 sie 2008, o 21:36

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: itson » 7 wrz 2008, o 16:53

Długość wyświetlania jest w porządku, czyli tyle czasu ile trwa wypowiadanie danej kwestii przez bohatera.
Nie wiem czemu inni mają problem z działaniem wersji zajmującej 2GB , ja mam Win XP SP3 i działa bez żadnych problemów.

Jeśli chodzi o stronę merytoryczną to mogę się przyczepić tylko do jednego, a mianowicie pod koniec drugiego epizodu okazuje się ze dzieci są... i tu właśnie problem bo w wersji ang. jest zawsze seedlings, a po spolszczeniu czasem jest zarodniki, czasem nasiona a jeszcze innym razem sadzonki, w wyniku czego pytając o to samo dwójkę dzieci otrzymujemy różne odpowiedzi.

Ps. zapytań bohatera początkowo nie planowałem tłumaczyć i dlatego w drugim epizodzie sporo zostało nieprzetłumaczonych, może jak skończę to zagram ten rozdział jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: Grahf Wiseman » 8 wrz 2008, o 13:03

Nie wiem czemu inni mają problem z działaniem wersji zajmującej 2GB , ja mam Win XP SP3 i działa bez żadnych problemów.
U nas tak samo. Sciagnelismy wersje 2GB i bez zadnych patchy odpala sie i chodzi na XP.(moze to kwestia hardwareu)
Jeśli chodzi o stronę merytoryczną to mogę się przyczepić tylko do jednego, a mianowicie pod koniec drugiego epizodu okazuje się ze dzieci są... i tu właśnie problem bo w wersji ang. jest zawsze seedlings, a po spolszczeniu czasem jest zarodniki, czasem nasiona a jeszcze innym razem sadzonki, w wyniku czego pytając o to samo dwójkę dzieci otrzymujemy różne odpowiedzi.
Tlumaczac to chcielismy dodac odrobine roznic miedzy wypowiedziami(nasionka, sadzonki zarodniki), ale jak tak teraz sie na to patrzy to nie wyglada to najlepiej. Tak to jest jak sie chcce zrobic za dobrze XD
Ps. zapytań bohatera początkowo nie planowałem tłumaczyć i dlatego w drugim epizodzie sporo zostało nieprzetłumaczonych, może jak skończę to zagram ten rozdział jeszcze raz.
Wszstkie "zapytania" sa zgromadzone w jednym miejsu, nie musisz przechodzic gry.

Jak skonczysz korekte to poprawie jeszcze pare stylistycznych bledow, ostatnie szlify(np przetlumaczyc do konca menu, chyba, ze Ty to zrobisz)

Ogolnie mowiac w wersji 2GB wszytsko wyglada po stokroc lepiej. Nie znikaja dialogi, zadnyuch bledow. Nic tylko sciagac i grac.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

itson
Posty: 31
Rejestracja: 7 sie 2008, o 21:36

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: itson » 10 wrz 2008, o 16:24

Wersja ostateczna: http://rs548.rapidshare.com/files/144141136/RES.000
Poprawione dokładnie 354 błędy(tyle zdjęć zrobiłem), na pewno jeszcze sporo się znajdzie ale musiał bym grać od nowa, a jakoś chęci brakuje. Problem z tablicami również został poprawiony, nie pisze naprawiany bo teraz to jest aż za łatwo(ale chyba lepiej za łatwo niż nie do przejścia:) ).

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: Grahf Wiseman » 10 wrz 2008, o 16:41

Doskonala robota.
Teraz jeszcze zrobimy niewielka korekte stylistyczna i 2-3 bledy merytoryczne(ew jakie bledy ktore umknely Twojej uwadze) i to by bylo na tyle(procz czcionek)

Co tu duzo gadac. Dobra robota.(jak juz pisalismy, zrobimy na stronei dzial podziekowania - chcesz umiescic tam swoja fotke czy tylko nick?)
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

itson
Posty: 31
Rejestracja: 7 sie 2008, o 21:36

Re: [PC] Betatesty Sanitarium

Postautor: itson » 13 wrz 2008, o 15:28

jeśli już to nick wystarczy, nie będę nikogo straszył:)


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość