[PC] Escape From Monkey Island

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 28 cze 2011, o 19:46

Uff, po prawie tygodniu zmagań skończyłem wszystkie guyalle i jest mi z tym NAPRAWDĘ dobrze. Nie powiem, to był koszmar - jedna linijka dotyczyła początku gry - następna końcówki; nawet nie wiecie jak trudno złapać kontekst. Nie będe też opowiadał o tym jak trudno było znaleźć angielski odpowiednik który razem z niemieckim, skakał po całym tekście z góry na dół. K O S Z M A R.
Jednak to już za mną. Nie zdziwię się jeśli będzie wiele złych kontekstów w czasie grania (kilka po prostu zmyśliłem), ale to się w miarę czasu systematycznie poprawi. Teraz po tym pejoratywnym śnie, skupię się na tłumaczeniu AKTU II, którego nazwałem "Wkraczając do wnętrza syreny" ('Enter the Manatee'). Możecie się wypowiedzieć na temat tego tytułu, ale nie musicie :D Na Wyspie Szpady™ (bo od teraz stosuje tylko oficjalne trademarki w moich postach - podobnie jak nazwa gry, już nie EfMI ale UzWM - od Ucieczki z Wyspy Małp™) zostało mi już tylko Dama Voodoo, trochę kontektów oraz LuaBar i Meathook. Przyznam szczerze że nie powinno to stanowić większych problemów po pokonaniu tak niecenzuralnie denerwujących tekstów.
Pozdrawiam.

EDIT: Heh, po 4 dnia prób i błędów udało mi się zrobić coś fajnego i muszę się Wam pochwalić.
Bawiłem się z tekstami następnej części Monkey Island czyli Tales of Monkey Island, i doszedłem do wielu ciekawych wniosków. Kiedy już uda mi się przetłumaczyć UzWM, obiecuje zabrać się za Talesa - już teraz wiem, że ten projekt jest o niebo trudniejszy. Tutaj nie mogę sobie pozwolić na dowolną ilość znaków - wszystko musi być wyliczone(podobnie jak np. w Pokemon Platinum) więc to będzie trudniejsze zadanie.
Ale wysiłek się opłacił mam dla was dwa screeny - nawet nie wiecie ile trudu w siebie włożyłem, aby było w wersji polskiej.
http://img804.imageshack.us/img804/2917/schowek01p.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/382/schowek02b.jpg
Jeszcze nie pracowałem nad czcionką, jednak pomyślę o tym ale dopiero po ukończeniu Ucieczki.
Enjoy it :D
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 16 lip 2011, o 20:15

Właśnie ukończyłem wstępną translacje Wyspy Szpady w drugim akcie. Teraz została już tylko Wyspa Jambalaya oraz Wyspa Małp. Policzyłem linijki - mój postęp w tłumaczeniu wynosi około 52% ( to około 6200 linijek ), więc jestem już w drugiej połowie. Przygotowałem filmik kończąc Wyspę Szpady i zaraz go wam umieszczę. Nie rozumiem tylko dlaczego pojawiają się tam angielskie teksty - w skrypcie ich nie ma więc nic nie mogę zastąpić. W filmiku znajdziecie również kilka niemiecczyzny, przepraszam za to, poprawię to w najbliższym czasie. Pisałem też do obcokrajowców w sprawie czcionek i tekstów, ale dotychczas nie odpisali... Szkoda. Macie link do forum ( http://forum.xentax.com/viewtopic.php?f=21&t=6914 ) - liczę na to że ktoś będzie w stanie mi pomóc - oby. Zaraz z edytuje posta dodając link na YT.
Pozdro.


[EDIT] Obiecany filmik znajdziecie tutaj - możecie komentować :D ( http://www.youtube.com/watch?v=PzcmrLV9ZKo )
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Norek » 16 lip 2011, o 20:53

Hejo :)

Właśnie obadałem kilka pierwszych minut z filmu - nie omieszkałem skomentować, ale napiszę i tutaj.
Otóż teksty słyszane przeze mnie dość znacznie niekiedy odbiegają od pisanych.
Wiem, że tłumaczysz to w dość fikuśny i zakręcony sposób, niestety w tym wypadku nie do końca chyba zdaje to egzamin.

Chyba że coś jest nie tak z moją głową, ale chciałbym, żebyś się do tego ustosunkował :)
Pozdrawiam i powodzenia w projekcie :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Grahf Wiseman » 17 lip 2011, o 17:54

Otóż teksty słyszane przeze mnie dość znacznie niekiedy odbiegają od pisanych.
Zdecydowanie. Co więcej, niekiedy napisy nawet nieprzetłumaczone, odbiegają od czytanego tekstu :D WTF?
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 17 lip 2011, o 18:15

@Grahf: Co masz konkretnie na myśli - podaj jakiś przykład?
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Grahf Wiseman » 17 lip 2011, o 18:18

6:08 - 6:14
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 17 lip 2011, o 21:44

Tak, masz rację zresztą napisałem o tym w poprzednim poście.
Nie rozumiem tylko dlaczego pojawiają się tam angielskie teksty - w skrypcie ich nie ma więc nic nie mogę zastąpić. W filmiku znajdziecie również kilka niemiecczyzny, przepraszam za to,
Tak jak już pisałem, nie potrafię tego wyjaśnić - w skrypcie nie ma tych zdań po angielsku. Nic a nic.
Podejrzewam że w wersji niemieckiej nie ma w ogóle tych momentów - ale to tylko moje podejrzenia.
Jestem pewny że problem będzie rozwiązany jeśli dostanę pełny angielski scrypt.
Pozdrawiam.
ONLY HAXBALL

lukis87
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2009, o 14:02

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: lukis87 » 19 lip 2011, o 22:18

lukis8787@gmail.com - w sprawie grafik..:) Życzę powodzenia w spolszczeniu.

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 23 lip 2011, o 14:38

Podaję nowy film prosto z Wyspy Jambalaya™ - a dokładniej z Atolu Knutyńskiego :)
Enjoy it!
http://www.youtube.com/watch?v=Gofq6QPAqiA
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Escape From Monkey Island

Postautor: Manuel Czaszka » 27 lip 2011, o 18:19

Byle jak zrobiona wersja (razem z lukisem) alternatywna ekranu tytułowego (bo i tak nie ma co się męczyć, skoro nie ma narzędzi).
Załączniki
cdt_mlogo.png
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości