[NDS] Pokemon Black - Pokemon Czerń

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
KITT
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2014, o 18:30

[NDS] Pokemon Black - Pokemon Czerń

Postautor: KITT » 2 sty 2015, o 21:29

Witam po długim czasie nieobecności na forum.
! HEARTGOLD ZAWIESZONY! INFO NA KOŃCU!
Rozpocząłem niedawno prace nad spolsceniem reedycji Pokemonów sprzed kilku lat - HeartGold. W sieci z polskich edycji na NDSa można znaleźć jedynie Pokemon Platinum oraz którąś edycję Pokemon Rangera. Jednak nikt nie ukończył, nie udostępnił polskich edycji Pokemonów: HeartGold / SoulSilver; Pokemonów Black / White oraz ich następców Black 2 / White 2. Dlatego postanowiłem w tym roku samodzielnie spolszczyć te części po kolei. Wiem, że wiele osób napisze zaraz: "Po co tłumaczyć Pokemony" itp. Jednak zobaczcie - jest wiele osób które chętnie by zagrały, lecz mają mniejszy lub większy problem z zrozumieniem j. angielskiego. To dla tych osób powstaje większość spolszczeń w tym moje.
Wiem, że spolszczenie gry trochę czasu zajmie. Na pewno postaram się je zrobić najdokładniej jak będę potrafił. I tutaj mam do Was kilka pytań, do których postaram się zastosować.
1. Ataki... Wolelibyście ich polskie nazwy, czy oryginalne? Lepiej wg. Was wygląda Thunder czy Piorun? :)
1.1/2... Odznaki - PL czy ENG? Np. Thunder Badge czy Odznaka Pioruna? :)
2. Polskie znaki... ach te nieszczęsne Polskie znaki. Obecnie przed dalszym rozpoczęciem tłumaczenia chciałem pokombinować jak się nimi zająć, by późniejsze tłumaczenie było jak najprostsze, jednak szczerze - nie mam totalnie dzisiaj pomysłu. Wczoraj dobierałem się do plików, przeszukując co gdzie jest, dzisiaj kombinuję nad polskimi znakami... może się jutro coś uda wymyślić :)
Premiera choćby wczesnej wersji - niestety nie wiem kiedy będzie. Tekstu jest całkiem sporo, a czasu wolnego od 7 stycznia zmaleje i to ostro :)

Więc pozdrawiam wszystkich i biorę się do roboty :)

-- 8 lut 2015, o 21:18 --

Witam ponownie po pewnym czasie. Jak się okazało - pewna Grupa Emerald robiła już od dłuższego czasu spolszczenie. Z tego powodu postanowiłem przerwać pracę nad Pokemon HeartGold i przeniosłem się na nowszą odsłonę - Pokemon Black.

Z racji, że to jest jeden, a nie dwa regiony to i tekstu do tłumaczenia jest mniej, i łatwiej będzie się to tłumaczyć. Praktycznie teraz wszystko co potrzebne mam - tekst wyeksportowany, polskie znaki zrobione w stopniu "do poprawki wizualnej" [ale na razie może być]. Zostaje mi tylko zabrać się porządnie za tłumaczenie. W tygodniu powinienem podesłać pierwsze screeny jak wygląda przetłumaczony choć początek gry.
Pozdrawiam więc wszystkich Pokefanów i do zobaczenia :)

-- 12 lut 2015, o 12:10 --

Projekt anulowany - na Wykopie przeczytałem, że jeden z moich znajomych, retroKNIGHT wziął się za ten projekt, więc znajomemu sąsiadowi przeszkadzać nie będę :)

Antrix
Posty: 36
Rejestracja: 12 gru 2020, o 20:31

Re: [NDS] Pokemon Black - Pokemon Czerń

Postautor: Antrix » 11 lut 2021, o 19:11

Szukam osób chętnych do pomocy przy tłumaczeniu pokemon black . Każda pomoc się przyda. Jak ktoś jest chętny do pomocy zapraszam . Proszę się kontaktować najlepiej przez Discord https://discord.gg/wxNJ6X3WJ2.

Obecnie przy tłumaczeniu jest są 2 osoby .

Tłumaczenie będzie miało polskie znaki .

Chętnych do pomocy proszę kontaktować się najlepiej przez Discord https://discord.gg/wxNJ6X3WJ2.

Antrix
Posty: 36
Rejestracja: 12 gru 2020, o 20:31

Re: [NDS] Pokemon Black - Pokemon Czerń

Postautor: Antrix » 31 lip 2022, o 12:23

Witam

Spolszczenie jest już wydane . Link do strony do spolszczenie viewtopic.php?t=3769
Zapraszam również na serwer Discord https://discord.gg/wxNJ6X3WJ2


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość