Imperator: Rome

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
nery
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2019, o 12:04

Imperator: Rome

Postautor: nery » 25 kwie 2019, o 20:52

siema mam pytanie czy jest szansa na spolszczenie do Imperator: Rome .

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Imperator: Rome

Postautor: Norek » 26 kwie 2019, o 19:29

Raczej bym się nie nastawiał.
Tłumaczenie EU IV wlokło się niemiłosiernie i gdyby nie postawa Ysski, pewnie dawno projekt zostałby porzucony.
Takie gry mają bardzo dużo tekstu, a z doświadczenia wiem, że mało osób się do zrobienia tego nadaje.
Pewnie jeszcze co jakiś czas będą dochodzić aktualizacje, które przy EU IV nam bardzo doskwierały.
Fani powinni przycisnąć developera/wydawcę, żeby gra polski język miała.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

mikro222
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2018, o 09:42

Re: Imperator: Rome

Postautor: mikro222 » 28 kwie 2019, o 10:08

Ze smutkiem muszę przyznać Norkowi rację. Przypomina mi się jak w cywilizacji 4 nie było polski jako takiej jako kraj dostępny w 5 ludzie sami się zebrali i zaczęli o nią prosić i wówczas się pojawiła wraz z nowym DLC tak samo jest ona dziś w 6 części tej gry. Myślę, że jedyne co graczę mogą zrobić to tylko być grupą nacisku czy dla pardoxu czy wydawcy w kraju który mógłby to wydać np CENEGA bo inaczej nie ma na co liczyć baza tekstu jest niestała tzn wraz z nowymi DLC ( a wiadomo jakie są gry paradoxu) jego stopniowo przybywa patche co kilka miesięcy. Tłumaczenie myślę dla tak ludzi jest wówczas jak " never ending story" taka niekończąca się opowieść myślę. Trzeba pokazać, że nie jesteśmy już biednym małym rynkiem europy by nas przestano traktować jak 3 świat. jak nie będzie impulsu dla tych wydawców to nic się nie zmieni kolejne części po EU4, imperatorze będą też po ang

sunbeaches
Posty: 53
Rejestracja: 10 sie 2017, o 08:05

Re: Imperator: Rome

Postautor: sunbeaches » 29 kwie 2019, o 11:03

JEST DOBRE INFO CO DO SPOLSZCZENIA! W poście grupy "grajpopolsku.pl" na fejsie 2 osoby napisały że pracują jak na razie 5 osobową ekipą nad spolszczeniem i niedługo mają dodać stosowny wątek w warsztacie na Steam :)) Czekamy!

nery
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2019, o 12:04

Re: Imperator: Rome

Postautor: nery » 29 kwie 2019, o 11:22

to czyli jest jakaś nadzieja

sunbeaches
Posty: 53
Rejestracja: 10 sie 2017, o 08:05

Re: Imperator: Rome

Postautor: sunbeaches » 30 kwie 2019, o 09:55

to czyli jest jakaś nadzieja
Dokładnie i czekamy na dalsze info :) Może jakoś ogarną spolszczenie w chociażby 2 miesiące ;)

BaCa
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2019, o 19:41

Re: Imperator: Rome

Postautor: BaCa » 6 maja 2019, o 19:44

Właściwie to już jest tłumaczenie na Steam, nie wiem kto miał je tam tłumaczyć, ale zajęli się tym profesjonaliści obeznani z tłumaczeniem gier Paradoxu, za pozwoleniem mogę tu wrzucić link, jak nie, to wystarczy wpisać na warsztacie Spolszczenie :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Imperator: Rome

Postautor: Norek » 6 maja 2019, o 22:44

Chciałem tylko odnieść się do odpowiedzi jednego z użytkowników, który pisał w Warsztacie, cytuję:

„niech ci co mowili ze sie nie da bo to i tamto (grajpopolsku.pl) niech sie wypchają takiej gry nie spolszczyć bo im sie nie opłaca(żenada i wstyd)”.
Niestety nie mogę napisać w Warsztacie, a widzę, że jesteś autorem całego wątku/projektu, więc sprostuję tutaj, może do niego dotrze w jakikolwiek sposób.

Wyjaśniłem sprawę tu oraz na fanpage'u, dlaczego GPP nie zajmie się tym projektem.
Nie wiem, skąd on wziął takie informacje, że się nie da – nigdzie tak nie stwierdziłem, tylko napisałem, że z uwagi na to, jak posuwały się prace przy EU IV nie weźmiemy tego spolszczenia na warsztat. Możesz przekazać panu szetelatorowi, żeby nie pisał bzdur wyssanych z palca, bo po prostu wszystko, co napisał, a co zacytowałem, to jego urojenia.

Nie mamy odpowiednich ludzi do tego typu projektów, prowadzenie naborów NIC nie dało, bo do takich gier jak EUIV nadawała się jedna na 20 osób. Ale nawet one w końcu sobie odpuszczały, widząc ogrom pracy przed nimi i brak wsparcia innych osób. Co z tego, że technik by nam wszystko przygotował, jak prace posuwałyby się w ślimaczym tempie. No ale my nie bierzemy ludzi z łapanki, byle tylko cyferki się zgadzały, bo po takich ludziach trzeba poprawiać, przepisywać i tylko dokładają roboty. Niestety większości użytkowników wystarczyłoby spolszczenie z translatora.

Mam nadzieję, że weterani, za jakich się uważacie, poradzą sobie sprawnie z tym tytułem, mogę życzyć jedynie powodzenia i naprawdę liczę, że nikt nie będzie powielał farmazonów na temat tego projektu i GPP.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

nery
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2019, o 12:04

Re: Imperator: Rome

Postautor: nery » 12 maja 2019, o 17:04

można prosić o link do spolszczenia bo na steam coś nie moge pobrać ?

sunbeaches
Posty: 53
Rejestracja: 10 sie 2017, o 08:05

Re: Imperator: Rome

Postautor: sunbeaches » 14 maja 2019, o 09:52

można prosić o link do spolszczenia bo na steam coś nie moge pobrać ?
Łap https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... earchtext=


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości