Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Oficjalne forum http://scummpl.grajpopolsku.pl/news.php
Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Rael » 3 maja 2009, o 20:27

Tym razem nie robimy ankiety, po prostu piszczcie ulubione tytuły gier przygodowych, najlepiej z krótkim uzasadnieniem :P


Moją ulubioną grą jest pierwszy Gabriel Knight - już za sam humor otrzymuje palmę pierwszeństwa. Reszta wypada równie dobrze, może oprócz czasówek i głosu lektorki (podkładała też Voodo Lady w MI3 i 4 - IMO tam wypadła o niebo lepiej)
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Grahf Wiseman » 3 maja 2009, o 20:51

Trudno wymienić jedną dlatego wymienię kilka :D
Kolejność bez znaczenia.

Sanitarium - klimat, fabuła, lokacje.
Gabriel Knight II - ogólnie niepowtarzalny klimat.
Broken Sword I i II - humor, klimat.
Discworld II Missin Presumed - humor, duża dawka sentymentu, klimat Świata Dysku.
Najdłuższa Podroż - klimat, fabuła, dwa wspaniałe i barwne światy, Olszówka{!}

Czyli tak ogólnie klimat. Gry z duszą - długie, wciągające, klimatyczne, ze wspaniała grafiką 2D lub pięknymi prerenderowanymi tłami.

Nie rozpisałem się jakoś ambitnie - ciężko rozbić te gry na ich elementy składowe, które decydują o sukcesie. Patrzę na nie jako całokształt.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Rael » 3 maja 2009, o 21:03

OK, ale...
Najdłuższa podróż
Ta gra została spolonizowana, swoją drogą bardzo dobrze, bez Boberka podkładającego Kruka to nie byłoby to samo ;)
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Grahf Wiseman » 3 maja 2009, o 21:09

To musiała być gra w którą grałem po angielsku?
A to nie wiedziałem i Broken Sword II też odpada.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Szymon_Zy
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2009, o 11:10

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Szymon_Zy » 18 maja 2009, o 11:19

Jesli ta ankieta ma wplyw na to co planujecie dziabnac to pisze:
King Quest III - Agi
Monkey Island 1
Day of the Tentacle
Indiana Jones and the Last Crusade
Indiana Jones and the Fate of Atlantis
Monkey Island 2
The Legend of Kyrandia: Hand of Fate (bylo chyba tlumaczenie intra?)
Broken Sword 1
Broken Sword 2
Wszystkie Putt Putt :D

W każdym razie nie moge sie doczekac efektow waszej pracy. Zycze powodzenia, bo wiem ile czasu potrzeba poswiecic zeby samemu cos ruszyc.

lukaszsw
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2009, o 19:13

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: lukaszsw » 12 lip 2009, o 19:52

Mi się podobało Police Quest (chyba pierwsza część) gdzie trzeba było się przed grą nauczyć procedury policyjnej =) Jeśli się nie obejdzie samochodu rutynowo to złapie gumę po wyjechaniu z posterunku. Trzeba też krzyczeć odpowiednie rzeczy z samochodu, nie podchodzić od razu do uzbrojonego podejrzanego itp.

Inne gry Sierry też były zabawne bo przygoda się różnie kończyła w zależności od decyzji - Gold Rush!, Leisure Suit Larry, Space Quest

The Neverhood był świetny, chociaż tam nie ma dużo tekstu (oprócz 38 ścian historii świata gry =)

Koniecznie Broken Sword, ale prawie tak samo wciągająca była gra Beneath Steel Sky (która jest dzis oficjalnie darmowa).
pozdrawiam
Lukasz

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Rael » 12 lip 2009, o 19:55

Spolszczenie do Neverhood z tegoż powodu nie byłoby za długie (a główny bohater w trakcie gry wypowiada jedno słowo ;). Kultowa gierka, szkoda że druga część to platformówka na PSX.
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Grahf Wiseman » 12 lip 2009, o 20:01

Spolszczenie do Neverhood z tegoż powodu nie byłoby za długie (a główny bohater w trakcie gry wypowiada jedno słowo ;). Kultowa gierka, szkoda że druga część to platformówka na PSX.
Platformówka, ale równie świetna gierka w genialnym świecie Neverhooda.
BTW moją nową miłością starych przygodówkę jest Grim Fandango - zakochałem się w nim i od razu zająłem się spolszczeniem.
Szkoda, że sięgnąłem po niego tak późno^^
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Rael » 12 lip 2009, o 20:05

Ze Skull Monkeys oglądałem jedynie przerywyniki, ale trzymają poziom :D "Klogg is dead... Klogg is dead".

Ja w GF gram chyba od pół roku - jakoś mnie do niej nie ciągnie, denerwuje mnie sterowanie i brak hotspotów. Za to grafika do dzisiaj budzi zachwyt - nawet płaska twarz seniora Calavery ;) Dokończę chyba jak skończycie tłumaczyć, bo wstyd nie znać gry.
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

Sebiu
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2009, o 20:10

Re: Wasza ulubiona stara przygodówka po angielsku

Postautor: Sebiu » 18 paź 2009, o 23:58

Skoro już mówimy o Discworld II to jedynka też jest warta przetłumaczenia. Gry, po które często sięgałem to:

Dune
Seria Gobliiins
Indiana Jones and the Last Crusade
Indiana Jones and the Fate of Atlantis (widziałem, że już zabraliście się za tą grę z czego jestem bardzo rad)
Seria Monkey Island
no i przede wszystkim moja ulubiona (dość rozbudowana jak na owe czasy):
Universe


Wróć do „SCUMMPL”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości